Horoskop miesięczny - styczeń

Ominą cię problemy w pracy. Przyjaciele upomną się o ciebie, więc nie planuj karnawałowych wieczorów w domu. Słońce i Jowisz zapewnią ci mnóstwo towarzyskich wrażeń. Wenus obiecuje finansowy dostatek i powodzenie w miłości. Mars sugeruje zadbać o zdrowie. Dobrą zabawę gwarantuje Merkury w opozycji.

Rakod 22 czerwca do 22 lipca

Uczucia

Dla sparowanych Raków rok zacznie się spokojnie. Z partnerem najchętniej spędzać zechcecie czas w domu, ciesząc się chwilą. Jednak w czasie koniunkcji Słońca z Saturnem i Plutonem (11-15 stycznia) warto zastanowić się nad przyszłością. Jeśli masz urodziny w trzeciej dekadzie. Może się okazać, że twoja druga połowa widzi ją zupełnie inaczej niż ty i niektóre plany trzeba przedyskutować. Nie zechcesz ustąpić. Zwłaszcza jeśli w grę wchodzi decyzja o przeprowadzce za granicę lub posiadaniu dzieci. Wolne Raki będą głównie opędzać się od adoratorów, których rozmnoży Jowisz. Wszędzie, gdzie się pojawisz, ktoś zechce cię poderwać. Nie umiesz sobie radzić w takich sytuacjach, ale nie uciekaj, bo ktoś może to uznać za zachętę, by gonić króliczka. Przećwicz się w asertywnym odmawianiu, bez lęku, że twoje NIE urazi czyjeś uczucia.
 
Rodzina

Jeśli nie odpocząłeś jeszcze, Raku, po świętach, nie musisz od razu łapać za odkurzacz czy szczotkę. Nikt tego nie doceni, bo domownicy rozpierzchną się gdzieś, a niektórzy wyjadą. Rodzina i znajomi też nie będą cię teraz odwiedzać, możesz więc pozwolić sobie na to, by ten jeden raz zostawić brudne lustro czy kurz. Nie masz także pretekstu, by wykręcić się od spotkania towarzyskiego czy nawet większej imprezy, która szykuje się w czasie sekstylu Marsa z Merkurym (24-26 stycznia). W końcu jest karnawał, wypada więc się bawić. A tobie szykuje się wręcz doskonała zabawa, więc nie siedź w domu.
 
Praca i pieniądze

W firmie urwanie głowy i burze z piorunami, które na szczęście ominą ciebie. Możesz więc odpuścić sobie udowadnianie szefowi, jak bardzo jesteś, Raku, zapracowany i niezbędny w tej firmie. Tym bardziej że nie będzie mieć nawet czasu na ciebie spojrzeć, a co dopiero znaleźć chwilę na rozmowę. Jeżeli masz własną firmę, Wenus obiecuje ci większe dotacje na rozwój lub zatrudnienie nowych pracowników. Trzeba będzie się jednak o nie postarać i swoje wychodzić po urzędach. Dla urodzonych w drugiej dekadzie bardzo korzystne okażą się jakieś dawne znajomości. Przekonasz się, że ktoś, z kim kiedyś pracowałeś lub przynajmniej rozmawiałeś, nie zapomniał o tobie i ma dla ciebie interesującą ofertę. Warto więc odświeżyć kontakty, zwłaszcza jeśli szukasz pracy. Twój portfel się zapełni, bez wyrzutów sumienia zrób więc sobie jakiś miły prezent. Zasłużyłeś. Możesz wybrać się na zakupy, do teatru lub do spa.
 
Zdrowie

Lubisz ciepło domowego ogniska. Podkręcasz więc kaloryfer, a w łazience urządzasz saunę parową, lejąc do wanny gorącą wodę. I dlatego masz problemy z przesuszoną skórą, łapiesz infekcje lub dokucza ci suchy kaszel albo astma. Obniż trochę temperaturę – zwłaszcza w sypialni – i częściej otwieraj okna. Nie tylko nie przeziębisz się, ale będziesz, Raku, zdrowszy. Nie lubisz zimowej aury, ale mimo to warto wyjść z domu choć na krótki spacer np. do lasu. Raku z trzeciej dekady, kiedy ostatnio kontrolowałeś stan uzębienia? Pora odwiedzić dentystę, bo tylko od ciebie zależy, czy będzie to profilaktyka, czy poważne leczenie.
 
Ważne znaki

Byk będzie dla ciebie zagadką. Przyszłość przepowie ci Skorpion.

Co Ci sprzyja?

Dobre rozeznanie w cudzych intencjach zapewni ci sekstyl Merkurego z Neptunem (7-9 stycznia).
W czasie pełni w twoim znaku (9-11 stycznia) dostaniesz zastrzyk energii i poczujesz, że żyjesz.
 
Wystrzegaj się!

Nie licz na udane randki i miłosne podboje w czasie kwadratury Wenus z Marsem (24-28 stycznia). Kłopoty, które wynikną z twojej niedojrzałości i niefrasobliwości, przyniesie ci kwadratura Marsa z Neptunem (25-31 stycznia).

Zobacz także:

Już w kioskach: 2020


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2020