Prawie Kamasutra

W ciepłe dni aż się chce być kobietą. Seksowną i atrakcyjną!

Gdy tylko kończy się zima, mamy ochotę zrobić coś, co nas pobudzi erotycznie, z sypialni wygoni nudę. Często jednak na pragnieniach się kończy… Bo nie mamy odwagi, wstydzimy się, nie wierzymy we własną moc. Nie ufamy swojemu ciału – ono jest sztywne, trochę obce. Co zrobić, żeby ożyło? Uruchom jego wyobraźnię! Gdy pokazuję nową asanę na zajęciach, bywa nierzadko, że dziewczyny (panowie starają się podjąć wyzwanie) mówią: „To wygląda imponująco, ale dla mnie za trudne, może za kilka lat”. A ja na to nieodmiennie powtarzam: „Skoro nigdy nie próbowałaś, to skąd wiesz, że nie dasz rady? Najpierw spróbuj”. I po takich przekomarzaniach nagle słyszę: „Ojej, to naprawdę nie takie trudne!”. Oczywiście, nie zawsze udaje się wykonać od razu skomplikowaną pozycję, jak te poniżej. Wtedy trzeba dłużej próbować. Ale jeśli jest to pierwsza lekcja z kursu jogi, którą oglądasz, lepiej pozostań przy oglądaniu ;)

Astavakrasana (wersja uproszczona)

Astavakrasana (wersja uproszczona)

● Usiądź na podłodze, podnieś prawą zgiętą nogę, odchylając udo do tyłu. Włóż prawe ramię pod udo i ramieniem jeszcze mocniej przesuń je w tył. Połóż dłoń na ziemi w linii z biodrem. Ręka jest zgięta w łokciu, żeby noga nie zsuwała się w dół.

● Zapleć nogi, zakładając lewą stopę na prawej przy kostce. Lewą dłoń połóż na podłodze i przysuń ją do lewego biodra.

● Z wydechem podnieś się na rękach (zdj. z lewej).

● Wyciągnij nogi w bok w prawo. Prawe ramię jest ściśnięte między udami i łokieć lekko zgięty. Lewy łokieć powinien być prosty. Utrzymuj równowagę, oddychając normalnie.

● Po chwili zegnij ręce w łokciach i usiądź. Powtórz wszystko, zamieniając prawą stronę na lewą.

 

reklama

Bakasana (żuraw)

Bakasana (żuraw)

● Stań ze złączonymi nogami. Ugnij je w kolanach i, pochylając się, połóż dłonie przed sobą. Palce są rozsunięte jak najszerzej, odległość między kciukami – 10-15 cm.

● Zegnij ręce, lekko odsuwając łokcie od siebie. Podnieś pięty, rozstaw kolana i oprzyj golenie na ramionach.

● Przesuń ciało do przodu i oderwij stopy od podłogi. Zachowując równowagę, podnoś stopy wyżej w górę. Pozostań w pozycji jak długo potrafisz, a potem przenieś ciało do tyłu, postaw stopy na ziemi i wyjdź z pozycji.

 

Utthita-hasta-padangusthasana  (wersja uproszczona) Utthita-hasta-padangusthasana  (wersja uproszczona) 

Utthita-hasta-padangusthasana  (wersja uproszczona)

● Stań prosto. Z wydechem podnieś zgiętą prawą nogę do góry i chwyć paluch prawej nogi trzema palcami prawej ręki: wskazującym, środkowym i kciukiem.

● Oprzyj lewą dłoń na biodrze i utrzymuj równowagę przez dwa-trzy oddechy.

● Z wydechem wyprostuj prawą nogę i przyciągnij ją do siebie. Trwaj w pozycji, utrzymując równowagę, przez kilka oddechów.

● Opuść prawą nogę i powtórz asanę na lewą.

● Jeśli na początku nie jesteś w stanie wyprostować nogi w górze, weź pasek (może być np. od szlafroka) i wykonaj całą pozycję, podnosząc nogę na pasku.

 Ćwicz i bądź sexy!
Wszystkie te pozycje wzmacniają ramiona i poprawiają ich kształt, spłaszczają brzuch, ujędrniają uda i pupę.

Ewa Biała
instruktor hatha-jogi
fot. Piotr Pulchny/ Czarne-białe
wizaż: Iga Pietryga

Źródło: Wróżka nr 5/2013
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl