Ocet jabłkowy

Nasze prababki od wieków dbały o urodę i łagodziły lekkie dolegliwości za pomocą octu jabłkowego rozpuszczonego w wodzie.

Ocet jabłkowy Picie „herbatki” octowej było też najzdrowszym sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów. Najbardziej znany przepis z dawnych ksiąg medycznych zalecał w tym celu zaparzenie:

  • 4 łyżeczek rumianku lub mięty w litrze wrzątku i dodanie do tego napoju 2 łyżek soku z cytryny,
  • 4 łyżek miodu i 1 łyżki octu jabłkowego.

Zgodnie z zapewnieniami autora tego przepisu, picie trzy razy dziennie szklanki herbatki octowej miało powodować spalanie tkanki tłuszczowej i szybkie chudnięcie. Niezwykłe właściwości octu jabłkowego przeanalizował dopiero przed II wojną światową amerykański lekarz Deforest Clinton Jarvis, który odkrył, że jest on znakomitym środkiem odżywczym i doskonałym lekiem na wiele chorób. Ocet jabłkowy można kupić w sklepie (najlepszy jest mętny) lub przygotować samodzielnie.

Ocet domowy

Zetrzyj jabłka na tarce razem ze skórką i gniazdami nasiennymi. Przełóż do kamionkowego naczynia lub szerokiego słoja i zalej ciepłą, przegotowaną wodą: na każdy 1 kilogram miazgi 1 litr i szklankę wody, 10 dag cukru, 1 dag drożdży piekarniczych i kromkę razowego chleba. Naczynie przykryj gazą i odstaw na 10 dni (3-4 razy dziennie mieszaj drewnianą łyżką). Następnie przefiltruj płyn przez gazę i ponownie wlej do umytego naczynia. Na każdy 1 litr soku dodaj 10 dag cukru i odstaw. Po około 60 dniach, czyli po zakończeniu fermentacji, przecedź i rozlej do butelek. Przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu.

Powerdrink dr. Jarvisa

Daje organizmowi duży zastrzyk energii i pobudza procesy zdrowienia.
Do szklanki chłodnej wody dodaj dwie łyżeczki octu jabłkowego i dwie łyżeczki miodu, wymieszaj i wypij.

reklama
Źródło: Wróżka nr 2/2006
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl