Jakich mężczyzn wybierasz

Psychologowie dowiedli, że sposób, w jaki traktowali nas rodzice, w dużym stopniu determinuje nasze relacje partnerskie w dorosłym życiu. Nasz test ułatwi Ci rozpoznanie lęków i pragnień, związanych z osobnikami odmiennej płci, które skrywasz głęboko w podświadomości. Z pewnością pomoże Ci to w przyszłości (naturalnie, jeśli dotychczas ponosiłaś klęski) dokonywać lepszych wyborów.

Jakich mężczyzn wybieraszWybierz zdanie najbardziej zbliżone do tego, które rodzice najczęściej wygłaszali w dzieciństwie pod Twoim adresem:

1. Skoro już jesteś na tym świecie - bądź przynajmniej pożyteczna!

Tak mówią rodzice, którzy są chłodni emocjonalnie i nie zwracają uwagi na potrzeby i pragnienia swoich dzieci. W takim domu nie ma miejsca na miłość, czułość i troskę o najbliższych. Za to często zdarzają się wymówki, kłótnie czy nawet bicie dzieci. Z pewnością często słyszałaś zarzuty: "doprowadzasz mnie do szewskiej pasji" albo "przez to, że cię urodziłam, nie skończyłam szkoły lub zmarnowałam życie, bo tylko rodziłam dzieci i zrezygnowałam ze swoich ambicji".

Od najmłodszych lat musiałaś być podporą dla rodziny i wykazywać się olbrzymią odpowiedzialnością za rodzeństwo czy któreś z rodziców. Taka postawa jest charakterystyczna dla tak zwanych rozbitych rodzin. Byłaś kochana tylko za swoją aktywność oraz konkretne działania. Doświadczyłaś naprawdę niewiele prawdziwego, głębokiego i szczerego uczucia.

2. Nic nie musisz robić, wystarczy, że jesteś taka mądra i piękna.

Twoi rodzice zawsze byli szczęśliwi, że mają Ciebie tylko dla siebie. Byłaś prawdziwym oczkiem w głowie i promiennym słoneczkiem w rodzinie. Rodzice z pewnością nie szczędzili wysiłków i pieniędzy, aby usunąć przeszkody spod Twoich stóp. Jednak nie do końca... Co prawda, rodzice akceptowali Cię za sam fakt istnienia, jednak Twoje możliwości oceniali bardzo krytycznie i surowo.

reklama

Jeśli nie spełniałaś ich oczekiwań, natychmiast okazywali swoje niezadowolenie. Miałaś wówczas ogromne poczucie winy, bo bardzo chciałaś być dzieckiem idealnym! Jednak to jest zbyt trudne zadanie dla kilkulatka. A kiedy próbowałaś zrobić coś samodzielnie, rodzice natychmiast - czasami tylko gestem lub spojrzeniem - dawali Ci do zrozumienia, że nie są z Ciebie zadowoleni. Czułaś się prawdziwie kochana tylko wtedy, gdy całkowicie spełniałaś ich oczekiwania.

3. Owszem, coś tam robisz, ale nigdy nie udaje Ci się to naprawdę dobrze.

Zapewne uważasz, że Twoje dzieciństwo było dobre i normalne. W domu nie było większych problemów rodzinnych czy materialnych. Gdy pojawiały się jakieś drobne kłopoty, zawsze któreś z rodziców starało się Ciebie wspierać. Czasami pomagałaś rodzicom, chociaż nie stawiali Ci zbyt wysokich wymagań. Ale właściwie do tej pory nie wiesz, którą z Twoich umiejętności szczególnie cenili. W dorosłym życiu możesz mieć skłonności do wygodnictwa. Uważasz, że nie zawsze należy działać natychmiast, aby coś osiągnąć - często wolisz odczekać, aż sprawy ułożą się same.

4. Jesteś malutka i niepozorna, ale można dostrzec w Tobie coś ciekawego...

W dzieciństwie często czułaś się niedostrzegana przez najbliższych. A może nawet trochę niekochana? Jednak w rodzinie - już od najwcześniejszych lat życia - pełniłaś bardzo ważną rolę. Walczyłaś o harmonię i spokój w rodzinie. Z pewnością niejednokrotnie byłaś mediatorem między skłóconymi rodzicami albo łagodziłaś spory między nimi a rodzeństwem. Rodzice bardzo interesowali się Twoimi osiągnięciami w szkole (a później na studiach czy w pracy), jednak nie obchodził ich stan Twoich uczuć i równowaga emocjonalna. Mniej kochano Cię za sam fakt istnienia, bardziej - za umiejętności i odnoszone sukcesy.

5. Jesteś wspaniała, wszystko robisz znakomicie!

Możesz śmiało stwierdzić, że Twoi rodzice byli bardzo szczęśliwi tylko z tego powodu, że się urodziłaś. Pragnęli przychylić Ci nieba i mogłaś zawsze na nich polegać. Miałaś dużo swobody działania i nieograniczone możliwości, aby wykazać się inwencją i talentem w różnych dziedzinach. Za to, co robiłaś (często nawet nie dość perfekcyjnie) byłaś chwalona, a to motywowało Cię do jeszcze intensywniejszej pracy. Nigdy także nie ganiono Cię publicznie za popełnione błędy - spokojne perswazje odbywały się bez świadków, w zaciszu domowym. Rodzice zawsze służyli Ci radą i wsparciem - nigdy nie musiałaś sama borykać się ze swoimi problemami (nawet tymi najbardziej błahymi).

A teraz, kiedy już wytypowałaś opcję, która najbardziej przypomina Ci domową sytuację z dzieciństwa, sprawdź, jaki ma wpływ na wybór mężczyzn Twojego życia:

Ad.1.
Zakochujesz się w mężczyznach, którzy podobnie jak Twoi rodzice, nie potrafią okazywać uczuć. Zapewne oni także w dzieciństwie cierpieli na niedobór miłości ze strony swoich rodziców i musieli bardzo się starać, aby zapracować na ich względy. A Ty czujesz się kochana tylko wtedy, gdy sama możesz obdarowywać kogoś miłością i często, całkowicie nieświadomie, dajesz partnerowi do zrozumienia, że nie spełnia on Twoich oczekiwań. Z takim zarzutami spotykał się od dzieciństwa, aby więc zamanifestować swoją przewagę, daje Ci do zrozumienia to, co znasz już z domu: "będę Cię kochał tylko wtedy, gdy na to zasłużysz".

Ad.2. Pociągają Cię mężczyźni, którzy (pozornie) zaznali miłości w dzieciństwie. Byli kochani także w życiu dorosłym, ale sami nie potrafią okazywać prawdziwych uczuć. Zawsze stawiano im wysokie wymagania i dopiero wtedy, gdy spełniali oczekiwania rodziców, czuli się naprawdę przez nich akceptowani. Oboje czujecie się niedowartościowani i zmęczeni ciągłym udowadnianiem sobie, że coś jesteście warci!

Ad.3. Interesują Cię mężczyźni, którzy przejawiają inicjatywę. Pociągają Cię tak zwane niespokojne duchy - osoby, które ani przez chwilę nie potrafią usiedzieć w jednym miejscu. W początkach znajomości taka nadmierna aktywność i dynamizm mogą fascynować. Jednak z czasem życie wciąż na pełnych obrotach zaczyna Cię męczyć i denerwować. Uświadamiasz sobie wtedy, że potrzebujesz mężczyzny, który będzie dla Ciebie prawdziwym oparciem. Nieuchronne są więc wymówki, zarzuty i kłótnie, a Twój partner coraz częściej będzie dawał Ci do zrozumienia, że robisz się nudna, męcząca i zgnuśniała.

Ad.4. Stale trafiasz na mężczyzn z problemami. Często wybierasz więc ekstremalnych egoistów, egocentryków, choleryków bądź nie stroniących od kieliszka. Ktoś taki w nic naprawdę się nie zaangażuje, a wszystkie problemy życia codziennego będą spoczywać na Twoich barkach. Interesują Cię tacy mężczyźni, ponieważ już w dzieciństwie nauczyłaś się wyrozumiałości dla innych i nigdy nie zwracałaś uwagi na swoje potrzeby. Z czasem poczujesz, że jesteś wykorzystywana w swoim związku. I tak będzie rzeczywiście.

Ad.5. Gratulacje! Należysz do nielicznej grupy osób o dużym poczuciu własnej wartości. Lubisz siebie i potrafisz czuć się doskonale w swoim własnym towarzystwie. Dlatego też nie masz właściwie problemów w związkach partnerskich. Zwracasz uwagę na takich mężczyzn, którzy mają tak samo wysokie poczucie wartości, nie mają kompleksów i nie przeżywają większych frustracji.


Opr. Anna Zabłocka

Źródło: Wróżka nr 7/2003
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl