Moc pierwszej wiosennej pełni

Pierwsza wiosenna pełnia Księżyca to nie jest zwykła pełnia, jak inne w roku. Wiosenne przebudzenie to moment, kiedy możemy dokonać radykalnych zmian i zamówić u Sił Wyższych spełnienie naszych marzeń!! 

Pierwsza wiosenna pełnia ważna jest dla chrześcijan – decyduje o dacie świąt Wielkiej Nocy, które wypadają zawsze w pierwszą niedzielę po niej. Żydzi ustanowili w tym okresie swoje największe święto, czyli Paschę. 

W tym roku pierwsza wiosenna pełnia nastąpi 23 marca o godz. 13.01. Słońce w początkowych stopniach znaku Barana i Księżyc w Wadze znajdą się na niebie dokładnie naprzeciwko siebie. Nie zobaczymy tego, bo będzie to środek dnia. Ale działanie pełni trwa trzy dni – w tym wypadku od 22 do 24 marca. To moment wiosennego przebudzenia. Teraz możemy dokonać w życiu radykalnych zmian i zamówić u Sił Wyższych spełnienie marzeń!!   

Księżyc Zasiewów: czas siania i napełniania 

Ziemia znów staje się gotowa na przyjęcie nasion. Stąd staropolska nazwa marcowej pełni: Księżyc Zasiewów. Siejmy więc! Rozpocznijmy coś, co przyniesie zysk. To czas, gdy z pomocą magii można zadbać o to, co ma w naszym życiu wzrastać. A zaklęcia i afirmacje działają wówczas najsilniej. 

* Magiczny rytuał w intencji rozwoju kariery 

Najlepiej odprawić go właśnie w okolicach marcowej pełni. Jak? Olejkiem pomarańczowym namaść złotą świecę od podstawy do knota, wykonując okręgi zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Zapal ją zapałką (nie zapalniczką) i wyjdź z nią przed dom.

reklama


Trzymając świecę w obu dłoniach, unieś ją, by płomień znalazł się na tle księżycowej tarczy. Wyobraź sobie, że z twojego trzeciego oka (między brwiami) wychodzi biała energia, łączy się z płomieniem świecy, a potem rozpływa w blasku Księżyca. Zawołaj: Proszę cię, Księżycu Zasiewów, niech spełnią się moje pragnienia. Niech to, co sieję, wzrasta i tworzy mój dobrobyt. Ogarek po wypalonej świecy zakop pod jabłonią. 

Baran sprzyja śmiałkom 

Wszyscy podlegamy wpływom ciał niebieskich, zwłaszcza Słońca i Księżyca. Dlatego w czasie pełni mamy więcej energii do działania. Szybko otrząśniemy się więc z resztek zimowej apatii. Słońce w znaku Barana wspiera tych, którzy odważnie idą do przodu, koncentrując się na swym celu. Nie chcą słyszeć, że coś jest niemożliwe i na pewno się nie uda, nie poddają się, zanim przynajmniej nie spróbują. Nawet te pomysły, które dotąd wydawały się ryzykowne czy wręcz szalone, teraz mogą doczekać się realizacji!!! Zwłaszcza jeśli wykorzystamy moc medytacji. Pomoże wyznaczyć cel w życiu, da wiarę w siebie i poczucie, że jesteśmy w stanie go osiągnąć. 

* Księżycowa medytacja na spełnienie pragnień  

Usiądź wygodnie, złącz dłonie tak, by wszystkie palce się stykały. Zamknij oczy. Poczuj, jak podstawa twego kręgosłupa i pośladki opierają się o podłoże. Oddychaj spokojnie, a po 10-15 minutach, gdy się wyciszysz, przywołaj w myślach swoje cele. Wyobraź sobie, jak po kolei je osiągasz, poczuj radość i satysfakcję z ich realizacji. Następnie otwórz oczy i zapisz te cele na kartce, w takiej kolejności, w jakiej pojawiły się w twojej głowie. Przeczytaj je w myślach. Co czujesz? Który z nich wydaje ci się najważniejszy? Wybierz go, podkreśl i wypowiedz słowa: Proszę cię, Księżycu Zasiewów, niech spełnią się moje pragnienia. Daj mi cierpliwość i siłę do osiągnięcia mego celu. Następnie zrób to samo z każdym kolejnym, według hierarchii ważności. Na koniec zwiń kartkę i schowaj do szklanego naczynia, np. słoika. Podczas przyszłej wiosennej pełni otworzysz go i sprawdzisz, które zamierzenia udało ci się osiągnąć. 

Waga otwiera serca  

W znaku partnerskiej Wagi w czasie pełni znajduje się Księżyc. Jego opozycja do Słońca w Baranie wzmacnia konflikt między ja (Baran), a my (Waga), między własnymi potrzebami i racjami a dobrem innych. Pełnia w Wadze przypomina zatem o konieczności uznania również perspektywy innych ludzi, nie tracąc z oczu tego, co jest dla nas najważniejsze. Zachowując tę równowagę, możemy skutecznie negocjować, rozwiązywać konflikty i szukać kompromisu. Dlatego warto pohamować wojownicze zapędy i bardziej liczyć się z uczuciami innych.

To doskonały moment na zawieranie umów i sojuszy. Wszelka współpraca rozpoczęta podczas pierwszej wiosennej pełni ma wielkie szanse na harmonijny i szybki rozwój. Łatwiej niż zwykle będzie nam wznieść się ponad podziały, bo Księżyc w Wadze wzmocni tolerancję, potrzebę wybaczenia i wielkoduszność. A przede wszystkim miłość. Nie bez powodu wiosna to najszczęśliwsza pora dla zakochanych. W czasie marcowej pełni serca się otwierają. Jeśli więc chcesz wyznać komuś uczucie, nie ma lepszej okazji. Także w stałych związkach Księżyc w Wadze wprowadzi harmonię i równowagę. Da się zauważyć, że partnerzy stają się dla siebie bardziej serdeczni, wyrozumiali, a ich miłość wzrasta i rozkwita. 

* Wiosenny rytuał miłości i namiętności 

Wieczorem zapal kadzidło o zapachu anyżowym i czerwoną świecę, którą namaść wcześniej od dołu do góry olejkiem waniliowym. Utrzyj w moździerzu na proszek sześć ususzonych papryczek chili. Następnie przesyp je do lnianego woreczka, dodaj szczyptę cukru, różowy kwarc i zdjęcia: swoje oraz ukochanej osoby. Jeśli nie masz, wystarczy kartka z jej imieniem i nazwiskiem. Powiedz: Proszę, Księżycu Zasiewów, niech spełnią się moje pragnienia. Niech połączy nas miłość i namiętność. Niech wzrasta i staje się coraz silniejsza. Niezawiązany woreczek pozostaw na noc wystawiony na światło Księżyca. Dopiero rano zawiąż go i noś przy sobie, zwłaszcza na spotkania z obiektem westchnień. 

UWAGA! Męskość i kobiecość, reprezentowane przez Słońce w Baranie i Księżyc w Wadze, znalazły się w opozycji, co powoduje silne napięcia. Są na przeciwnych punktach nieba, bardziej już oddalić się nie mogą i każdy ruch zbliża je do siebie. To idealny czas na rytuały miłosne, jeśli chcemy kogoś w sobie rozkochać. 

Katarzyna Owczarek
il. Ruth Niedzielska 

Źródło: Wróżka nr 3/2016
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl