Horoskop miesięczny księżycowy

Poznaj ogólną prognozę księżycową na GRUDZIEŃ! 

Fazy Księżyca

7 grudnia:

 

Nów w Strzelcu

 

Pora pomyśleć o prezentach. Co komu podarować, podpowie ci wahadełko, np. z obrączki zawieszonej na nitce.

14 grudnia:

 

Koniunkcja Księżyca z Neptunem

 

Pozwala poznac przyszłość. Dziś możesz się dowiedzieć, co cię czeka w nadchodzącym roku. Rozpal ogień w kominku lub zrób ognisko na dworze.

23 grudnia:

 

Pełnia w Raku

 

Czas ubrać choinkę. Niech znajdzie się na niej jak najwięcej ozdób w kolorze czewonym, który przynosi miłość, zdrowie i szczęście.

26 grudnia: 

 

Księżyc tworzy kwinkunks z Marsem

 

 Goście już dawno sobie poszli, a ty czujesz zmęczenie, nie masz na nic siły i chęci? Możliwe, że wśród nich znalazł się wampir energetyczny.

 

31 grudnia:

 

Księżyc w sekstylu z Saturnem

 

To bardzo dobry czas, by pożegnać stary rok. Koniecznie zapal fioletową świecę. Patrząc w płomień, skup sie mocno i pomyśl o tym, co zdarzyło się w ciągu minionych 12 miesięcy.

 

Grudzień 2018
Zaproś szczęście!

7 grudnia Nów w Strzelcu

 

Pora pomyśleć o prezentach. Co komu podarować, podpowie ci wahadełko, np. z obrączki zawieszonej na nitce. Weź nitkę w prawą dłoń i umieść nad przedmiotem, który chcesz komuś dać. Pomyśl o tej osobie i zadaj w myślach pytanie, czy ten prezent jej się spodoba. Jeśli wahadełko zacznie kręcić się w prawo, odpowiedź brzmi „tak”, jeśli w lewo, poszukaj innego upominku. Trudno robić to w sklepie, ale możesz zbadać w ten sposób także zdjęcia w katalogu lub propozycje na kartce.

 

 

14 grudnia Koniunkcja Księżyca z Neptunem


Jeśli ogień zapłonął szybko, przed tobą duże zmiany, śmiało wyjdź im naprzeciw, bo będą bardzo korzystne. Jeżeli drewno długo nie chce się rozpalić, oznacza to, że na swoją szansę musisz jeszcze poczekać. Wysoki, jasny płomień wróży szczęśliwy i spokojny rok, ogień słaby i migoczący trochę zawirowań. Jeżeli polana trzeszczą, czeka cię wspaniała kariera, może nawet będzie o tobie głośno. Poważne przeszkody i zmartwienia zapowiada nierówny, przygasający płomień. Nie jest to też najlepsza wróżba dla zdrowia. Wysoko wzbijający się dym to znak, że jesteś pod opieką sił wyższych i twoje marzenia się spełnią. Jeśli dym ściele się nisko lub wali na pokój, w 2019 roku prześladować będzie cię pech.

 

 

23 grudnia pełnia w znaku Raka

 

Oprócz bombek i lampek zawieś na niej także karteczki z życzeniami i marzeniami. Możesz zrobić z nich łańcuch. Opleć nim drzewko od dołu do góry zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Wieszając ozdoby wizualizuj, jak spełniają się życzenia. 

 

 

26 grudnia Księżyc tworzy  kwinkunks z Marsem

 

Trzeba koniecznie oczyścić dom z negatywnej energii. Zapal kadzidło o zapachu paczuli. Wyobraź sobie, jak jego dym dociera do każdego zakamarka w twoim mieszkaniu i jak magiczna miotła wymiata wszystko, co złe. Obejdź z nim wszystkie kąty, zwłaszcza te miejsca, gdzie przesiadywali goście. Na koniec okadź siebie samego od stóp do czubka głowy.

 


31 grudnia Księżyc w sekstylu z Saturnem

 

Przypomnij sobie dokładnie wszystkie zawody, niepowodzenia, przykrości, które ktoś ci zrobił, straty i zapisz je na kartce. Następnie spal ją w płomieniu świecy, mówiąc wyraźnie: „Co było, minęło i już nie wróci”. Potem od płomienia odpal knot czerwonej świecy. Dopiero wówczas zgaś palcami tę fioletową. Na drugiej kartce napisz dokładnie, co dobrego spotkało cię w 2018 roku. Wszystkie sukcesy, miłe chwile, osiągnięcia, uśmiechy losu. Podziękuj szczerze za nie wszystkie, a następnie gorąco poproś, by szczęście było z tobą przez kolejny rok. Zostaw świecę, aby paliła się aż do Nowego Roku.  


Talizman na ten miesiąc: cynamon.


Zapewnia ciepłą, rodzinna atmosferę, wzmacnia miłość, daje poczucie bezpieczeństwa.Spokój i szczęście w rodzinie zapewnisz, tworząc mały ołtarzyk. Weź ulubione rodzinne zdjęcie i opraw je w drewnianą ramkę. Na spodniej stronie fotografii narysuj runę Othala. Postaw ramkę ze zdjęciem w zachodniej części mieszkania, np. na komodzie lub na regale. Po lewej stronie zdjęcia połóż kryształ górski i postaw brązową świecę, po prawej zaś umieść okrągły wazon z bukietem bławatków. Pilnuj, by regularnie wymieniać w nim wodę i kwiaty, gdy tylko zaczną więdnąć. Raz w tygodniu, w poniedziałek, zapalaj na godzinę świecę w intencji bezpieczeństwa i dobrobytu całej rodziny. Pilnuj, by na zdjęciu i ramce nie zebrał się kurz. Jeśli tak się stanie, usuń go szmatką lub gazą zmoczoną delikatnie w wodzie ze szczyptą różowej soli.

Zobacz także:

Już w kioskach: 2018


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 1/2019

x