Apteka natura

W zasięgu ręki mamy cudowne leki, jakie dała nam matka natura – mówi znany lekarz medycyny naturalnej doktor Jadwiga Górnicka.

Apteka natura Oczyszczają organizm z toksyn, usprawniają jego pracę, uzupełniają niedobory enzymów i mikroelementów, wzmacniają odporność. Leki te wpływają na cały organizm, lecząc przyczyny chorób, a nie tylko ich skutki i objawy. Poradnik zawiera praktyczne przepisy, przydatne dla każdego. Zioła i rośliny przyprawowe, choć mają powolne działanie i na efekty terapii trzeba czasem długo czekać, są wyjątkowo skuteczne i nie powodują skutków ubocznych, takich jak leki farmakologiczne.

Wypadanie włosów

  • Zmieszaj: żółko, 30 g oleju rycynowego, 1 łyżeczkę drożdży piwnych, kilka kropli nafty kosmetycznej, 1 łyżkę jednego z odżywczych balsamów do włosów (dostępnych w drogeriach). Odżywkę dokładnie nałóż na skórę głowy. Zmyj po godzinie i umyj włosy szamponem łopianowo-pokrzywowym.
  • Przez półtora miesiąca łykaj codziennie preparat witaminowo-mineralny i dodatkowo 1 kapsułkę witaminy A plus E. Do diety włącz wielowarzywne surówki.

Trądzik różowaty

  • Rano i wieczorem zażywaj wyciąg z kasztanowca (dostępny w aptece).
  • Łyżeczkę kwiatu rumianku i kory dębowej zalej szklanką wrzątku. Ciepłym naparem nasącz kompres i przykładaj na chorobowo zmienione miejsca raz dziennie.
  • Trądzikowi często towarzyszy nerwica: zażywaj wówczas wieczorem neospasminę lub nervosol.
  • Gdy dodatkowo cierpisz na dolegliwości wątroby, zażywaj cholegran, cholagogę nr 1, 2 lub 3.
reklama
Źródło: Wróżka nr 3/2005
Tagi:
Już w kioskach: 2020


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2020