Horoskop miesięczny - styczeń

Pozwól sobie na odpoczynek i szanuj swój czas. Najlepiej spędzaj go w ramionach partnera. Słońce, Jowisz, Saturn i Pluton kradną ci siły do życia. Ale wesprze cię Mars. A po 16 stycznia Merkury, więc zachowasz dobry humor i dystans. Ewentualne straty zminimalizuje Wenus w obszarze finansów w drugiej połowie miesiąca.

Wodnikod 20 stycznia do 18 lutego

Uczucia

Masz wielkie szczęście, Wodniku, że możesz liczyć na swojego partnera. Z nim wszystko wyda się łatwiejsze, pocieszy cię, rozbawi, a jeśli trzeba, przytuli. Okaże się bardziej domyślny, niż przypuszczasz. Samotne Wodniki bardzo odważnie ruszą na karnawałowe parkiety. Poczujesz się, Wodniku, atrakcyjny i bardzo pewny siebie. Nie zabraknie ci odwagi i fantazji, aby flirtować nawet z tymi, na których palcu lśni obrączka. Urodzeni w pierwszej dekadzie muszą jednak uważać, by nie zapędzić się za bardzo i nie narazić na zemstę zazdrosnego małżonka w czasie kwadratury Słońca z Uranem (21-25 stycznia). Kogoś, kto podobnie myśli i czuje, masz szansę spotkać w czasie nowiu (23-25 stycznia). Może to być początek wspaniałej znajomości, która z czasem przerodzi się w coś więcej, nawet miłość.
 
Rodzina

Zapomnij o harmonii w domu. Będziesz mieć pretensje do rodziny, a ona do ciebie. Dopóki Merkury nie zacznie ci sprzyjać, czyli do połowy stycznia, na pewno nie uda się wam porozumieć. Potem też nie będzie łatwo, ale przynajmniej zaczniecie się nawzajem słuchać. Początek roku to nie czas na dalekie wyprawy. Zagraniczne wyjazdy z jakichś powodów mogą nie wypalić. Merkury pozwoli ci za to poznawać najbliższą okolicę. Myślisz, że nie dzieje się tu nic ciekawego? Jesteś w błędzie!
 
Praca i pieniądze

W pracy nie wychodź przed szereg, nie wyrywaj się z żadnymi pomysłami, bo szef i tak je odrzuci i jeszcze cię skrytykuje, że nie trzymasz się realiów. Ogranicz się do sumiennego wykonywania rutynowych czynności. Nie jest to coś, co Wodniki lubią najbardziej, ale nie ma wyjścia. Trzeba będzie zająć się papierkową robotą i pozamykać zaległe sprawy, by po 20 stycznia zyskać więcej niezależności. Sekstyl Merkurego z Marsem (24-26 stycznia) pomoże ci szybko przyswoić nawet najbardziej skomplikowaną wiedzę. A jeśli masz urodziny w pierwszej dekadzie, staniesz się nauczycielem i doradcą dla innych. Masz pomysł na własny biznes? Nie zaczynaj go przed nowiem Księżyca (24 stycznia). Daj sobie czas na to, by jeszcze raz przemyśleć wszystko, zbadać rynek i zrobić korekty w biznesplanie. W przeciwnym razie rzeczywistość szybko go zweryfikuje. Jeśli w dniach 9-15 stycznia czeka cię wizyta w urzędzie, przygotuj się na przeszkody i opóźnienia. Biurokrata po drugiej stronie okienka zrobi wszystko, by skomplikować ci życie. Na pociechę twoje finanse wyglądają w tym miesiącu lepiej niż dobrze.
 
Zdrowie

Najlepiej byłoby dla ciebie spędzić dwie pierwsze dekady stycznia pod ciepłym kocykiem, pijąc malinową herbatę z cytryną. Ale to uda się tylko nielicznym Wodnikom z trzeciej dekady. Aby nie dać się zdołować ani przytłoczyć problemami świata, zorganizuj sobie mały kącik, który będzie dla ciebie oazą spokoju, gdzie oddasz się relaksowi i przeznaczysz czas wyłącznie dla siebie. Przypływ energii poczujesz dopiero po wejściu Słońca do twojego znaku, co nastąpi 20 stycznia, późnym wieczorem.

Ważne znaki

Bliźnięta wywołają uśmiech na twej twarzy. Przeliczysz się, niestety, co do Ryb.

Co Ci sprzyja?

Kiedy Uran 11 stycznia wejdzie w ruch prosty, okaże się, że twoje przewidywania sprawdziły się co do joty.
Sekstyl Wenus z Uranem (14-18 stycznia) pomoże ci zmienić w sobie coś na lepsze
 
Wystrzegaj się!

W czasie kwadratury Merkurego z Uranem (17-19 stycznia) staraj się niczego nie robić w pośpiechu. Podczas koniunkcji Słońca z Saturnem i Plutonem (11-15 stycznia) dopaść mogą cię wyrzuty sumienia.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2020


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2020