Gdy głowa pęka

Masz wrażenie, że mózg wywraca Ci się na drugą stronę? Ale to nie on boli. Natura zadbała o spokój szarych komórek, pozbawiając je receptorów bólowych. Szaleje natomiast okostna oraz materac wodny, na którym mózg się wyleguje.

Gdy głowa pęka Czyli trzy warstwy opon mózgowych wypełnionych płynem. Są bardzo wrażliwe i to przez nie masz czasem wrażenie, że Twoja głowa staje się akwarium z płynnym, bulgoczącym asfaltem. Zanim połkniesz tabletkę przeciwbólową, spróbuj akupresury, masażu, ćwiczeń jogi albo chi-kung. Pamiętaj, by działać natychmiast. Zwłaszcza w migrenie, która zakłóca trawienie tak, że organizm nie może przyswoić środków przeciwbólowych.

Bóle napięciowe

Mogą je wywołać godziny spędzone przed komputerem i emocje. Czujesz wtedy, jakby obręcz zaciskała się wokół głowy. Wydaje się, że boli skóra, a nawet włosy.

  • Joga. Stań prosto, staraj się, by ucho, ramię, biodro oraz kostka nogi znalazły się w jednej linii. Delikatnie opuść głowę na prawe ramię, przytrzymaj kilka sekund i podnieś do pionu. Następnie opuść ją na lewe ramię. Znowu stań prosto. Unieś ramiona i powoli opuść głowę w kierunku klatki piersiowej (uniesienie ramion chroni kręgosłup szyjny przed przeciążeniem). Wyprostuj się. Z uniesionymi wciąż ramionami opuść głowę do tyłu, na kark. Ćwicz wolno i łagodnie.

    Klęknij, a następnie usiądź na piętach. Trzymając plecy proste, pochyl się do przodu: połóż brzuch na kolanach, następnie wyciągnij ręce jak najdalej w przód i oprzyj czoło o podłogę. Jeżeli w tej pozycji masz naciągnięte mięśnie szyi, podłóż pod głowę poduszkę, wałek lub grubą książkę. Poleż w takiej pozycji minutę lub dwie.

reklama

  • Aromaterapia. Skronie i kark wymasuj, nakładając po kilka kropli olejku lawendowego, cynamonowego lub cytrynowego, rozmieszanych w łyżeczce oliwy, oliwki dla dzieci, olejów: ze słodkich migdałów, jojoby, sezamowego). Weź pachnącą kąpiel: na wannę wody wlej po trzy krople olejku bergamotowego i neroli oraz 8 kropli olejku sandałowego.

  • Tylko dla orłów. Napięciowy ból głowy szybko ustępuje, gdy środek przeciwbólowy popijesz kawą. Po to szybkie remedium możesz sięgnąć tylko wtedy, gdy nie masz żadnych problemów z żołądkiem ani nie cierpisz na nadciśnienie.

  • Ukojenie dla nerwów. Wypij uspokajającą herbatkę. Weź po 4 łyżki liści melisy, szyszek chmielu i kwiatu passiflory. Dobrze wymieszaj. Łyżkę mieszanki zalej szklanką wrzątku i parz 15 minut. Odcedź i wypij. Jeśli jesteś nerwusem i masz częste bóle głowy spowodowane emocjami, pomoże kuracja homeopatycznym preparatem Ignatia.


Naturalne leki na migrenę

  • Migren. Wyciąg ze złocienia maruny, czyli wrotyczu. Obniża poziom serotoniny, która wywołuje ataki migreny.
  • Plastry Migren Patch. Zawierają wyciąg z wrotyczu i wiązówki błotnej, czyli naturalną aspirynę, wyciąg z miłorzębu poprawiający krążenie oraz olejki eteryczne z rozmarynu, melisy i tymianku. Plastry przykleja się na skroniach lub na karku.
  • Preparaty z arniką, na przykład Arnicorin. Ich stosowanie lepiej uzgodnić z homeopatą.

 

Źródło: Wróżka nr 4/2008
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl