Horoskop miesięczny - maj

Sprawy, do których się weźmiesz, zakończą się pomyślnie. Będziesz robić to, co cię cieszy.  Mars w opozycji namawia cię do skoku na głęboką wodę, koniunkcja Jowisza zapewni miękkie lądowanie. Wenus w trygonie pomoże zarobić większe pieniądze. Opozycja Słońca i Merkurego w ostatniej dekadzie maja poszerzy twoje horyzonty.

Strzelecod 22 listopada do 21 grudnia

Uczucia

W dobranych parach nie zabraknie szczęśliwych dni. Jeśli jednak urodziłeś się, Strzelcu, w drugiej dekadzie, kwadratura Wenus z Saturnem (5-9 maja) może spowodować, że z partnerem przestaniecie się rozumieć, a codzienne problemy was przerosną. Możesz próbować ciągnąć ten związek na siłę, ale w końcu uznasz, że lepiej rozstać się w przyjaźni. Namiętny romans, który nawiążesz w czasie opozycji Marsa z Jowiszem (3-9 maja), szybko ci się znudzi. Nawet najlepszy seks nie zrekompensuje ci braku rozmowy, wymiany myśli, inteligentnych dowcipów. Zrozumiesz, że bardziej niż atrakcyjny wygląd liczy się to, co partner ma w głowie. I odgrzebiesz kontakt do kogoś, z kim od zawsze dobrze ci się rozmawiało, lecz ostatnio wasze drogi się rozeszły. Będziesz zdziwiony, gdy okaże się, że ta osoba również o tobie myślała.

Rodzina

Bałagan w domu i wieczne roztrzepanie utrudniają ci życie? Walcz, Strzelcu, ze swoimi wadami, korzystając z kwinkunksa Słońca z Jowiszem (11-15 maja). Jeśli tylko zmusisz się do systematyczności i przestaniesz odkładać wszystko na później, wyjdziesz na prostą. Wśród znajomych nie odpoczniesz, bo gdy Merkury znajdzie się w kwadraturze z Neptunem (28-30 maja), uaktywnią się plotkarze. W dodatku ktoś, kto skrycie ci zazdrości, będzie próbował namieszać. Zabezpiecz się, by inni nie mieli zbyt łatwego dostępu do twoich prywatnych rzeczy, notatek czy wiadomości.

Zdrowie

W pierwszej połowie maja, gdy Mars będzie w opozycji, pokochasz rywalizację. Być może dasz się namówić znajomym na jakiś ekstremalny sport? A przynajmniej na rolki lub pływalnię. I po jednej próbie złapiesz bakcyla. Jeśli chciałbyś, Strzelcu,  podkręcić swą przemianę materii, dodawaj do posiłków przyprawy, zwłaszcza kurkumę, imbir i cynamon, które do tego działają przeciwzapalnie. Koniec miesiąca może zaskoczyć cię przeziębieniem bądź infekcją, ale szybko dojdziesz do siebie. Skuteczne okażą się tradycyjne babcine metody, jak mleko z miodem czy bańki.

Kariera

Mimo że ciężko pracujesz, szef wciąż może mieć do ciebie jakieś zastrzeżenia. W dodatku współpraca z kolegami zacznie kuleć. Ktoś próbuje cię wysadzić z siodła i nastawia ludzi przeciwko tobie. Na razie nie dowiesz się kto, a podejrzewając wszystkich dookoła, trudno będzie się skupić na obowiązkach. Jeżeli twoja praca nie przynosi ci satysfakcji, wykorzystaj okazję, którą daje trygon Merkurego z Jowiszem (2-4 maja) i poszukaj nowej posady, choćby i za granicą. Tym bardziej że ktoś ważny dostrzeże twoje talenty i umożliwi ci ich wykorzystanie na twoich warunkach. Poczujesz, że masz realny wpływ na istotne sprawy. Jowisz zadba o twoje zarobki, a inwestycje zaczną przynosić zyski, ale tobie wciąż będzie mało. Zamarzą ci się dalekie podróże i rzeczy z najwyższej półki. Jeśli nie będziesz mógł sobie, Strzelcu, na nie pozwolić, weźmiesz kredyt, nie martwiąc się, jak będziesz go spłacać. Warto, by partner przemówił ci do rozsądku, zanim złożysz podpis na dokumentach.

Ważne znaki

Twoje wymagania spełni Wodnik. Zarazić możesz się od Ryb.

Co Ci sprzyja

Trygon Wenus z Jowiszem (7-11 maja) zapewni ci szczęście do pieniędzy. Wyślij kupon totolotka. Gdy Wenus znajdzie się w sekstylu z Marsem (12-16 maja), czeka cię niezapomniana randka.

Wystrzegaj się

W czasie opozycji Marsa z Jowiszem (3-9 maja) z byle powodu ponieść cię mogą nerwy. Podczas kwadratury Merkurego z Neptunem (28-20 maja) ktoś może wyciągnąć twoje błędy lub rzucić fałszywe oskarżenia.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2019


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2019