Alicja w krainie skandalu

  Jak to się dzieje, że kulturalna, miła kobieta, która publicznie wzrusza się do łez losami innych, również publicznie potrafi palnąć głupstwo, które zraniło wielu, zdziwiło wszystkich.

Alicja w krainie skandalu Ki diabeł podsunął Alicji Resich-Modlińskiej słowa, które wypowiedziała w radiu, ironizując na temat odchudzonych czy łysych prezenterów TV: "... niedawno 30 kg zrzuciła Dorota Warakomska, a włosy Kamil Durczok i Marcin Pawłowski. Co do łysych, nie przeszkadzaliby mi na wizji tylko Kojak, Andrzej Mleczko i generał Świerczewski".

Problem w tym, że Durczok i Pawłowski "zrzucili włosy", bo walczą z nowotworami, a pani Alicja od lat siedzi w show biznesie i zna zasady świata mediów - tu słowa "wylatują słowikiem, wracają bykiem". No i świadomie czy nieświadomie włożyła kij w mrowisko. Publicznie urażeni dziennikarze zamieścili w gazecie ogłoszenie, pisząc, że jest im ogromnie przykro, że narazili panią Alicję na... nieprzyjemność oglądania ich łysin.

Na szczęście to, "co uraziło estetyczne uczucia" pani redaktor, "nie przeszkadza widzom ani chorym na nowotwór, którzy widząc nas na ekranie, przypominali sobie, że mają prawo do normalnego życia". I choć potem nastąpiły przeprosiny - również publiczne - niesmak pozostał, a skandal poszedł w ludzi. Dlaczego więc - wbrew rozumowi - popełniamy błędy, które nas potem wiele kosztują? Spróbujmy poszukać odpowiedzi w gwiazdach pani Alicji. Co widać w jej urodzinowym horoskopie?

Wiktoria ciupurek

Słońce i Merkury w Wodniku w I domu, Księżyc we Lwie, Chiron w Koziorożcu to niebanalny układ planet. Dzięki niemu urodzona pod nim osoba ma bujną wyobraźnią, niezachwianą pewność siebie, przekonanie, że ma prawo ferować opinie i wyroki bez cienia wątpliwości, iż jej opinie mogą być nierozważne. Przez to często staje się zbyt pewna swoich racji. Ale ten właśnie układ obdarza równie niewyobrażalną sprawnością w mowie i niespożytą energią na funkcjonowanie w mediach. Przyciąga także uwagę publiczności - życzliwą i tę mniej życzliwą.

reklama

Jak to się ma do losów pani Alicji? Od dziecka rozpierała ją energia i chęć dominowania. Starsi bracia nazywali ją ciupurkiem - od słowa "czupurna", czyli pyskata, zadziorna, bo - jeśli brakowało jej słów - potrafiła, małoletnią będąc, użyć i rąk. Ojciec-prawnik cieszył się z "talentów oratorskich" córki i miał nadzieję, że zostanie najbardziej wygadanym z adwokatów. Ale ona wolała studiować anglistykę, marzyła, by zostać pisarką. A gdy Merkury w Wodniku coś zechce, będzie mieć. I pani Alicja trafiła do "Szpilek". Potem z Wojciechem Mannem prowadziła dowcipne audycje "Ze świata" w radiowej "Trójce".

Zamarzyła o telewizji i któregoś dnia choroba tak zdziesiątkowała wszystkie spikerki, że posadzono Alicję na wizji i już stamtąd nie wyszła przez wiele lat. Ludzie i szefowie pokochali ją za spokój, dystans, kulturę. Stała się gwiazdą, a nawet "Wiktorią", bo trzy razy pod rząd zdobyła "Wiktora" - nagrodę dla najlepszego dziennikarza telewizyjnego. Potem były własne programy w telewizji "Wieczór z Alicją", "Piękna i Bestia", "Zerwane więzi", w końcu szefostwo magazynu "Gala".

Urodzona, aby błyszczeć

A kto ma Księżyc we Lwie, dla tego takie życie jest rajem. Scena, jupitery, podziw publiczności - Lew przecież uwielbia się puszyć i żyć emocjami. Jest, nie da się ukryć, megalomanem ceniącym sobie przywileje i popularność. Księżyc we Lwie mają też "urodzone" matki, które wychowywanie dzieci traktują lekko i z radością, bo wiedzą, że to dobra zabawa w życie. I z dwójką już dorosłych dzieci ma rzeczywiście pani Alicja świetne relacje. Niestety, w jej horoskopie we Lwie jest też Pluton - planeta transformacji, ciągłych zmian, często wymuszonych. Ten układ planet sugeruje zaś kłopoty, bo przekłada się na zbytnią apodyktyczność wobec otoczenia i bliskich, przekonanie, że ma się przewagę i można swoje zdanie narzucać innym, również najbliższym.

Mała kobietka nie do zniesienia

Wenus i Mars w Rybach, Jowisz w Byku Wodniki nie rozwiązują problemów, a od nich uciekają. Rzadko więc zdarza się, by zbyt długo stały w miejscu i miały udane małżeństwa. W wodnikowej miłości więcej idealizmu niż życia, toteż jest wybredny i długo szuka. Potem szybko się nudzi i rozwodzi często - chyba że trafi na wyjątkowo cierpliwą drugą połowę. Pani Alicja jest efektowną kobietą, toteż łamała wiele serc, zanim trafiła na cierpliwego, spokojnego Byka, umiejącego jej zapewnić dostatnie życie. Jemu urodziła dwójkę dzieci, gotowała obiady, z nim budowała dom. Ale kto ma Wenus i Mars w Rybach, ten jest trudnym partnerem - przy dużym talencie do seksu potrafi być w miłości kapryśny, nieznośny i chimeryczny. Czasem zgrywa małą kobietkę, czasem jest nie do zniesienia. Natomiast Pluton w VII domu horoskopu naszej bohaterki zwiastuje na stałe poważne kryzysy małżeńskie. A koniunkcja Neptuna z Saturnem w Wadze przynosi zdradę. Jak to wygląda w życiu pani Alicji? Po 20 latach jej małżeństwo rozpadło się - mąż miał romans z Dorotą Kamińską, później w jego życiu nastała młoda absolwentka farmacji. Na szczęście zdążyli uratować przyjaźń i często spędzają czas razem z dziećmi.

Planety dają jej w kość


Kiedy Alicja zeszła z wizji po fiasku mdłego programu "Piękny i Bestia", a zaraz potem zaczęła swą twarzą firmować magazyn dla kobiet, wydawało się, że emocje wokół jej osoby nieco ucichły. Trochę odeszła na bok. Urządziła nowy dom, uporządkowała swoje życie. Z Jej horoskopu wynika, że przez Jej Słońce urodzeniowe tranzytuje właśnie Neptun, a Neptun jest w kwadraturze do Jowisza, w czerwcu zaś miało miejsce drugie przejście cofającego się Chirona, "raniącego uzdrowiciela". A to układ planet wyjątkowo niekorzystny! Neptun rządzi skandalami, zaciemnia obraz rzeczywistości, działa pobudzająco na masową wyobraźnię. Utrzymująca się od jesieni opozycja Jowisza do Neptuna sprzyja rozwojowi chorób, sprowadza skłonności do samozniszczenia siebie czy własnej pozycji. Wielomiesięczna opozycja Jowisza do Słońca daje przesadne poczucie własnej wartości, złudne przeświadczenie o własnej pozycji, które na gruncie publicznym może doprowadzić do kłopotów. Dodane to wszystko do siebie musiało eksplodować.

Konserwatywna estetka


No i stało się - niemądra ironia poszła w świat. Ale Chiron - "raniący uzdrowiciel", który często pokazuje defekty czy prawdziwe skłonności psychiczne osób - potrafi też zamienić zło w dobro. Może więc pod wpływem tego wydarzenia wszyscy zaczniemy zastanawiać się nad naszym postępowaniem wobec chorych ułomnych, walczących o życie. Nie będzie to dla nas temat tabu. A wspierając chorych w ich walce o życie, pomożemy im normalnie funkcjonować i zwyciężać. Bo w człowieku tkwi ogromna siła samouzdrawiająca. Wiele osób walczyło i walczy z rakiem, nie ukrywając tego przed światem. Jedna z nich, pisarka Krystyna Kofta powiedziała: "Może pani Alicja ma jakieś wewnętrzne lęki, może boi się patrzeć na ludzi chorych (...)".

Właśnie. Pani Alicja Resich jest numerologiczną Czwórką. A to oznacza konserwatywny, tradycyjny sposób traktowania życia, zapatrzenie w przeszłość. Nie może więc lubić tego, co zbyt awangardowe, śmiałe czy ekstrawaganckie A że jest do tego estetką, łysi czy chorzy mogą nie być dla niej miłym obrazem. W chińskim horoskopie jej patronem jest Wąż - znak często bezwzględny i ostry w sposobie bycia. Rasowy Wąż i Czwórka uznałyby podświadomie "łysość" Durczoka i Pawłowskiego za fantastyczny chwyt reklamowy, który nadspodziewanie dobrze działa na publiczność i poczułyby do obu panów starannie ukrytą złość i zazdrość, że się lepiej niż one "sprzedają".

Czego się boi Alicja?


Może też utrzymująca się od jesieni opozycja Jowisza do Neptuna w horoskopie pani Alicji podświadomie kazała jej odrzucać wszystko, co wiąże się z chorobami z obawy, przed chorobą właśnie? I stąd wzięła się cała niefortunna lawina zdarzeń. Kwadratura Neptuna i Jowisza do Jowisza. Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - mówi stare przysłowie. I ono się sprawdza w astrologii. Burzenie zawsze jest też początkiem nowego. Nie ma teraz pani Alicja zbyt szczęśliwych układów planet - widać w nim źle obliczone pomysły na nagłe wzbogacenie się, skłonność do działania na własną niekorzyść, rozczarowania za sprawą mężczyzn (dość nieciekawe przygody miłosne), działanie wbrew sobie i innym. Ale gwiazdy sobie, a życie sobie.

Osoba z mocnym charakterem horoskopami się nie będzie przejmować. Bo wie, że kłopoty, choć zranią, wkrótce odejdą w niepamięć. A w horoskopie pani Alicji widać też dużą szansę na idealne wstrzelenie się w mody i gusta (Słońce z Węzłem) na oryginalną karierę dotyczącą czegoś bardzo nowatorskiego. Być może - tak jak sugerują gwiazdy - pani Alicja na jakiś czas usunie się w cień, zwolni gwałtowny galop życia, w jaki wpędziła się sama i przyjrzy się własnemu wnętrzu, własnym potrzebom. Bo, jak widać, dotąd raczej rzadko działała w zgodzie z własną "duszą", a częściej, "by się pokazać". Może silna osobowość ojca kazała Jej być piękną, mądrą i doskonałą za wszelką cenę. Może uległa tej pokusie blichtru, jaką w Jej horoskopie roztacza kłamca-Neptun i uwierzyła pozorom tak bardzo, że zgubiła się we własnym świecie. A na pewno nie jest to świat skandali.


tekst: Astrologus
ilustr.: Edyta banach-Rudzik


W chińskim horoskopie patronem Alicji Resich - Modlinskiej jest Wąż, numerologicznie jest czwórką. Rasowy Wąż i Czwórka uznałyby podświadomie "łysość" Durczoka i Pawłowskiego za fantastyczny chwyt reklamowy, który nadspodziewanie dobrze działa na publiczność i poczułyby do obu panów starannie ukrytą złość i zazdrość, że się lepiej niż one "sprzedają". 

Panna

co Jej sprzyja

 • Mars w koniunkcji z Wenus
  dają Jej dużo uroku, zdolności artystyczne, a także temperament.
 • Słońce w koniunkcji z Węzłem Smoczym w Wodniku
  gwarantują Jej popularność.

Alicja Kosmogram

co Jej nie sprzyja

 • Kwadratura Jowisza do Słońca zaślepia,
  powoduje nadmierną pewność siebie.
 • Koniunkcja Neptuna z Saturnem
  przyczyniła się do rozpadu małżeństwa w oparach skandalu
Źródło: Wróżka nr 9/2003
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl