Horoskop miesięczny - luty

Cierpliwość oraz konsekwencja w działaniu przyniosą w końcu pozytywne rezultaty. W miłości patrzysz przez różowe okulary. Słońce pomoże ci nawiązać niebanalne znajomości. A Jowisz w Koziorożcu umocnić pozycję zawodową i dokonać trafionych inwestycji. Na swoim postawisz dzięki Merkuremu w kwadraturze. Okazji do romansów nie poskąpi ci Wenus w trygonie.

Strzelecod 22 listopada do 21 grudnia

Uczucia

Jeżeli twój związek przypomina jazdę na karuzeli, w tym miesiącu odetchniesz, bo zaznasz wreszcie trochę spokoju. Partner stanie się bardziej udomowiony, przewidywalny i nawet spełni jakąś złożoną ci dawno obietnicę, np. wymieni cieknący od pół roku kran. Nie popadaj jednak w typową dla siebie euforię. Spokojnie poczekaj, by przekonać się, czy to trwała, czy tylko chwilowa zmiana. Single też nie powinny się spieszyć z deklaracjami. Mimo że w czasie kwadratury Wenus z Jowiszem (21-25 lutego) może ci się wydawać, że spotkałeś, Strzelcu, swój ideał, nie zaszkodzi poddać go kilku testom, w tym najważniejszemu – na wierność. A jeżeli naprawdę nie chcesz spędzać Dnia Zakochanych samotnie, umów się na wieczór z przyjaciółmi. Przecież lepiej bawić się w fajnym gronie, zamiast tracić czas na randce z byle kim.
 
Rodzina

Nowe osoby w twoim otoczeniu wydadzą ci się sympatyczne, nie obdarzaj ich jednak bezgranicznym zaufaniem. Gdy 17 lutego Merkury wejdzie w ruch wsteczny, niektóre  pokażą swoją prawdziwą twarz. Jeśli stoisz przed podjęciem trudnej decyzji, zapytaj starszych krewnych. Każdy powie ci co innego, ale wszystkie rady będą bardzo cenne. Strzelcu z pierwszej dekady, nie czekaj do wiosny, aby zrealizować swoje marzenia o podróżach. Skorzystaj z okazji, jaką daje ci Merkury w sekstylu z Uranem (4-6 lutego) i gdzieś się wybierz. A jeśli zostaniesz na miejscu, Mars pomoże ci w remontach i cięższych pracach domowych.
 
Praca i pieniądze

Niech cię nie przeraża sroga mina szefa. Może po prostu ma gorszy dzień. Dopóki nie skrytykuje wprost twojej pracy, nie bierz do siebie uwag rzucanych w powietrze. Mimo nawału spraw, dzięki swojemu talentowi do improwizacji świetnie sobie poradzisz. Nie daj się jednak ponieść nadmiernemu optymizmowi i nie rób niczego po łebkach, do czego może cię kusić kwadratura Wenus z Jowiszem (21-25 lutego). Najlepsze efekty przyniesie cierpliwość i koncentracja. Dlatego staraj się, Strzelcu, pracować sam i polegać wyłącznie na sobie. Wspólnicy i współpracownicy okazać się mogą roztargnieni i niesłowni. A w drugiej połowie miesiąca narobią bałaganu, który ty musisz sprzątać. Rozmowy w sprawie pracy i biznesowe najlepiej pójdą ci podczas sekstylu Marsa z Merkurym (25-27 lutego), ale wszelkie ustalenia miej na piśmie. By nie okazało się, że umówiłeś się na coś innego, niż ci się wydawało.
 
Zdrowie

To dobry czas, aby zadbać o zdrowe nawyki, nie tylko swoje, ale także swoich bliskich. W czasie sekstylu Słońca z Marsem (22-26 lutego) łatwiej przekonasz partnera, dzieci czy rodziców do zmiany diety oraz większej sportowej aktywności. Merkury w kwadraturze ześle ci trochę stresów. Nie ulegaj im. Jeżeli coś cię niepokoi w swoim zdrowiu, zapisz się na wizytę i poproś o skierowanie na badania, zamiast szukać diagnozy u doktora Google'a. Do zadbania o urodę zachęci cię Wenus, jednak w czasie jej kwadratury z Plutonem (26-29 lutego) lepiej daruj sobie trwałą ondulację czy farbowanie – mogą zniszczyć włosy.
 
Ważne znaki

Bliźnięta nie będą na ciebie czekać. Waga obieca ci wszystko.

Co Ci sprzyja?

Świetnymi pomysłami będziesz sypać jak z rękawa podczas sekstylu Merkurego z Uranem (4-6 lutego). Wiele zmian na lepsze pomoże ci wprowadzić sekstyl Jowisza z Neptunem (13-27 lutego).
 
Wystrzegaj się!

Twoje zdrowie będzie kruche w czasie nowiu (22-24 lutego). Nie szarżuj na nartach ani na autostradzie. Koniunkcja Słońca z Merkurym (25-27 lutego) może wciągnąć cię w czyjś spór lub intrygę.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2020


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2020