Horoskop miesięczny - maj

Skorzystaj z fajnych propozycji i łap każdą okazję. Spodziewaj się radosnych nowin od przyjaciół. Przypływ energii zapewni ci Mars w twoim znaku od 16 maja. Zaskakujące oferty i propozycje przyniesie sekstyl Urana. Opozycja Saturna pomoże ci dobrze zaplanować pracę, wywiązać się z obowiązków i wprowadzić niezbędne cięcia w budżecie.

Rakod 22 czerwca do 22 lipca

Uczucia

Spokojny czas zapanuje w związkach Raków. Na początku miesiąca może być nawet trochę nudno, ale nie szukaj, Raku, przygód. Pod wpływem kwadratury Wenus i Plutona (7-11 maja) początkowo niewinna znajomość może ci się wymknąć spod kontroli i rozwalić to, co tak długo wspólnie z partnerem budowałeś. To grozi urodzonym na przełomie drugiej i trzeciej dekady. W drugiej połowie maja Mars doda ognia waszej relacji, a zwłaszcza w łóżku. Flirt w pracy obiecuje samotnym Wenus w Baranie, jednak rozważ, czy warto w to wchodzić. Nawet nie myśl, że uda się utrzymać wszystko w tajemnicy. W efekcie ucierpieć mogą twoje obowiązki oraz reputacja, ostrzega kwadratura Saturna i Wenus (5-9 maja). Zresztą prędzej czy później sam dojdziesz do wniosku, że minusy biurowego romansu przeważają nad plusami.

Rodzina

Szykują się interesujące wieści od przyjaciół, więc nie zamykaj się w domu. Wybierz się na spotkanie ze znajomymi, dostarczą elektryzujących plotek i wiele okazji do śmiechu. Rodzina, jak zawsze, będzie dla ciebie najważniejsza, ale ty dla niej niekoniecznie. Domownicy chadzać zaczną własnymi drogami. Nawet twoje słynne obiady nie zgromadzą wszystkich przy stole. Za to podczas kwadratury Wenus z węzłem księżycowym (4-8 maja) możesz narazić się komuś ze starszych krewnych i przestanie się do ciebie odzywać.

Zdrowie

Poza drobnym przeziębieniem w pierwszej dekadzie maja nic poważnego nie powinno ci dokuczać. Jeśli jednak cierpisz na choroby przewlekłe, licz się z zaostrzeniem dolegliwości. Konieczne okazać się mogą silniejsze leki. Do lekarza umawiaj się w dniach 15-17 maja. Merkury w trygonie z Saturnem obiecuje, że trafisz na dobrego specjalistę. Słońce w Byku mocno wspiera twoje postanowienia o życiu zgodnie z naturą. Pomoże ci przesiąść się z samochodu na rower, oszczędzać energię i prowadzić dom tak, by produkować jak najmniej śmieci. Na wegetarianizm jednak nie dasz się namówić. Na razie...

Kariera

Pierwsza połowa miesiąca to dobry moment na planowanie kariery, ale nie na ryzykowne działania. Mars w Bliźniętach pomoże ci zebrać potrzebne informacje – także te niejawne – oraz siły do zmierzenia się z konkurencją. Jeśli jednak wystartujesz, Raku, za wcześnie i staniesz do walki nieprzygotowany, zaliczysz porażkę. Przydadzą ci się doradcy i sojusznicy, nawiązuj więc kontakty, czemu sprzyja trygon Merkurego z Jowiszem (2-4 maja). Po 16 maja wojowniczy Mars wkroczy do twojego znaku, a ty poczujesz, że chcieć to móc. I zrobisz wreszcie skok na wyższe stanowisko bądź otworzysz własną firmę. Pamiętaj jednak, by iść do celu małymi krokami, nie paląc za sobą mostów. W razie konfliktu nie ustępuj dla świętego spokoju. Zawalczyć o swoje prawa i racje pomoże ci Pluton w trygonie z Merkurym (17-19 maja). Aktywność i samodzielność szybko zaprocentują i na twoim koncie zacznie rosnąć. Jeżeli  przysiądziesz nad rachunkami, znajdziesz sposób na oszczędność.

Ważne znaki

Nie dasz się oszukać Bliźniętom. Do kina zaproszą cię Ryby.

Co Ci sprzyja

Natchnienie artystyczne poczujesz podczas nowiu w Byku (4-6 maja). Upiększysz swój dom i najbliższe otoczenie.W czasie sekstylu Marsa z Uranem (20-26 maja) wpadniesz na genialne pomysły i migiem wcielisz je w życie.

Wystrzegaj się

Kwadratura Merkurego z Saturnem (1-2 maja) przypomni ci o zaległościach w pracy i popsuje majowy weekend. Lubisz wyładowywać się na innych, ale w czasie pełni w Skorpionie (17-19 maja) zrobisz wyjątek.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019