Kochaj w zgodzie z gwiazdami!

Zbyt podobny – nuda. Zbyt odmienny – wieczna szarpanina. Jak wybrać, żeby było dobrze?... Planety wskażą ci twój ideał.

Kochaj w zgodzie z gwiazdami!Dawniej, gdy kojarzono małżeństwa, zwykle uczucie nie miało znaczenia, za to baczną uwagę zwracano na horoskopy. Istnieje kilka ogólnych zasad dobierania się w pary.


ZNAKI OGNIA
Baran, Lew, Strzelec
ZNAKI WODY
Rak, Skorpion, Ryby
ZNAKI POWIETRZA
Bliźnięta, Waga, Wodnik
ZNAKI ZIEMI
Byk, Panna, Koziorożec
ZNAKI KARDYNALNE
Baran, Rak, Waga, Koziorożec
ZNAKI STAŁE
Byk, Lew, Skorpion, Wodnik
ZNAKI ZMIENNE
Bliźnięta, Panna, Strzelec, Ryby


Jeśli jesteś dzieckiem Ognia, to nie lubisz monotonii, spokoju. Pasuje więc do ciebie inny znak Ognisty albo jakiś znak Powietrza – niezależny i zmienny. Gorzej dogadasz się z dziećmi Ziemi. Wszystko jasne i proste, prawda? Prawie... Gdyby nie fakt, że Lew może liczyć na udane związki z żywiołem Wody.

reklama


Jakim cudem? Otóż z Rakiem łączy go bardzo osłabiony Saturn. A i Ryby pod władzą enigmatycznego Neptuna mogą wielkiego kota mile zaskoczyć. Oboma znakami rządzi nocą Jowisz. I to właśnie on pozwala też na udany związek Strzelca z Rakiem (oba pozostają pod jego silnym wpływem). Paradoksem zdaje się fakt, że łucznik ma raczej marne szanse na powodzenie z Koziorożcem. Winny jest Jowisz, kłócący się z Saturnem, któremu podlega rogaty. Z jednej strony mamy szalony optymizm, a z drugiej – ostrożność i pesymizm.


Związana jesteś przez Słońce z żywiołem Ziemi? Szukaj bratniej duszy pomiędzy swoimi, choć... możecie wpaść w szpony nudy i zniechęcenia. Przyjrzyj się też uważnie i życzliwie znakom Wody, choć jako osoba praktyczna powinnaś unikać Ryb, które za rzadko dopuszczają do siebie rzeczywistość – zawinił tu Neptun. Lepiej też nie szukaj bliskich relacji z Ognistymi. Trudno ci będzie zdzierżyć ich pęd do działania. Szerokim łukiem omijaj lekkomyślnych. Wietrzystych. Chociaż i tutaj jest chlubny wyjątek – dobrze wróżą związki dzieci Ziemi z Wodnikiem. Prawdopodobnie dlatego, że starym władcą tego znaku jest Saturn, co zbliża go do Koziorożca.

Natomiast Merkury, opiekujący się nim nocą, ułatwia kontakt z Panną, którą ta planeta rządzi w dzień. Zresztą za sprawą Merkurego – opiekuna relacji międzyludzkich – Panna ma wielką i odwzajemnioną słabość do Bliźniąt. Tylko jeśli jesteś Bykiem, nie szukaj Wodnika. I nie daj się mu znaleźć, bo dla niego to układ idealny: stabilny dom, do którego może wracać po swoich licznych ekscesach. Pytanie, jak długo Byk to wytrzyma. Niestety, dłużej niż powinien. Rządzi nim Wenus i poczucie odpowiedzialności, będzie więc cierpiał w milczeniu.

A co, jeśli jesteś pokrewna Powietrzu? Oczywiście, brat w żywiole to świetna myśl! Ogień – też niegłupia, ale tu uważaj na Lwa. Jeśli jesteś Wodnikiem, poluj na wymagającego i skrytego Skorpiona. Czemu Wodnik ma szansę się z nim dogadać? Dzięki niezwykłości władcy Skorpiona – Plutona, który dobrze porozumiewa się z rewolucyjnym Uranem Wodnika.

Na trwałość związku wpływa też jakość żywiołu. Kardynalna symbolizuje serce, w ciągłym ruchu, nieustannie stwarzające się. Osoby urodzone pod znakami kardynalnymi tworzą wymarzone pary – gotowe są iść za sobą w ogień, oddają się sobie bez reszty. I całkiem dobrze dogadują się z pozostałymi – stałymi i zmiennymi. Ci pierwsi mogą mieć problemy z tworzeniem związków między sobą – ponieważ miewają problemy z podejmowaniem decyzji. Z czasem życie może oddalić ich od siebie. Znaki zmienne powinny siebie unikać, bo trudno im będzie się porozumieć. Każde uprze się przy swoim i prędzej poświęcą związek dla własnych zachcianek, niż zawrą kompromis. 

No dobrze, skoro więc jestem Koziorożcem związanym ze Strzelcem, czy mam już szukać adwokata? Bez przesady! Nie tylko Słońce nami rządzi, więc nie należy tracić nadziei!

Ważny jest też nasz Ascendent, a także znak zodiaku, w którym przebywał Księżyc. By to wiedzieć, musimy znać naszą dokładną godzinę urodzenia. Najlepiej pokusić się o cały kosmogram dla siebie i ukochanego. Na co należy przy porównaniu zwrócić uwagę? Przede wszystkim na pozycję Wenus i Marsa. U kobiety Mars to ideał jej kochanka, Słońce zaś bardziej mówi o wyobrażeniu sobie jego jako męża. W wypadku mężczyzny Wenus to jego wymarzona pani, Księżyc zaś symbolizuje postrzeganie roli żony.

Dla obu płci ważny jest 7 Dom i planetarny władca znaku, w którym on się znajduje. Trwałej miłości sprzyja Saturn, a na zawarcie małżeństwa wskazuje Jowisz. Natomiast jeśli Wenus u mężczyzny jest w kwadraturze do Saturna, oznacza to brak skłonności do związków (u kobiety – Saturn w kwadraturze do Marsa). Podobne znaczenie ma Księżyc (u facetów) a Słońce u pań, jeśli znajduje się w Pannie, Bliźniętach lub Lwie. 

Na koniec warto jeszcze spojrzeć na drugą połowę pod kątem planet dominujących w jej życiu. Silny Saturn sprzyja samotnictwu. Nie powinien z taką osobą wiązać się ktoś, kto poszukuje ciepła i jedności dusz – niech wybierze raczej kogoś pod władaniem Plutona. Fascynującym towarzyszem życia może być osoba z dominującym Neptunem, choć trzeba uważać na jej zwodniczą naturę.

Łatwo jest nawiązać kontakt osobom pod wpływem Merkurego czy Jowisza – mogą być z tego bardzo zgodne i trwałe związki. Nawet gdy tylko u jednej ze stron któraś z tych planet jest silna, od razu szanse na szczęście rosną! Panie zdominowane przez Wenus i panowie przez Marsa są zbyt zapatrzeni w siebie. Najlepszy dla nich będzie ktoś, kto otoczy ich podziwem. Jeśli u niej silny jest Mars, facet musi spełniać jej marzenia o idealnym kochanku. I to samo tyczy się pana pod twardą ręką Wenus. Kto nie lubi nudy, niech rozgląda się wśród osób z silnym Uranem. Pod warunkiem, że nie chce zdominować partnera ani wepchnąć w ustalone ramy, bo to się nie uda...


Justyna Rudzka
fot. shutterstock.com 

Źródło: Wróżka nr 5/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl