Pamiętacie Wasze ukochane filmowe dramaty i komedie romantyczne? Kiedy Harry poznał Sally? Masz wiadomość? Dziennik Bridget Jones? To właśnie miłość? A może Planetę Singli lub Zanim się pojawiłeś?
Wszystkie te filmy, które bawiły, wzruszały, odrywały od codziennych zmartwień… Mała Czarna zapewni Wam ich powieściowe odpowiedniki. W tej serii znalazły się, i wkrótce się w niej pojawią, same urocze i mądre historie – dla każdej z nas, niezależnie od wieku. Bo seria Mała Czarna to opowieści z życia wzięte, świat, jaki znacie, dużo śmiechu i odrobina łez – a przede wszystkim inteligentna rozrywka i dobra zabawa w wyśmienitym towarzystwie i najlepszym stylu! Starannie wydane tomy Małej Czarnej, w pięknej szacie graficznej, pasują i do plecaka, i do eleganckiej torebki. Każda z Was sięgnie po nie z przyjemnością, leżąc na rozgrzanej słońcem plaży i otulona w koc na kanapie w zimny deszczowy wieczór.
W serii Mała Czarna ukazują się powieści starannie wyselekcjonowane przez zespół Wydawnictwa Albatros. Są tu historie autorów i autorek, których już dobrze znacie, ale też nowe tytuły współczesnych, błyskotliwych młodych pisarek.
Serię otwiera „Lista, która zmieniła moje życie” Olivii Beirne – Ta książka zabierze Was w podróż, która pokaże, co tak naprawdę znaczy ŻYĆ!
Jest to komedia romantyczna, której z pewnością nie powinno zabraknąć na Waszej liście książek na lato. Los zawsze sprzyjał Amy – jest utalentowana, ma pracę, którą kocha, przeżywa niesamowite przygody, zawsze próbuje nowych rzeczy, rozważnie podejmuje decyzje. Jest lubiana i kochana. Wygląda jednak na to, że nie będzie w stanie zrealizować swojej Listy-Rzeczy-Do-Zrobienia-Przed-30-tką. Amy, u której właśnie zdiagnozowano poważną chorobę, prosi więc o pomoc młodszą siostrę. Georgia, która najbardziej na świecie lubi leniuchować na kanapie, boi się ryzyka i nie znosi zmian, będzie miała tylko kilka miesięcy, aby wywrócić swoje życie do góry nogami i totalnie przedefiniować priorytety. Czy poradzi sobie z lawiną nieprzewidzianych zdarzeń?
„Współlokatorzy” Beth O’Leary to opowieścć o dwojgu młodych ludzi, którzy borykają się z problemami finansowymi i… lokalowymi. Nie mając wyboru, decydują się na wspólny wynajem taniego mieszkania. On haruje na nocne zmiany, ona dochodzi do siebie po nieudanym związku i usiłując stanąć na nogi, właśnie znalazła nową pracę, więc aż do wieczora jest poza domem. W praktyce Tiffy i Leon wcale się nie widują. Jednak już wkrótce odkrywają, że jeśli wyrzuci się przez okno wszystkie zasady, można stworzyć całkiem przyjemne i ciepłe domowe ognisko… Sukces debiutu młodej Brytyjki zadziwił przede wszystkim ją samą – książka, którą napisała w pociągu, dojeżdżając do pracy w mieście, a oparła na własnych doświadczeniach z czasów studenckich, kiedy to wynajmowała mieszkanie z młodym lekarzem stażystą, z miejsca trafiła na szczyty brytyjskich bestsellerów. A czytelniczki zasypały Instagram zdjęciami swoich sypialni stylizowanych na mieszkanko Tiffy i Leona.
Wielbicielki prozy Beth O’Leary ucieszy z pewnością sierpniowa premiera jej nowej powieści „Zamiana”. Ta książka, już trzecia w serii Mała Czarna, przekonuje, że czasami, żeby zmienić życie, wystarczy… zmienić mieszkanie. Pracująca w londyńskiej korporacji Leena marzy o chwili wytchnienia na sielskiej prowincji; Eileen, jej mieszkająca w Yorkshire babcia, chciałaby znów zaznać wielkiej miłości. Co je spotka, jeśli zaczną żyć całkowicie innym życiem niż dotychczas? Zupełnie nie to, czego się spodziewały! Ta zabawna i bardzo romantyczna historia już wkrótce trafi na ekrany – prawa do wersji filmowej właśnie kupiła firma producencka należąca do Stevena Spielberga, a w rolę Leeny wcieli się znana z serialu „Wspaniała pani Maisel”, zdobywczyni nagrody Emmy i dwóch Złotych Globów, Rachel Brosnahan.
Kiedy nadejdzie jesień i w listopadzie dni staną się krótkie i szare, do księgarń trafi kolejna powieść ze znakiem jakości Małej Czarnej – „Co powiesz na spotkanie?” Rachel Winters. Evie, bohaterka tej książki, ma do wykonania nie lada zadanie: musi udowodnić, że prawdziwa miłość zdarza się nie tylko w filmach. Aby tego dowieść, zamierza odtwarzać sceny z kultowych komedii romantycznych do skutku. Aż przekona swojego klienta, że w prawdziwym życiu można znaleźć miłość jak z filmu. Bo przecież szczęśliwe zakończenia naprawdę istnieją.
Ta zwariowana komedia romantyczna o komediach romantycznych i… prawdziwej miłości zamknie ten rok kalendarzowy, ale dla serii Mała Czarna będzie dopiero początkiem. Już wkrótce pojawi się w niej jeszcze więcej fantastycznych tytułów.
Sięgnijcie po Małą Czarną, pozwólcie się jej porwać i po prostu dobrze się bawcie!
The requested URL was not found on this server.
The requested URL was not found on this server.
The requested URL was not found on this server.
dla zalogowanych użytkowników serwisu.