Horoskop miesięczny - styczeń

Odkryjesz w sobie wielkie pokłady możliwości i wreszcie weźmiesz wszystkie sprawy w swoje ręce. Mimo że Słońce pod horyzontem ogranicza twoje działania, niezły poziom sił witalnych obiecuje ci Mars w Baranie. Sekstyle Wenus i Jowisza pomogą ci wyróżnić się na tle otoczenia, zyskać uznanie i sympatię. Sekstyl Urana to ostatni dzwonek dla pozytywnych zmian.

Wodnikod 20 stycznia do 18 lutego

Uczucia

W związkach Mars podniesie temperaturę uczuć. Jeżeli w waszej sypialni wieje nudą, trygon Wenus i Marsa (16-21 stycznia) pomoże wam na nowo rozniecić ogień. Będziesz otwarty, Wodniku, na przygody i eksperymenty, a partner chętnie da się wciągnąć w każdą zainicjowaną przez ciebie grę. Samotnym i nieszczęśliwym w miłości Wenus przynieść może nowe zauroczenie. Jeśli więc do kogoś daremnie, Wodniku, wzdychasz, daj sobie w końcu spokój, bo na horyzoncie widać już nowy atrakcyjny cel. Nie chodzi jednak o to, by złowić króliczka, ale by go gonić lub samemu stać się wdzięcznym obiektem polowania. Gdy przekonasz się, jakie to miłe uczucie przyciągać zachwycone spojrzenia i zbierać komplementy, nie będziesz umiał sobie tego odmówić.

Rodzina

Choć szykuje się sporo zajęć, nie zapominaj o najbliższych. Zwłaszcza najmłodsi bardzo potrzebują twojej uwagi. Jeśli masz wnuki, z okazji swojego święta otrzymać możesz od nich wzruszający prezent. Odwiedziny, imprezy, spotkania przebiegną bez większych napięć, pod warunkiem że, Wodniku, będziesz pamiętał, że milczenie jest złotem. Zachowaj krytyczne uwagi dla siebie, zwłaszcza w czasie kwadratury Merkurego z Uranem (22-24 stycznia). Jeśli masz do załatwienia jakieś sprawy urzędowe, nie odkładaj ich na później – teraz zostaniesz potraktowany priorytetowo.

Zdrowie

Mars zmotywuje cię do zadbania o formę i pozbycia się tłuszczyku. Uda ci się, jeżeli nie zrezygnujesz z diety i treningu po pierwszym tygodniu. Pamiętaj, że do 20 stycznia nie działasz na pełnej mocy, nie rzucaj się więc na głęboką wodę. Na płytszą jednak możesz, bo właśnie pływanie jest dla ciebie idealne. Na większość dolegliwości pomogą leki homeopatyczne. Kiedy Mars utworzy kwadraturę z Saturnem (18-24 stycznia), nie forsuj kolan i stawów, możliwe są kontuzje.

Kariera

Masz szansę zabłysnąć na zawodowej scenie. W cenie będą inicjatywa i kreatywność, a niestandardowe działania najszybciej zaprocentują. Warto rzucić świeżym okiem na dawne sprawy, odgrzebać zarzucone pomysły. Możliwe, że projekt, który w zeszłym roku nie zyskał akceptacji, w czasie trygonu Merkurego z Uranem (3-5 stycznia) okaże się idealnym rozwiązaniem na firmowe problemy. Kwadratura Słońca z Uranem (16-20 stycznia) silnie podziała na Wodniki z trzeciej dekady. Szef bez końca zwodzi cię obietnicami podwyżki? Koledzy przypisują sobie twoje dokonania? Teraz powiesz: nie! I albo zostaniesz wreszcie doceniony, albo wyjdziesz, trzaskając drzwiami. Nie bój się zaryzykować i np. zmienić pracę (lub nawet branżę), działać na własny rachunek. Warunek powodzenia jest jeden: wszelkie przedsięwzięcia rozpoczynaj po wejściu Słońca do twojego znaku (20 stycznia), a najlepiej w czasie jego koniunkcji z Merkurym, w ostatnich dniach miesiąca. Pieniędzmi nie zechcesz się przejmować, dopóki ich starczy, by móc prowadzić ciekawe życie.

Ważne znaki

Lew będzie ci dokuczać. Za to Rękę poda ci Strzelec.

Co Ci sprzyja

W czasie trygonu Marsa z Jowiszem (22-28 stycznia) odważysz się na rzeczy, których dotychczas się obawiałeś. Dostrzec i w porę wyłapać najkorzystniejsze okazje pomoże ci Merkury w koniunkcji ze Słońcem (28-31 stycznia).

Wystrzegaj się

Przekonanie, że nic złego przytrafić ci się nie może, okaże się złudne podczas kwadratury Słońca z Uranem (16-20 stycznia). Uważaj w czasie pełni w Lwie (20-22 stycznia), by nie narazić się otoczeniu arogancją i pychą.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2019