Horoskop miesięczny - styczeń

W pracy sięgaj, po co zechcesz, ale uważaj w domu. Jednym słowem bowiem wywołasz wojnę! Słońce, Saturn i Pluton przebywają w twoim znaku, dzięki nim wyznaczysz sobie nowe śmiałe, a przy tym realne cele na 2019 rok. Wyrażanie własnych poglądów ułatwi ci Merkury w koniunkcji. Staraj się jednak nikogo przy tym nie zranić, co przy kwadraturze Marsa okaże się nie lada wyzwaniem.

Koziorożecod 22 grudnia do 19 stycznia

Uczucia

Wenus nie sprzyja związkom. Pary ze stażem zaczną się nudzić w swoim towarzystwie. Możesz, Koziorożcu, dojść do wniosku, że partner nie jest już w stanie niczym cię zaskoczyć, chyba że na minus. Jeżeli nie uda się wskrzesić dawnego uczucia, pozostanie rozstanie. Może tylko na jakiś czas. Spragnione miłości single mają szansę zupełnie stracić głowę, gdy Jowisz utworzy kwadraturę z Neptunem (8-18 stycznia). Zauroczenie może doprowadzić cię nawet przed ołtarz lub... na skraj bankructwa. Będziesz bowiem skłonny oddać ukochanej osobie nie tylko rękę, ale również kartę kredytową. Nie trać czujności. Na szczęście nie zawiedzie cię intuicja, słuchaj więc jej podszeptów, zwłaszcza w dniach 13-15 stycznia, a ustrzeżesz się przed popełnieniem życiowego błędu.

Rodzina

Nowy rok rozpocznij od porządków w domu. Przejrzyj szafy i oddaj ubrania, których już nie założysz, książki, których już nie przeczytasz. Okaże się, że masz sporo wolnego miejsca. W kontaktach z krewnymi zwykle zachowujesz się grzecznie. Tym razem jednak możesz nie dać rady. W czasie kwadratury Merkurego z Marsem (7-9 stycznia) ktoś tak cię zdenerwuje, że powiesz mu o jedno słowo za dużo. Co gorsza, przy świadkach, którzy szybko opowiedzą się za albo przeciw. Może zrodzić się z tego wielka rodzinna wojna. Kwadratura Merkurego z Uranem (22-24 stycznia) grozi niespodziewaną awarią w domu, lecz zdołasz naprawić ją sam.

Zdrowie

Największe zimno przetrwasz w doskonałej formie, ale wraz z ociepleniem może dopaść cię przeziębienie lub poważniejsza infekcja. Urodzonym w pierwszej dekadzie Saturn przypomina o wizycie u dentysty. Może nawet trzeba będzie zacząć nosić protezę, ale to żaden wstyd. Mars w kwadraturze przestrzega cię przed zbyt forsownymi treningami, możesz coś sobie złamać, zwichnąć lub naciągnąć. Dobrze zrobi ci na pewno spacer, przewietrzysz głowę i oczyścisz się z nadmiaru emocji.

Kariera

Robota będzie ci się palić w rękach. Masz szansę przebić się ze swoimi pomysłami, bo sił i charyzmy doda ci Słońce w koniunkcji z potężnym Plutonem (9-13 stycznia). Taktyka drobnych kroczków nie będzie cię teraz interesować. Rzutem na taśmę zwyciężysz w firmowej rywalizacji i pokonasz konkurencję, ale nie odgrywaj się na niej, gdyż kiedyś możecie jeszcze być zmuszeni współpracować. Urodzeni w drugiej dekadzie mogą otrzymać interesujące oferty pracy, a prywatne znajomości okażą się bardzo pomocne w waszej karierze. W drugiej połowie miesiąca powoli zaczniesz odczuwać zbliżającą się niczym czarna chmura kwadraturę Saturna z Marsem, która uściśli się w dniach 18-24 stycznia. Będą to trudne i niespokojne dni, uważaj więc, by nie wejść w drogę szefowi, nie narazić się współpracownikom, nie zlekceważyć żadnego polecenia. Na horyzoncie widać premię, ale droga do niej jeszcze daleka. Nie wydawaj więc pieniędzy akonto, włącz tryb oszczędnościowy.

Ważne znaki

Waga będzie na twe skinienie. Rak przekaże ci bardzo ważną informację.

Co Ci sprzyja

Nów Księżyca w twoim znaku (5-7 stycznia) przyniesie ci szansę wyzwolenia się z tego, co cię ogranicza. Do szkoleń i podróży namawia cię Merkury w koniunkcji z Plutonem (17-19 stycznia).

Wystrzegaj się

Koniunkcja Słońca i Saturna (1-4 stycznia) zmusi cię do ponownego zmierzenia się ze starymi problemami. Kwadratura Słońca z Uranem (16-20 stycznia) zburzyć może rodzinną harmonię.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2019