Anioły pierwszej pomocy

Wśród tych opiekunów wyróżniają się Anioły - bezmiernie łagodne i wyrozumiałe. Stąd pochodzi powiedzenie o anielskiej dobroci i cierpliwości. Są stróżami jasnej drogi. Pomagają nam odnaleźć w sobie to, co najlepsze. W ich oczach jesteśmy zagubionymi dziećmi - chcemy dobrze, a błądzimy jedynie z niewiedzy.

Anioły pierwszej pomocyPoza zasłoną naszego wymiaru mieszkają nasi Przewodnicy i Mistrzowie gotowi służyć swoją opieką i radą. Niektórzy z nich nie oszczędzają nas. Prowadzą ścieżką niewygód i bolesnych doświadczeń, by zbudzić nas z letargu, wytrącić z rutyny i zakłamania, zmobilizować do pójścia za głosem wewnętrznej prawdy.

Dopóki Niebo nie spotka się z Ziemią, Anioły będą miały pełne ręce roboty. Jako wysłannicy Boga czuwają, byśmy w trakcie swej wędrówki wystrzegali się błędów i słabości. By nasze dusze wznosiły się na coraz to wyższe poziomy.

Dlatego gdy czujesz, że tracisz kontakt z samym sobą, że w życiu coś Ci idzie nie tak, kiedy masz wrażenie, że ster wymyka Ci się z rąk - proś o przewodnictwo Anioły. Dwoista natura ludzkiej świadomości uczestniczy zarówno w świecie materialnym jak i duchowym. Anioły będące pomostem między Niebem a Ziemią, łączą naszą codzienną świadomość z wyższym JA. Choć potrafią z nami rozmawiać za pomocą słów modlitwy ich specjalnością jest język barw, woni, obrazów i dźwięków. Dlatego wizualizacja, obok modlitwy, jest najdoskonalszym narzędziem rozmowy z Aniołem.

Choć sami wyobrażamy sobie sytuacje, w jakich chcielibyśmy się znaleźć, to jednak ostateczna postać wizji, ich przebieg i zakończenie są dziełem podświadomości sterowanej przez Anioła. Przesyłane przez niego obrazy rozproszą wątpliwości i mroki duszy, ukoją nerwy.

Jak z nimi rozmawiać?

Wieczorem zamknij się samotnie w pokoju. Postaraj się, by wokół panowała cisza. Na stoliku ustaw kwiaty, zapal kadzidło o słodkim zapachu. To przywoła Anioły. Miejscem szczególnie wrażliwym na ich obecność jest w naszym ciele czakram serca. Stanowi on śluzę między światem materialnym a duchowym; bez miłości płynącej z niego nie ma przejścia na wyższe poziomy świadomości. Spotkanie z Aniołem rozpocznij więc od skoncentrowania się na sercu i wyobrażenia sobie, że otaczają je dwa świetliste skrzydła anielskie, mieniące się cytrynową żółcią, bladym błękitem i różem. Wymawiaj trzykrotnie imiona 12 archaniołów: Adwachiel, Ambriel, Amniksjel, Asmodel, Barachiel, Gamaliel, Hanael, Kambriel, Malchielal, Muriel, Werchiel i Zuriel. Przez chwilę pomyśl o swoim problemie. Czy chcesz powierzyć jego rozwiązanie Aniołowi Równowagi czy Aniołowi Eteru?

reklama

Stróż RównowagiStróż Równowagi

Wiele problemów w życiu wynika z braku harmonii i równowagi między siłami działającymi w nas i na zewnątrz. Marzymy bezczynnie, bądź harujemy bez celu, kosztem radości życia. Zrównoważenia wymagają w nas energie męskie i energie żeńskie, półkule lewa i prawa, wewnętrzne dziecko i dorosły, emocje i intelekt, indywidualizm i potrzeba uczestniczenia w zbiorowości. Harmonii wymagają też dieta i tryb życia. Zastanów się, w jakiej sferze cierpisz na brak równowagi i jak chcesz ją odzyskać? Zamknij oczy, oddychaj głęboko i odszukaj w sobie punkt równowagi, tzn. punkt maksymalnego wyciszenia. Wyobraź sobie, że on istnieje w Twoim ciele naprawdę. Że możesz się z nim kontaktować, ilekroć potrzebujesz równowagi.

Teraz wyobraź sobie jak powinno wyglądać Twoje zrównoważone życie. Zastanów się, jakich zmian musisz dokonać, by to osiągnąć, by zharmonizować obszar emocji, intelektu i ciała fizycznego.
Przed Tobą jawi się teraz Anioł Równowagi, niosąc Ci w darze dwa skrzydła. Symbolizują one dwie dziedziny Twojego życia, które najpilniej domagają się zharmonizowania. Wiesz już doskonale o które chodzi. Przypnij skrzydła do ramion i wzbij się wysoko w przestworza. Jednocześnie zobacz, że Twoje stopy wspierają się na kuli ziemskiej. A więc dokonałeś niemożliwego - latasz, stojąc pewnie na Ziemi. Czujesz spokój i wolność. Skłócone do niedawna elementy Twojego życia harmonizują się i dopełniają - jak fragmenty puzzli.

Wysłannik Eteru

Kiedy jesteś w sytuacji bez wyjścia, znikąd nie widać pomocy, drepczesz w miejscu, a rzeczywistość trzyma Cię za nogi - znaczy to tylko tyle, że na Ziemi nie ma dla Ciebie ratunku. Wtedy pomocną dłoń poda Ci Anioł Eteru, zabierając na poziom eteryczny, naturalne siedlisko Aniołów, sferę energii lekkich i subtelnych. Tutaj wszelka rozmowa przebiegnie płynnie i nic jej nie zakłóci. Tutaj znajduje się cała wiedza Wszechświata. Z pewnością więc otrzymasz odpowiedź na Twoje pytanie. Oddychaj głęboko. Twoje płuca wypełniają się powietrzem jak balon helem. Stajesz się lekki, coraz lżejszy. Powoli wzbijasz się do nieba. Towarzyszy Ci Anioł Eteru. Trzyma Cię za ręce. Wokół Ciebie wirują barwne, świetliste drobinki. To informacje, których poszukujesz. Przestrzeń wypełnia opalizujące pastelowe światło miłości.

Przed Tobą olbrzymia, połyskliwa budowla z marmuru. To Biblioteka Kroniki Akaszy. Tu możesz dowiedzieć się wszystkiego o teraźniejszości, przeszłości i przyszłości w dziejach Wszechświata. Na poziomie eterycznym czas bowiem nie istnieje, zdarzenia zachodzą równocześnie. Kronika Akaszy zawiera odpowiedzi na każde pytanie. Wejdź do budynku. Na nieskończonych szeregach półek zobaczysz zwoje i księgi. Za nimi labirynt korytarzy prowadzących do kolejnych pomieszczeń.

Wędruj spokojnie i ufnie. Twój wzrok z pewnością wypatrzy księgę, w której znajdują się potrzebne Ci informacje. Otwórz ją i przeczytaj lub obejrzyj rozwiązanie Twojego problemu. Kiedy będziesz gotów, wróć wraz z Aniołem przez barwne opary Eteru i warstwę chmur na Ziemię, do swojego ziemskiego ciała. Pamiętaj jednak, że zawsze możesz powrócić do Eteru po dalszą wiedzę. Podziękuj Aniołowi za przebytą wspólnie drogę.


Teresa Tarkowska

Źródło: Wróżka nr 12/1998
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl