Czarodziejska góra

Piramidy w Europie! Ta sensacyjna wiadomość w jednej chwili zelektryzowała światowe redakcje prasowe, radiowe i telewizyjne. Z godziny na godzinę w jej cieniu znalazło się nawet opublikowanie fragmentów uważanej za zaginioną Ewangelii Judasza.

Czarodziejska góra Oto zdaniem poszukiwacza sensacji archeologicznych, historyka amatora Semira Osmanagicia, we wnętrzu góry w pobliżu wioski Visoko, w Bośni i Hercegowinie, około 30 kilometrów na północ od Sarajewa tkwi 220-metrowa piramida. I choć w całej tej sprawie nadal nie ma nic pewnego, to przecież zainteresowanie nią jest jak najbardziej uzasadnione. Gdyby bowiem przedstawiona przez bośniackiego badacza teoria okazała się prawdziwa, podręczniki historii starożytnej trzeba będzie pisać od nowa!

Osmanagić od dawna podejrzewał, że wznoszące się 645 metrów n.p.m. wzgórze Visočica nie zawdzięcza swojego regularnego kształtu specyficznym ruchom górotwórczym. Jego zdaniem przedziwna forma tej góry – z bokami dokładnie zorientowanymi według stron świata – została ukształtowana ręką człowieka, a pod warstwą ziemi, traw, krzewów i drzew kryje się potężna piramida schodkowa – inżynieryjny cud dawno zaginionej cywilizacji.

Archeolog amator długo zastanawiał się nad swoją teorią, analizując jednocześnie zdjęcia lotnicze i satelitarne. I to one ostatecznie przekonały go, że góra musi kryć zaskakującą tajemnicę. Według badacza nieomal identycznie wyglądają fotografowane z kosmosu piramidy meksykańskie, pokryte lasami piramidy Ameryki Środkowej i wreszcie skryte w głębi sztucznych wzgórz piramidy na terenie Chin. Dodatkowym dowodem stały się wykonane z orbity okołoziemskiej zdjęcia termiczne, na których widać wyraźnie, że Visočica o wiele szybciej niż otaczające ją tereny ulega wychłodzeniu. A to, biorąc pod uwagę lokalne warunki pogodowe, może świadczyć, że wzgórze jest puste w środku.

Nim jednak Osmanagić przybył do swojej ojczyzny, aby zacząć prace archeologiczne, przez dziesięć lat badał tajemnice piramid Ameryki Środkowej i Południowej. Na podstawie zebranych w tym czasie informacji stwierdził, że ukryta pod Visočicą budowla ma formę schodkową i bliżej jej do piramid meksykańskich niż do egipskich. Choć podobnie jak te znad Nilu i ona zbudowana jest przy nachyleniu ścian równym 45 stopniom. Badacz ustalił też, że tajemnicza piramida w Bośni ma wysokość 220 metrów i jest wyższa o ponad 70 metrów od liczącej „zaledwie” 146,6 metra słynnej piramidy Cheopsa, wzniesionej na płaskowyżu w Gizie.

reklama
Źródło: Wróżka nr 7/2006
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl