Horoskop miesięczny - maj

Z pasją oddasz się temu, co robisz. Wykorzystasz każdą szansę, a sukces przyjdzie mimochodem. Kwadratura Słońca i Urana odmieni twoje spojrzenie na karierę. Zrozumiesz, czym naprawdę chcesz się zajmować. Trygon Marsa dorzuci porcję energii i zdecydowanie, a sekstyl Wenus pogodę ducha. Merkury w trygonie w ostatniej dekadzie maja wspomina o podróżach.

Wodnikod 20 stycznia do 18 lutego

Uczucia

Wolne Wodniki nie zmarnują żadnej okazji do flirtów i romansów. Jednak wszystkie relacje, jakie teraz nawiążesz, okażą się przelotne. Bo gdy tylko partner poczuje się zbyt pewnie w twoim życiu, spróbuje je urządzać po swojemu. A ty od razu zwiniesz żagle. Dla tych, którzy są już w związkach, ważniejsze okażą się przyjaźń, zaufanie i lojalność. Oraz wierność – jeżeli więc masz na palcu obrączkę, nie ulegniesz niemoralnej pokusie. Zaś w czasie sekstylu Słońca z węzłem księżycowym (8-12 maja) pomyślicie z partnerem o powiększeniu rodziny. Jeżeli od dawna usiłujesz zdobyć czyjeś serce, zrozumiesz wreszcie, że nie masz szans i wycofasz się. Trygon Wenus z Jowiszem (7-11 maja) pomoże ci się otrząsnąć, a urodzonym w trzeciej dekadzie na pociechę ześle bardzo gorącą randkę.

Rodzina

Ktoś z twoich krewnych i przyjaciół będzie cię potrzebować. Jednocześnie i jednakowo bardzo. Nie rozdwoisz się, Wodniku, więc musisz wybrać, komu pomóc, a kogo poratować co najwyżej dobrą radą. A może jest jeszcze inne rozwiązanie? Merkury w koniunkcji z Uranem (7-9 maja) może cię na nie naprowadzić. Sąsiedzi  będą mieć o coś pretensje, ale lepiej weź to na serio. Bo skończyć się może interwencją administracji albo nawet policji. Nowi znajomi podzielą się z tobą fantastycznymi planami na wakacje. Nie dasz się długo namawiać, by dołączyć do ich ekipy.

Zdrowie

Przyda ci się, Wodniku, spory zapas chusteczek do nosa. Twoja alergia na pyłki da o sobie znać, w dodatku katar sienny nakładać może się na ten wynikający z przeziębienia. Ale nie zamykaj się w domu. Wolne chwile wykorzystuj na aktywność na świeżym powietrzu, to wzmacnia odporność. Rower, jogging lub siłownia pod chmurką pomogą także na twoje bóle brzucha i problemy z trawieniem. Bo to wszystko przez brak ruchu i siedzący tryb życia. Nie rezygnuj ze spacerów nawet, gdy trochę pada. Na pewno wiesz, że wiosenny kapuśniaczek doskonale nawilża cerę.

Kariera

Wodniki z pierwszych dni znaku pod wpływem Urana postawią wszystko na jedną kartę. Teraz albo nigdy, powiesz i zrobisz wreszcie to, o czym od dawna marzyłeś. Być może rzucisz karierę w korporacji i wyjedziesz w Bieszczady lub zdecydujesz się zacząć nowe życie jako wzięty bloger lub youtuber. Ale bardziej prawdopodobne, że poświęcisz cały swój czas na realizowanie twórczych pasji. Na początku może być trochę zamieszania, ale dalej pójdzie już z górki i w czasie koniunkcji Wenus z Uranem (16-20 maja) przekonasz się, że da się z tego żyć i to całkiem nieźle. Możesz być nawet zdziwiony, że nikt przed tobą na to nie wpadł. Nie zaniedbuj tylko spraw formalnych, bo podczas kwinkunksa Słońca z Jowiszem (11-15 maja) brak jakiegoś  dokumentu może sporo cię kosztować. Materialnie będzie ci się jednak powodzić, lecz lepiej nie chwal się nowym samochodem czy wycieczką na antypody, by nie zrobić przykrości znajomym, którzy ledwo wiążą koniec z końcem.

Ważne znaki

Strzelec weźmie cię na litość. Lew odwoła spotkanie.

Co Ci sprzyja

Sekstyl Marsa z Uranem (20-26 maja) ukaże ci nowe możliwości i ułatwi wyjście poza własne ograniczenia.
W czasie trygonu Wenus z Saturnem (29-31 maja) możesz otrzymać długo oczekiwane pieniądze.

Wystrzegaj się

Rodzinne waśnie wzniecić może kwadratura Wenus z węzłem księżycowym (4-8 maja). Podczas pełni w Skorpionie (17-19 maja) nie dogadasz się z otoczeniem, które będzie działać ci na nerwy.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019