Horoskop miesięczny - maj

Odważnie zechcesz realizować swoje cele i liczne pomysły. Bez trudu więc wprowadzisz je w życie. Mars w koniunkcji zapewni ci przypływ energii i woli do działania. Merkury tworzy konfiguracje z Saturnem, Neptunem, Plutonem, Jowiszem i Marsem. W twoim życiu będzie się więc  dużo działo, a ekscytujące wydarzenia pojawią się każdego dnia.

Bliźniętaod 21 maja do 21 czerwca

Uczucia

Początek maja upłynie ci na nawiązywaniu nowych romantycznych relacji. Jeśli jesteś wolny, Bliźniaku, w czasie sekstylu Merkurego z Marsem (1-2 maja) spotkać możesz kogoś, kto wywoła uśmiech na twojej twarzy. Uważaj jednak, by twoja pewność siebie nie spłoszyła go już na samym początku. W związku partner pozwoli ci przejąć stery, a ty go czule dopieścisz. W drugiej połowie miesiąca Wenus odwróci się od ciebie, co oznaczać może przejściowe problemy. Odsuniesz się od swej drugiej połowy, która nie potrafi zrozumieć twoich humorków. Za to ty zrozumiesz jej złośliwe uwagi i będzie ci przykro. Urodzeni w drugiej dekadzie mogą w tym czasie uwikłać się w romans z kimś już zajętym. Zapewnia cię, że tamto już definitywnie skończone? Użyj swoich sposobów i kontaktów i sprawdź, jak jest naprawdę.

Rodzina

Z niektórymi krewnymi wyjątkowo trudno będzie ci się teraz dogadać. Niestety, musisz się postarać. Wykaż się większą tolerancją, zwłaszcza dla młodszego pokolenia. To jedyny sposób, by znaleźć wspólny język. W weekendy więcej czasu spędzaj z bliskimi, aby wynagrodzić im częstą nieobecność w domu. To oznacza konieczność rezygnacji z kilku imprez, ale nie wszędzie musisz być, Bliźniaku, i nie każde towarzystwo jest ciebie warte. Tym bardziej że podczas kwadratury Merkurego z Neptunem (28-30 maja) znajomi zechcą  wciągnąć cię w swój konflikt. Nie daj się.

Zdrowie

Słońce pod twoim horyzontem nie sprzyja dobremu samopoczuciu. Mimo że Mars namawia cię do sportu, do dobrej formy będzie ci daleko. Nie przesadzaj więc z treningami, bo skończy się kontuzją. Na szczęście humor powinien ci dopisywać. Jeśli więc w twoim otoczeniu jest ktoś chory, odwiedź go. To go ucieszy i szybciej wróci do zdrowia. Wahania nastroju, które dokuczać mogą urodzonym w połowie znaku, nasili kawa i alkohol, lepiej więc je odstaw. Pamiętasz, Bliźniaku, o badaniach okresowych? Świetnie! A teraz wyślij na nie partnera i członków rodziny.

Kariera

Pora na realizację ambitnych zamierzeń. Nie zabraknie ci pomysłów na rozwój kariery, a urodzonym w trzeciej dekadzie także szczęścia, bez którego z własnym biznesem ani rusz. Po twojej stronie jest Mars, podejmuj więc śmiałe decyzje, nie wahaj się wygłaszać swoich opinii, nawet jeśli szef ma odmienne. Inni nie będą teraz za tobą nadążać, więc wyjaśnij im, co i jak. Nie rób jednak nic za kogoś, bo nawet nie zauważysz, jak zostaniesz, Bliźniaku, wykorzystany. W czasie opozycji Merkurego z Jowiszem (3-9 maja) musisz zawalczyć o pozycję i wpływy z inną osobą, co kiepsko wpłynie na atmosferę w zespole. Może zamiast tracić energię na wzajemne złośliwości, lepiej połączyć siły? Tym bardziej że prawdziwy wróg jest zupełnie gdzie indziej i szykuje intrygę, którą uruchomi podczas kwadratury Merkurego z Neptunem (28-30 maja). Na szczęście nie zaszkodzi ci, choć kosztować może trochę nerwów. Więcej uwagi poświęć finansom, bo zbyt wiele pieniędzy wycieka ci z portfela.

Ważne znaki

Skorpion wyprowadzi cię w pole. Zakończysz konflikt z Lwem.

Co Ci sprzyja

Trygon Merkurego z Jowiszem (2-4 maja) pozwoli ci wyjechać w wymarzoną podróż.Jeśli planujesz podpisać ważną umowę, to tylko w czasie trygonu Merkurego z Saturnem  (15-17 maja).

Wystrzegaj się

O tym, że milczenie jest złotem, przypomni ci  kwadratura Merkurego z Saturnem (1-2 maja). Ofiarą własnych nierealistycznych oczekiwań paść możesz w czasie kwadratury Merkurego z Neptunem (28-30 maja).

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019