Horoskop miesięczny - maj

Spodziewaj się większych wymagań oraz licznych obowiązków. Wiele spraw zależeć będzie od ciebie. Słońce i Merkury oraz Uran w trygonie to układ, który wynieść może cię na sam szczyt. Choć niekoniecznie ten, na którym chciałbyś się znaleźć. Dzięki opozycji Marsa w drugiej połowie maja twoje możliwości znacznie się poszerzą. Trygon Wenus to okazja do miłosnych wzruszeń.

Koziorożecod 22 grudnia do 19 stycznia

Uczucia

Pierwsza połowa miesiąca upłynie ci szybko i intensywnie. Wolne Koziorożce śmiało zaczną uwodzić płeć przeciwną. W czasie kwadratury Wenus z Plutonem (7-11 maja) wyniknie z tego namiętny romans i poczujesz, że warto żyć! W drugiej połowie maja liczyć się będzie dla ciebie wierność i lojalność. Zerwiesz więc te kontakty, które nie rokują i wybierzesz spokojne życie u boku wieloletniego partnera. Jeśli dopiero szukasz kogoś na stałe, twoje uczucia nie będą teraz całkiem bezinteresowne. Umówisz się tylko z tym, kto oprócz osobistego wdzięku i inteligencji, ma do zaoferowania także całkiem pokaźny portfel. Ten drobny fakt pomoże ci podjąć decyzję o tym, by stanąć z tą osobą przed ołtarzem. Oczywiście miłość też będzie mieć tu coś do powiedzenia, ale bez przesady.

Rodzina

Spojrzysz na swoją rodzinę przez różowe okulary. W wiosennym słońcu krewni wydadzą ci się milsi, otoczenie ładniejsze i nawet złośliwy krewny nie zdoła popsuć ci humoru. Wykażesz się przy tym podziwu godną tolerancją dla cudzych słabości. Niełatwo będzie cię obrazić czy wyprowadzić z równowagi. Towarzysko bez fajerwerków. Pewna osoba, którą poznasz w czasie trygonu Merkurego z Saturnem (15-17 maja), może wydać ci się mało sympatyczna, w przyszłości okaże się twoim najlepszym przyjacielem lub przyjaciółką.

Zdrowie

Szykuje się świetna kondycja. Co nie znaczy, że masz odwoływać wizytę kontrolną u lekarza. Gruntowny przegląd raz na jakiś czas na pewno nie zaszkodzi. Jeśli chcesz pozbyć się kilku nadmiarowych kilogramów, zrobisz to bez trudu w drugiej połowie maja. Niepotrzebna żadna dieta, wszystko załatwi intensywny wysiłek fizyczny. Nie popadaj tylko w przesadę, bo pod wpływem opozycji Marsa możesz przecenić swoje możliwości. Nie ma co udowadniać innym, na co cię stać, a potem cierpieć z powodu naciągniętych ścięgien czy zakwasów.

Kariera

Do zadań podejdziesz śmiało i kreatywnie. Nie zawiedzie cię także refleks, wykorzystasz więc każdą sytuację na swoją korzyść. A ewentualne braki w wiedzy nadrobisz sprytem i inteligencją. Znajdziesz rozwiązania problemów i firma odnotuje zysk. Szef na pewno to doceni i otrzymasz premię. Osoba, z którą rywalizujesz, będzie mieć gorszy okres w czasie trygonu Słońca z Plutonem (12-16 maja). Pokonasz ją bez większego trudu, ale pamiętaj, żeby grać fair, bo wszystko zemści się na tobie. Niektóre Koziorożce z pierwszej dekady podczas koniunkcji Merkurego z Uranem (7-9 maja) zdecydują się zmienić pracę, a nowa wiązać może się z częstymi wyjazdami za granicę. Dodatkowe obowiązki spadną na ciebie w dniach  2-4 maja. Być może część długiego weekendu przyjdzie ci spędzić w pracy. Może tego wymagać nagła, kryzysowa sytuacja. Masz także doskonałą passę na rozpoczynanie nowych działań, zwłaszcza jeśli dotyczą one rozwoju i nauki. Urodzonym w drugiej dekadzie Merkury każe podszkolić język obcy lub nauczyć się nowego programu komputerowego.

Ważne znaki

Przejrzysz zamiary Barana. Panna okaże ci uznanie.

Co Ci sprzyja

Dobrze płatną fuchę masz szansę zdobyć w czasie koniunkcji Wenus z Uranem (16-20 maja). 
Sekstyl Wenus z Neptunem (28-31 maja) pomoże ci gładko wybrnąć z niezręcznej sytuacji.

Wystrzegaj się

Coś ważnego możesz przegapić lub o czymś zapomnieć przez kwadraturę Merkurego z Saturnem (1-2 maja).Nie rozdrapuj krzywd i urazów w czasie kwadratury Wenus i Saturna (5-9 maja), bo popsujesz sobie nastrój.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019