Horoskop miesięczny - maj

Pojawią się nowe możliwości, ale trzeba będzie podjąć szybką decyzję. Nie obawiaj się ryzyka! Kwadratura Słońca i Urana sprawi, że to, co stare i dobrze znane zacznie cię uwierać. Trygon Merkurego ułatwi ci podejmowanie decyzji. Od trudnych spraw odpoczniesz wśród znajomych, których przyciągnie Wenus w Baranie.

Lewod 23 lipca do 22 sierpnia

Uczucia

Staniesz się, Lwie, bardziej namiętny, ale też zaborczy i zazdrosny. W stałych związkach ryzyko kłótni niebezpiecznie więc wzrośnie. Zechcesz pokazać partnerowi, że jest twoją własnością. Opacznie rozumieć możesz jego słowa i nerwowo reagować, jeśli  wyjdzie gdzieś bez ciebie. Potrzeba wam szczerej rozmowy, najlepiej w czasie nowiu Księżyca (4-6 maja), który studzi emocje. Unikajcie poruszania trudnych tematów  podczas pełni w Skorpionie (17-19 maja), która podgrzewa atmosferę. Nieudane związki właśnie wtedy mogą się rozpaść. Zmiany nie ominą również samotnych Lwów. Możesz zauważyć, że pociągają cię zupełnie inne osoby niż do tej pory, że szukasz w partnerze odmiennych cech. To dlatego, że sam się zmieniłeś, jest więc szansa, że tym razem wreszcie uda ci się spełnić marzenia o szczęśliwej miłości.

Rodzina

Na swoje mieszkanie spojrzysz krytycznym okiem i postanowisz zrobić porządek. Jeśli zdecydujesz się coś wyrzucić, zyskasz więcej przestrzeni i życiowej energii. Wypełni ci ją nowe hobby lub kurs z dziedziny, która cię interesuje. Jeśli z kimś z rodziny masz na pieńku, postaraj się nie widywać go w czasie opozycji Marsa z Jowiszem (3-9 maja), bo nie zdołasz utrzymać nerwów na wodzy. Nie stroń jednak od ludzi, których lubisz, ich żarty skutecznie poprawią ci humor i pomogą rozładować negatywne emocje. Nie wspominając o propozycji wspólnego wakacyjnego wyjazdu, która wyłonić się może podczas trygonu Merkurego z Jowiszem (2-4 maja).

Zdrowie

Nie będziesz mieć zbyt wiele czasu, by martwić się o swoje zdrowie. Przestaniesz więc wreszcie narzekać i licytować się ze znajomymi, kto czuje się gorzej. Z drugiej strony właśnie teraz  mogą się pojawić jakieś niepokojące sygnały, których nie wolno ci zignorować. Na przykład męczący kaszel, dziwna wysypka lub zawroty głowy. Cokolwiek to będzie, idź się przebadać. Chcesz schudnąć? Nie musisz rezygnować z ulubionych dań. Wystarczy, że zmniejszysz porcje i zastąpisz tłuste składniki mniej kalorycznymi odpowiednikami.
wpływ planet

Kariera

Jeśli szukasz nowej posady lub pomysłu na biznes, Uran ci w tym  sprzyja. Nie szukasz, a urodziłeś się, Lwie, w pierwszej dekadzie? Być może w twojej obecnej firmie już wkrótce zajdą zmiany, które skłonią cię do przeglądania ofert pracy. Najgorsze, co możesz zrobić, to zacisnąć zęby i czekać, aż gorszy okres minie i wszystko samo się ułoży. Nic z tego! Ale jeśli się zmobilizujesz, sam dasz radę pokierować swoją karierą i pchnąć ją we właściwym kierunku. Impulsem do działania powinna być dla ciebie koniunkcja Merkurego z Uranem (7-9 maja). Jeżeli masz oszczędności, to kwadraturę Wenus z Saturnem (5-9 maja) przetrwasz bez uszczerbku. Jeżeli jednak żyjesz z dnia na dzień, nieplanowane wydatki w tych dniach mogą cię pozbawić płynności i zmusić do wzięcia pożyczki. W pierwszej kolejności idź do rodziny i przyjaciół. Dopiero jeśli odmówią, uderz do banku. Od podejrzanych firm udzielających chwilówek trzymaj się jak najdalej.

Ważne znaki

Baran wejdzie ci na głowę. Zainspiruje cię Wodnik.

Co Ci sprzyja

Trygon Słońca z Plutonem (12-16 maja) doda ci wiary w siebie i sprawi, że zaczniesz odważnie patrzeć ludziom w oczy. Podczas koniunkcji Słońca z Merkurym (20-22 maja) dowiesz się rzeczy, z których uda się zrobić użytek.

Wystrzegaj się

W czasie kwadratury Wenus z węzłem księżycowym (4-8 maja) możesz poczuć się zaniedbywany przez najbliższych. Do nadużywania pozycji, władzy i wpływów skłoni cię kwinkunks Słońca z Jowiszem (11-15 maja).

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019