Horoskop miesięczny - styczeń

Dzięki refleksowi błyskawicznie zorientujesz się w sytuacji i zapewnisz sobie spore korzyści. Słońce w Koziorożcu radzi ci skoncentrować się na pracy i obowiązkach. Kwinkunksy Saturna i Plutona pomogą opanować negatywne emocje i zyskać kontrolę nad sobą. Tym bardziej że przy opozycji Wenus i Jowisza, będziesz mieć skłonność do niepoważnych zachowań.

Bliźniętaod 21 maja do 21 czerwca

Uczucia

Wenus wyciągnie cię do ludzi i pomoże zabłysnąć jako ozdoba każdego karnawałowego przyjęcia. Jej trygon z Marsem (15-22 stycznia) to najlepszy czas na randki. Jeśli jesteś, Bliźniaku, w związku, pozwolisz sobie na mały flirt, który poprawi ci humor i podniesie samoocenę, ale ani w głowie będzie ci zmiana partnera. Przeciwnie – docenisz skarb, który masz obok siebie, wybaczysz mu drobne błędy i wady, przecież nikt nie jest od nich wolny. Jeśli obchodzisz urodziny w drugiej dekadzie, możliwe, że zakochasz się w kimś z najbliższego otoczenia, kogo znasz od lat. Zaś Bliźnięta z obrączką na palcu na nowo wzbudzą pożądanie u małżonka. Trygon Marsa z Jowiszem (22-28 stycznia) podniesie temperaturę w sypialni i może sprawić, że wkrótce będzie was nie dwoje, ale troje.

Rodzina

Stosunki z najbliższymi mogą się trochę skomplikować. Nie reaguj krzykiem na krzyk, nie obrażaj się za obrazę, schowaj do kieszeni dumę, a otwórz serce. Powstrzymaj także swoje zapędy dydaktyczne i nie próbuj wychowywać wszystkich dokoła, zwłaszcza jeśli dawno już przestali być dziećmi. Niech sami ponoszą konsekwencje swoich błędów. Ty zajmij się swoim zaniedbanym ostatnio hobby. Cenne rady od najbliższych dostaniesz podczas sekstylu Merkurego z Neptunem (13-25 stycznia). Nawet jeśli początkowo wydadzą ci się bez sensu, to właśnie dzięki nim uda ci się uniknąć błędów między 22 a 24 stycznia, gdy Merkury w kwadraturze z Uranem prowokować będzie konflikty z otoczeniem.

Zdrowie

Warto więcej się ruszać na świeżym powietrzu. Tym bardziej że pod wpływem Jowisza możesz mieć ochotę na przekąski i słodycze. Przy siedzącym trybie życia łatwo więc nabrać kilka dodatkowych kilogramów. Wysiłek pomoże ci nie tylko spalić kalorie, ale i rozładować stres. Urodzonym w drugiej dekadzie może dokuczać kręgosłup. Zwróć uwagę na to, jak siedzisz, a jeśli potrzeba, zmień krzesło lub fotel. Wieczorem nie zapominaj o dokładnym umyciu twarzy, by opóźniać pojawienie się zmarszczek.

Kariera

Nowe obowiązki, którymi szef obarczy cię w czasie koniunkcji Merkurego z Saturnem (12-14 stycznia), mogą trochę cię wystraszyć. Tym bardziej że wyznajesz zasadę, iż pracuje się po to, aby żyć, a nie odwrotnie. Tym razem jednak warto na krótko od niej odejść, bo stawka jest naprawdę bardzo wysoka. Co powiesz na awans i to od razu o kilka szczebli lub „gwiazdorski” kontrakt? Dla urodzonych w drugiej dekadzie o wiele atrakcyjniejsza może jednak okazać się oferta przejścia do innej firmy. Umiejętność pracy pod presją czasu i działania na kilku frontach bardzo przyda ci się podczas kwadratury Merkurego z Marsem (7-9 stycznia). Jeśli masz własną działalność, miej refleks, łap korzystne okazje i klientów, a możesz wyprzedzić konkurencję. Koniunkcja  Jowisza z Wenus (20-24 stycznia) obdarzy cię pewnością siebie i przyniesie powodzenie w sprawach finansowych. Wygrasz aukcję, licytację lub przekonasz szefa, by dał ci wreszcie podwyżkę.

Ważne znaki

Nie podnoś głosu na Raka. Uspokoi Cię Skorpion.

Co Ci sprzyja

Sprytem, inteligencją, doskonałym rozeznaniem w sytuacji wykażesz się podczas trygonu Merkurego z Uranem (3-5 stycznia).Dobre relacje z otoczeniem pomoże ci utrzymać koniunkcja Merkurego ze Słońcem (28-31 stycznia).

Wystrzegaj się

Pośpiech i roztrzepanie mogą bardzo ci zaszkodzić podczas kwadratury Marsa z Merkurym (7-9 stycznia). Uważaj, by niechcący czegoś nie zepsuć w czasie kwadratury Merkurego z Uranem (22-24 stycznia).

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2019