Horoskop miesięczny - styczeń

Poczujesz się pewniej, odzyskasz spokój i równowagę. Postanowisz nic nie zmieniać, ciesząc się tym, co masz. Mars jest w znaku Barana, więc twoja energia zniżkuje. Za to formę intelektualną winduje Merkury w trygonie. Przed problemami ratują cię trygony Słońca, Saturna i Plutona. Twórczą inspirację zsyła zaś Neptun.

Bykod 20 kwietnia do 20 maja

Uczucia

Przez pierwszy tydzień roku wspominać będziesz, Byku, sylwestrowe szaleństwa i z drżeniem serca czekać na telefon od kogoś, z kim przetańczyłeś tę noc. Dopiero po 7 stycznia zrozumiesz, że żyłeś złudzeniami. Pochodzisz z nosem na kwintę, potem się otrząśniesz i pójdziesz dalej, bogatszy o doświadczenia. Jeśli jesteś singlem, rzucisz się w wir pracy i obowiązków, nie zauważając, że ktoś obok z nadzieją zerka w twoją stronę. Byki w stałych związkach dopaść może w tym czasie rutyna lub pojawić się rozczarowanie partnerem. Cóż z tego, że w sylwestrową noc składał ci piękne obietnice? Niestety, nie jest w stanie się zmienić. Nie pozostaje ci nic innego, jak to zaakceptować lub... poszukać kandydata na nowego towarzysza życia. Ten scenariusz zaryzykują jednak tylko urodzeni w pierwszych dniach znaku. Pozostałe Byki uznają, że lepszy wróbel w garści.

Rodzina

W nowym roku postanowisz zaprowadzić w domu porządki i wreszcie sprawiedliwie rozdzielić obowiązki między wszystkich. Mimo pewnych protestów rodzina dostosuje się do nowej „ramówki”. W relacjach ze starszymi osobami powinieneś jednak, Byku, spuścić z tonu i nauczyć się sztuki dyplomacji. Inaczej będziesz musiał długo naprawiać skutki swoich nieprzemyślanych uwag. Jeśli mieszkasz jeszcze z rodzicami, to nie jest dobry moment na usamodzielnienie się. Wrócisz do nich szybciej, niż myślisz. A jeżeli sam masz dzieci, warto mieć na nich oko, bo mogą wpaść w złe towarzystwo lub nieszczęśliwie się zakochać.

Zdrowie

Mars jest pod twoim horyzontem, więc grożą ci infekcje. Nie oznacza to, że musisz zachorować, wszystko zależy od ciebie. Ubieraj się odpowiednio do pogody, łykaj witaminy, wietrz mieszkanie, by pozbyć się bakterii i wirusów w powietrzu. I nie wychodź z domu na czczo. Jeśli rano nie jesteś w stanie nic przełknąć, energii doda ci kawa kuloodporna – z odrobiną masła lub oleju kokosowego. Przygnębienie, które może cię dopaść w czasie kwadratury Marsa z Saturnem (18-24 stycznia), szybko minie po intensywnej gimnastyce lub energicznym spacerze z kijkami.

Kariera

Masz korzystny czas na zmianę pracy i zakładanie własnej działalności, zwłaszcza jeśli jesteś z trzeciej dekady. Pozostałe Byki nie zdecydują się na tak radykalny krok, ale w obecnej firmie macie szansę zająć wyższą pozycję, zdobyć nagrodę, wygrać konkurs. Sprzyja wam szczególnie koniunkcja Słońca z Plutonem (9-13 stycznia), jeśli więc czeka was trudna rozmowa z szefem, postarajcie się o nią w tym terminie. Byku z drugiej dekady, zapisz się na kurs obcego języka, a twoje szanse na awans znacznie wzrosną. Praca da ci mnóstwo satysfakcji, nie tylko zawodowej, ale i materialnej. Skoro o pieniądzach mowa, warto uregulować poświąteczne długi, a z zaciągania nowych najlepiej, gdybyś, Byku, zrezygnował. Koniunkcja Merkurego z Saturnem (12-14 stycznia) to dobry czas, by zatroszczyć się o przyszłość swoją i najbliższych. Możesz na przykład zawrzeć polisę na życie, ubezpieczyć mieszkanie lub zainwestować w ziemię.

Ważne znaki

Nie trafisz za Wodnikiem. Twoje żarty zrozumie Waga.

Co Ci sprzyja

Podczas trygonu Wenus z Marsem (15-22 stycznia) czekają cię ekscytujące randki i miłosne zauroczenia. Wenus w koniunkcji z Jowiszem (20-14 stycznia) zapewni ci przychylność otoczenia, korzystne znajomości.

Wystrzegaj się

W czasie koniunkcji Słońca z Saturnem (1-4 stycznia) natrafisz na poważne trudności, które zablokują twoje działania. Podczas kwadratury Merkurego z Uranem (22-24 stycznia) ryzykowanie może cię sporo kosztować.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2019