Duża różnica wieku w związku. Czy ta miłość ma szansę?

Czy duża różnica wieku między małżonkami wpływa negatywnie na związek? To pytanie zadali sobie naukowcy, którzy przebadali pod tym kątem tysiące par w ciągu ostatnich kilkunastu lat. Odpowiedź może być zaskakująca.Udane małżeństwa prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa z o 24 lata młodszą Melanią i prezydenta Francji Emmanuela Macrona z blisko 25 lat starszą Brigitte Trogneux pobudziło wyobraźnię wielu starszych panów i pań. Czy jednak związek ludzi, których dzieli tak wiele lat, to naprawdę dobry pomysł?

duza roznica wieku w zwiazku czy ta milosc ma szanse 1Naukowcy z University of Colorado Boulder opublikowali właśnie wyniki kilkunastoletnich badań satysfakcji ze swoich małżeństw blisko 10 tysięcy par. Co roku wypełniały one ankietę z pytaniami o zadowolenie ze wspólnego życia.


 Na początku była sielanka, w każdym razie z punktu widzenia starszego pana młodego i starszej panny młodej – byli najbardziej zadowoleni ze wszystkich badanych. Za zimny prysznic dla „starszych” można uznać najniższe zadowolenie młodszej połowy w takich związkach, i to niezależ

nie od płci.

Kryzys przechodziły takie pary już po sześciu, góra dziewięciu latach. Problemem była nieumiejętność podejmowania wspólnych decyzji. „Starzy” chcieli rządzić, „młodym” to się nie podobało. Katastrofą zawsze okazywało się obniżenie poziomu życia i utrata pracy. O ile pary równolatków radzą sobie z takimi zawirowaniami całkiem nieźle, o tyle w przypadku par z dużą różnicą wieku zawsze oznaczają one koniec małżeństwa.

Może zainteresować Cię również: Uwodzenie – sztuka, która daje władzę.

Fot.: ONS, Shutterstock, Pixabay

reklama
Źródło: Wróżka nr 9/2017
Tagi:

Zobacz także

Uzależnienie emocjonalne: dlaczego tak trudno się rozstać?

Uzależnienie emocjonalne: dlaczego tak trudno się rozstać?

Uzależnienie emocjonalne, które upieramy się nazywać miłością, może każdego zmienić w prześladowcę. Niestety, wielu ludzi nie potrafi odpuścić. »

Czego potrzebują znaki zodiaku, aby być wierne partnerowi?

Czego potrzebują znaki zodiaku, aby być wierne partnerowi?

Wszyscy szukają miłości. Ale kiedy już ją znajdą, stają przed wyzwaniem, jak związek utrzymać i ustrzec się przed zdradą. »

Uzależnienie od telefonu – czy dotyczy i ciebie?

Uzależnienie od telefonu – czy dotyczy i ciebie?

Jedne uzależnienia uznajemy za poważne – jak alkoholizm czy hazard – innych nie zauważamy. Tak może być w przypadku chorobliwego przywiązania do telefonu. Czy dotyczy ono ciebie? »

Już w kioskach: Marzec 2018


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2018

x