Horoskop miesięczny - luty

Trzeba będzie nieraz mocno się natrudzić. Ale tylko w ten sposób zapewnisz sobie spory sukces i satysfakcję. Merkury w Rybach ześle ci refleksyjny nastrój. Ale twoja patronka Wenus w Baranie nie pozwoli ci długo trwać w melancholii. Kwadratury Jowisza i Plutona rozbudzą emocje, Saturn i Mars w kwadraturze zaś mogą całkowicie pozbawić cię sił.

Wagaod 23 września do 22 października

Uczucia

Czy on/ona naprawdę za mną szaleje, czy tylko się dobrze bawi? To pytanie zadawać będą sobie urodzeni w drugiej dekadzie. Ale na razie nie poznasz, Wago, odpowiedzi, bo osoba, z którą spędzać zechcesz wieczory, a nieraz noce, może dawać ci niejednoznaczne sygnały. Cierpliwie czekaj, aż sama zrozumie, czego chce. Na wszelki wypadek nie zaangażuj się zbyt mocno. O ile potrafisz oddzielić uczucia od seksu. Wagi w stałych związkach walczyć będą, by to ich było na wierzchu. Jeśli nie chcesz wywoływać awantur lub cichych dni, postaraj się znaleźć dyplomatyczne sposoby, by partner zrobił to, czego chcesz, z przekonaniem, że to jego własny pomysł. Masz urodziny w trzeciej dekadzie? Uważaj, bo w czasie kwadratury Wenus z Plutonem (26-29 lutego) zechcesz zrobić skok w bok, czego skutki mogą być katastrofalne.
 
Rodzina

Twoje zdecydowanie i przebojowość zaskoczą najbliższych, którzy nie tylko weszli ci na głowę, ale zdążyli już uwić sobie na niej wygodne gniazdko. Gdy tupniesz nogą, posłuchają od razu. No, może z wyjątkiem najstarszych członków rodziny, którzy zawsze wiedzą swoje i są uparci jak stado osłów. Kiedy Wenus utworzy kwadraturę z Jowiszem (21-25 lutego), do twoich drzwi zapukają przyjaciele. Nie po to, by siedzieć z tobą w domu i oglądać seriale. Wyciągną cię na miasto, na imprezy, koncerty, premiery i inne wydarzenia kulturalne. Nieraz wracać będziesz bardzo późno, ale za to w szampańskim nastroju.
 
Praca i pieniądze

Nie licz na żadne ulgi, niczego nie uda ci się teraz załatwić na ładne oczy, bo twój uśmiech nie podziała ani na szefa, ani na egzaminatora, sędziego czy urzędnika. Nie próbuj więc nawet uciekać się do tego typu sztuczek, bo możesz tylko stracić w opinii przełożonych. Pracuj ciężko i przy każdej okazji podkreślaj swój profesjonalizm, także jeśli starasz się o nową posadę lub o lepsze stanowisko. Konkurencja okaże się bardzo silna, ale warto walczyć do końca. Tylko urodzonych w drugiej dekadzie Jowisz skłaniać zechce do odejścia z obecnej pracy. Na rozważaniu tej decyzji jednak na razie się skończy, bo nie trafisz na żadną godną zainteresowania ofertę, a nie weźmiesz przecież byle czego. Twoje zarobki się poprawią. Lecz pieniądze, które w tym miesiącu zarobisz, od razu oddasz najbliższym. Być może trzeba będzie zapłacić za wyjazd dzieci na ferie, czyjąś naukę lub (oby nie!) leczenie. W razie czego pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na pomoc rodziny.
 
Zdrowie

Twoja forma zniżkuje, co oznacza, że raczej nie uda ci się uniknąć infekcji. A jeśli wybierasz się na narty – także kontuzji. Na przykre niespodzianki i losowe zdarzenia najbardziej narażone są Wagi z pierwszej dekady. Możesz za to wypróbować jakąś nową dietę, ale nie licz na spektakularne efekty, jeśli nie dołączysz regularnych ćwiczeń. W drugiej połowie miesiąca Saturn przyniesie ci chandrę. Trudno będzie ci także uwierzyć w zapewnienia lekarzy, że nic poważnego ci nie dolega. Nie denerwuj się bez powodu i pamiętaj, zły humor minie.
 
Ważne znaki

Zapragniesz poznać bliżej Wodnika. Baran będzie cię uwodził.

Co Ci sprzyja?

W czasie sekstylu Merkurego z Uranem (4-6 lutego) masz szansę zachwycić szefa dobrymi pomysłami. Pełnia w Lwie (8-10 lutego) wywinduje cię na szczyty towarzyskiej popularności.
 
Wystrzegaj się!

Opozycja Marsa z węzłem księżycowym (22-28 lutego) może skonfliktować cię z rodzicami lub dziećmi. Kto i co źle o tobie mówi, dowiesz się w czasie koniunkcji Słońca z Merkurym (25-27 lutego).

Zobacz także:

Już w kioskach: 2020


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2020