Horoskop miesięczny - maj

Bierz się do trudnych zadań. One bowiem okażą się zaskakująco proste, jeżeli tylko zechcesz je rozwiązać. Pod wpływem kwadratury Marsa będzie ci się bardzo spieszyć. Ale opozycja Jowisza ostrzega przed składaniem pochopnych obietnic. Wenus w sekstylu zadba, byś cieszyła się, Rybo, sympatią. Okazje do flirtów, zabawy przyniesie sekstyl Merkurego.

Rybyod 19 lutego do 20 marca

Uczucia

Najtrudniejszy będzie sam początek maja. Kryzys w związku, który wydawał się już zażegnany, może powrócić. A w czasie opozycji Marsa z Jowiszem (3-9 maja) sprawy staną na ostrzu noża. Nawet w zgodnych parach zrobi się nerwowo, bo zechcesz zmienić partnera według własnego widzimisię. Lecz to ryzykowna gra. Jeśli przetrwacie ten gorszy okres, później będzie już lepiej. Trygon Wenus z Jowiszem (7-11 maja) pomoże zacieśnić więzi z bliską osobą, wyjaśnić nieporozumienia, odbudować nadszarpnięte zaufanie. Single rozejrzą się za kimś do pary. Na pewno znajdzie się ktoś, kto przyprawi cię o szybsze bicie serca. Amor zapoluje szczególnie na Ryby z trzeciej dekady. Jeżeli w twoim sercu tkwi bolesna rana, sekstyl Wenus z Neptunem (28-31 maja) pomoże wybaczyć i zapomnieć, by znów móc kogoś pokochać.

Rodzina

Nie zechcesz siedzieć w domu. Niestety, zamiast wyjść choćby na spacer, trzeba będzie przyjąć gości lub zostać na nudnym rodzinnym obiedzie. Na taki stan rzeczy najbardziej mogą narzekać Ryby z pierwszej dekady. Jeśli masz urodziny w środku znaku, Neptun uczyni cię bardziej wrażliwą na sztukę. Twoim planem na wolny dzień niech będzie wizyta w galerii, teatrze lub na koncercie. W czasie kwadratury Wenus z Saturnem (5-9 maja) powrócą jakieś sprawy, z którymi mierzyłaś się, Rybo, już jakiś czas temu, ale nie zdołałaś pozamykać ich do końca. Być może prowizoryczne rozwiązania przestaną działać i trzeba zrobić ten remont albo kupić nowy komputer.

Zdrowie

Kwadratura Marsa obudzi w tobie ochotę na sportowe zmagania i rywalizację, ale może zabraknąć ci sił. Zamiast więc mierzyć się na boisku czy korcie, możesz zbyt mocno naciskać na pedał gazu, zwłaszcza w pierwszej połowie miesiąca. To trudny czas dla Ryb z przełomu drugiej i trzeciej dekady, które pod wpływem Neptuna ulec  zechcą nałogom lub złym nawykom. Urodzeni w końcówce znaku narzekać mogą na uporczywe problemy z przetłuszczającymi się włosami i cerą. To minie, gdy zmienisz styl odżywiania i tryb życia. Sport, taniec oraz seks podziałają na ciebie jak najlepsze lekarstwo i kosmetyk.

Kariera

Miesiąc zaczniesz z energią, rozmachem i ambitnymi pomysłami. Nie musisz obawiać się trudnych rozmów, ważnych spotkań, szkoleń czy prezentacji. Nawet negocjacje z szefem w sprawie podwyżki pójdą po twojej myśli, pod warunkiem, że wyczujesz, kiedy ma dobry humor. Wyjątkiem będą Ryby z drugiej dekady, które zajmować się będą wieloma rzeczami naraz, robiąc wokół siebie mnóstwo zamieszania i niczego nie załatwiając do końca. Doprowadzisz za to kolegów do furii. Koniunkcja Urana z Merkurym (7-9 maja) przyspieszy bieg myśli i kojarzenie faktów przez uczniów i studentów, żadne egzaminy nie będą więc wam straszne. Jeśli nie wiesz, co zrobić z nadmiarem gotówki, pomyśl o inwestycji w sztukę. Uważaj tylko, by nie kupić jakiegoś kiczu, bo to, co ci się podoba, niekoniecznie musi mieć największą artystyczną wartość.

Ważne znaki

Strzelec doda ci otuchy. Twoje plany storpeduje Byk.

Co Ci sprzyja

Sekstyl Słońca z Neptunem (7-11 maja) obdarzy cię intuicją, zwłaszcza w interesach. Idealnie porozumienie ze swoją drugą połową osiągniesz podczas pełni w Skorpionie (17-19 maja).

Wystrzegaj się

W czasie kwinkunksa Słońca z Jowiszem (11-15 maja)nie zaczynaj nic nowego, zadbaj o relaks.Ostrożnie ze składaniem obietnic w czasie kwadratury Merkurego z Neptunem (28-30 maja), bo cię z nich rozliczą.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019