Największa tajemnica pocałunku

Inaczej okazują sobie bliskość osoby w różnych szerokościach geograficznych. Jaka jest największa tajemnica pocałunku?

Chodzi rzecz jasna o ten najbardziej intymny, w usta. Okazuje się, że to męski sposób na zawrócenie kobiecie w głowie. Faceci piętnaście razy częściej inicjują ten pocałunek. Tak przynajmniej pokazały badania przeprowadzone przez naukowców z University of Dhaka w Bangladeszu.


A że w kraju tym obowiązuje całkowity zakaz pokazywania pocałunków w filmach i telewizji, mieszkańcy Bangladeszu całują się spontanicznie i nie naśladują gwiazd kina. Są więc wdzięcznym materiałem do badań.

Dla mężczyzn pocałunek nie ma aż tak dużego znaczenia. To zawsze tylko próba, rodzaj podchodów przed dalszymi, bardziej zaawansowanymi działaniami. Dlatego całowania innej pani nie traktują jeszcze jako zdrady, a ponad 20 proc. z nich uważa, że to rzecz całkowicie bez znaczenia. Kobiety mają na ten temat zupełnie inne zdanie.


Zobacz również: Jaki pocałunek, taki kochanek!

Fot.: Pixabay

reklama
Źródło: Wróżka nr 9/2017
Tagi:

Zobacz także

Uzależnienie emocjonalne: dlaczego tak trudno się rozstać?

Uzależnienie emocjonalne: dlaczego tak trudno się rozstać?

Uzależnienie emocjonalne, które upieramy się nazywać miłością, może każdego zmienić w prześladowcę. Niestety, wielu ludzi nie potrafi odpuścić. »

Czego potrzebują znaki zodiaku, aby być wierne partnerowi?

Czego potrzebują znaki zodiaku, aby być wierne partnerowi?

Wszyscy szukają miłości. Ale kiedy już ją znajdą, stają przed wyzwaniem, jak związek utrzymać i ustrzec się przed zdradą. »

Uzależnienie od telefonu – czy dotyczy i ciebie?

Uzależnienie od telefonu – czy dotyczy i ciebie?

Jedne uzależnienia uznajemy za poważne – jak alkoholizm czy hazard – innych nie zauważamy. Tak może być w przypadku chorobliwego przywiązania do telefonu. Czy dotyczy ono ciebie? »

Już w kioskach: Marzec 2018


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2018

x