Horoskop miesięczny - maj

Dobry nastrój i wiara w siebie nie opuszczą cię ani na chwilę, bez trudu osiągniesz więc każdy cel.Słońce w koniunkcji doda ci sił i optymizmu. Towarzyszący mu Merkury zadba, byś się, Byku, nie nudził. Za sprawą Urana w twoim znaku zapragniesz dokonać istotnych i bardzo odważnych zmian. Artystyczne zapędy obudzi w tobie Wenus na twoim terytorium w drugiej połowie maja.

Bykod 20 kwietnia do 20 maja

Uczucia

Jeśli szukasz, Byku, miłości, bądź cierpliwy. Przyjdzie na nią czas po 15 maja. Nie obiecuj sobie więc zbyt wiele po znajomościach nawiązanych wcześniej. Jeśli jesteś w związku, mnóstwo pilnych spraw będzie odciągać cię od partnera, a zaplanowany romantyczny wieczór może nie dojść do skutku. W drugiej połowie maja wszystko wynagrodzi ci Wenus, która zadba, by w związku niczego ci nie zabrakło. Nie uzależniaj tylko swojego szczęścia od tego, czy jesteś z kimś, czy nie. Kwinkunks Słońca z Jowiszem (11-15 maja) może wplątać cię w niewygodny układ. Jeśli  chcesz zadać swej drugiej połowie to najważniejsze pytanie, zrób to podczas trygonu Wenus i Jowisza (7-11 maja), choć na odpowiedź być może trzeba trochę poczekać, nawet do ostatniego dnia miesiąca.

Rodzina

Czas zacząć sezon na grille i imprezy pod chmurką. Merkury w twoim znaku (6-20 maja) szykuje ci kilka spotkań towarzyskich, podczas których będziesz mieć okazję poznać ciekawych ludzi i ostatnie wydarzenia. W domu odpuść sobie pouczanie innych, bo młodsze pokolenie może się zbuntować, a starsze obrazić. Lepiej wybierzcie się razem na spacer, wyjedźcie na piknik lub rodzinną wycieczkę rowerową. Wielkie porządki, które zaplanujesz na dni 5-9 maja, nie pójdą tak łatwo, jak to sobie wyobrażasz. Kwadratura Wenus z Saturnem sprawi, że zniechęceni domownicy porzucą pracę albo to ty, Byku, pierwszy opadniesz z sił.

Zdrowie

Będziesz myśleć głównie o sobie, co akurat wyjdzie ci na dobre. Wreszcie znajdziesz czas na swoje przyjemności. Znajdź go również na zrobienie kontrolnych badań, a w drugiej połowie miesiąca wybierz się do dentysty, by usunąć kamień i wybielić zęby. Pod wpływem kwinkunksa Jowisza możesz mieć większą ochotę na ciężkie, tłuste potrawy i trudno będzie ci odmówić sobie kolejnej dokładki. Jeśli więc zacznie dokuczać ci wątroba lub woreczek żółciowy, będziesz mógł, Byku, winić za to wyłącznie własne łakomstwo. Albo od razu sięgnij po talerz pełen zdrowych warzyw. Wiesz, jak świetnie smakują z grilla?

Kariera

Po urodzinach nie musisz się obawiać żadnych zmian. Szef nie docenia twoich talentów i zaangażowania? Być może twoje miejsce jest zupełnie gdzie indziej. Wenus w koniunkcji z Uranem (16-20 maja) podpowiada, że upragniony awans lub nowe, lepiej płatne stanowisko czeka na ciebie u konkurencji. Gdy już tam trafisz, nie wstydź się prosić swoich nowych kolegów o pomoc i radę. To dobry sposób na zjednanie sobie sympatii. Bykom z pierwszych dni znaku, startującym z nowym biznesem, pisany jest sukces. Tylko nie zapomnij 
o dokształcaniu się, uzupełniaj wiedzę na bieżąco, radzi Merkury. Gwiazdy sprzyjają twoim finansom w drugiej połowie miesiąca. Dobry czas na podjęcie długoterminowych inwestycji to trygon Wenus do Saturna (30-31 maja). Wcześniej kwadratura tych dwóch planet (5-9 maja) pomoże pozbyć się niewygodnych zobowiązań.  

Ważne znaki

Strzelec sprawi ci przykrość. Twoją pomoc odrzuci Waga.

Co Ci sprzyja

Gdy Merkury spotka się z Uranem w twoim znaku (7-9 maja), wreszcie możesz rozwinąć skrzydła i pokazać, na co cię stać. Podczas trygonu Merkurego z Plutonem (17-19 maja) dopniesz swego i znajdziesz wyjście z każdej sytuacji.

Wystrzegaj się

Kwadratura Wenus z Plutonem (7-11 maja) może narazić cię na poważne straty. Strzeż się złodziei! W czasie kwadratury Wenus z węzłem księżycowym (4-7 maja) możesz poczuć się zdradzony i opuszczony.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019