Horoskop miesięczny - maj

Wiosna należeć będzie do ciebie. Czas umilą ci przelotne flirty i ekscytujące romanse. W pracy też będziesz, Bliźniaku, lubiany. Słońce do 20 maja przypomina ci o odpoczynku. Merkury wzmocni inteligencję i spostrzegawczość, nie dasz się więc nabrać na sztuczki Neptuna. Ożywienie w życiu towarzyskim przyniesie Wenus.

Bliźniętaod 21 maja do 21 czerwca

Uczucia

Od propozycji randek, wyznań miłości, a nawet ofert matrymonialnych się nie opędzisz, zwłaszcza jeśli jesteś Bliźniakiem z pierwszej dekady. Nie bierz tylko na poważnie obietnic, które usłyszysz podczas kwadratury Wenus z Neptunem (25-29 maja). Będą mocno na wyrost, by zrobić na tobie wrażenie, a być może zaciągnąć cię do łóżka. Bliźnięta w związkach upewnią się, że mają przy sobie tę właściwą osobę, która nie tylko kocha, wspiera, ale także rozumie jak nikt inny. Trygon Wenus z Saturnem (18-22 maja) to doskonała okazja, by porozmawiać o wspólnej przyszłości. A także szansa na ostateczne zakończenie nieszczęśliwych związków. Jeżeli masz to już za sobą, to teraz zadbasz o dobre relacje ze swoim byłym partnerem, a jeśli byliście w konflikcie, wreszcie uda wam się zakopać topór wojenny. Nie zostaniecie od razu przyjaciółmi, ale zrobicie w tę stronę znaczący krok.
 
Rodzina

Machnij ręką na fochy rodziny i dzwoń po przyjaciół. Oni dobrze wiedzą, że z tobą nudzić się nie można. Wspólna wyprawa za miasto – czy to na kilka dni, czy też godzin – przerodzić się może w walkę o przetrwanie, ale ty lubisz takie ekstremalne wyzwania. Jeśli nie masz ochoty na survival – sprawdź dobrze samochód i naładuj telefon. Powodzenie dopisze ci w sprawach związanych z nieruchomościami. Możesz kupić lub sprzedać dom albo wyremontować mieszkanie. Wybieranie koloru farb, wzorów tapet i kafelków sprawi ci radość.
 
Praca i pieniądze

Nie bój się tego, co nowe, nawet jeśli nie masz w czymś doświadczenia, nikt się nie zorientuje, bo nadrobisz intelektem. Poza tym uczysz się błyskawicznie. Pojawią się też życzliwi pomocni ludzie, przyciągnięci przez koniunkcję Merkurego z węzłem księżycowym (9-11 maja). Okazja, by się odwdzięczyć, trafi się pod koniec miesiąca. Jeśli szukasz pracy, drzwi do wymarzonej firmy otworzy ci Merkury w trygonie z Saturnem (11-13 maja). Aplikując, nie kieruj się jednak wyłącznie wysokością pensji, wybierz taką pracę, jaką naprawdę lubisz, a włożone w nią serce na pewno przełoży się także na dobre zarobki. Bliźnięta z własną firmą czeka więcej papierkowej roboty: pisanie podań, wniosków, składanie ofert. Chwilowe zawieszenie nastąpi w czasie kwadratury Słońca z Jowiszem (19-23 maja). Może trzeba będzie czekać na jakieś sądowe rozstrzygnięcie lub urzędową decyzję. Pieniędzy nie zabraknie, a Wenus pomoże w znalezieniu lepszej oferty bankowej czy ubieganiu się o kredyt.
 
Zdrowie

Pierwsze dwie dekady miesiąca to czas na refleksję, czego potrzebujesz do szczęścia. I czy przypadkiem nie jesteś szczęśliwy, Bliźniaku, już dawno, tylko dotąd nie potrafiłeś tego zauważyć. Bo najważniejsze są zdrowie, rodzina, miłość. Możliwe, że do tego typu analiz skłoni cię podejrzenie jakiejś poważnej choroby, na którą sam się nakręcisz, czytając internetowe poradniki medyczne. Na szczęście twoje dolegliwości – podobnie jak hipochondria – miną po 20 maja. Bliźniaku z drugiej dekady, dbaj o gardło. Ubieraj się na cebulkę i noś szalik, a przynajmniej szal rano i wieczorem, gdy jest zdecydowanie chłodniej. Nie lekceważ kataru!

Ważne znaki

Koziorożec da ci popalić. Na ploteczki umów się z Bliźniakiem.

Co Ci sprzyja?

Koniunkcja Wenus z węzłem księżycowym (15-19 maja) nastawi do ciebie przychylnie otoczenie. Intratnego zlecenia podejmiesz się w czasie koniunkcji Wenus z Merkurym (28-30 maja).
 
Wystrzegaj się!

W czasie kwadratury Merkurego z Neptunem (21-23 maja) możesz popełnić błąd, który narazi cię na nieprzyjemności. Gdy 30 maja Merkury zacznie się cofać, twoje plany mogą się skomplikować.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl