Podążaj za znakami

Według "Eddy poetyckiej" runy podarował ludzkości sam Odyn - najważniejszy bóg germańskiego panteonu. Wiedzę o tajemniczych znakach zdobył wisząc do góry nogami na Drzewie Wiedzy - jesionie Yggdrasil.

Przez dziewięć dni i tyleż nocy wsłuchiwał się w swoje wnętrze, naturę i głos wszechświata, dzięki czemu osiągnął wyższy poziom duchowego rozwoju, zabił niższe „ja” i doznał oświecenia. Ostatniej nocy objawiono mu prawdę o runach – znakach o olbrzymiej mocy magicznej. Do dziś są one bardzo ważnym pośrednikiem między umysłem a duszą.

Wyrocznia runiczna nie przepowiada przyszłości ani nie przekazuje informacji pochodzących ze świata duchów. Jej zadanie polega na odkrywaniu wiedzy, która drzemie w ludziach. Kontakt z nią umożliwia obcowanie z własnym wyższym „ja” i jest swoistą podróżą w głąb siebie. Zatem rozmowę z runami należy traktować jak konsultację z nadświadomością. Podpowiadają one, czy decyzje, które podejmujesz, są słuszne, i wskazują, co powinieneś zmienić w swoim postępowaniu.

Czasem możesz odnieść wrażenie, że odpowiedź wyroczni nie dotyczy nurtującego Cię problemu. Trzeba się wówczas zastanowić, czy runy nie wskazały na dużo ważniejsze i głębsze zagadnienie, które umknęło Twojej uwagi. Jak pisze Maria Piasecka, ceniona znawczyni symboliki nordyckiej, „runy zapraszają do spotkania z naszym wnętrzem, zwracają uwagę na błędy, które popełniliśmy w stosunku do samych siebie. Zachęcają do refleksji nad rytmem działania i niedziałania, pasywnością i aktywnością stosownie do okoliczności”.

Runy należy zrobić samodzielnie – z drewna, gliny lub oszlifowanych przez wodę kamyków. Znaki możesz wyrzeźbić, wypalić bądź namalować. Tak przygotowane runy powinieneś przechowywać w woreczku z naturalnego materiału: bawełny, jedwabiu albo skóry. Ze względu na bardzo ścisły kontakt energetyczny między właścicielem a wyrocznią nie wolno pożyczać run innym osobom. Przed rozpoczęciem wróżby zapal świecę lub kadzidełko i połóż na stole kawałek tkaniny, serwetki bądź chusty w białym albo fioletowym kolorze (potem będziesz na niej układać runy). Następnie skup się na medytacji. Spróbuj się wyciszyć i zacznij intensywnie myśleć o sprawie, o którą chcesz zapytać wyrocznię.

reklama

Gdy nurtuje Cię kilka problemów jednocześnie, runa odniesie się do tego, który domaga się rozpatrzenia w pierwszej kolejności. Pamiętaj jednak, że run – podobnie jak kart tarota czy I Chingu – nie powinno się pytać dwa razy o to samo, gdyż „mistrz przemawia tylko raz”.
Istnieje kilka technik rozkładania run. Najprostsza, zwana RUNĄ ODYNA, polega na wylosowaniu jednego znaku i potraktowaniu go jako obrazu całej sytuacji. Pojedyncza runa wskaże Ci, co jest w danym momencie najważniejsze, określi najlepszy kierunek działania i ułatwi podjęcie decyzji.

Druga technika – TRZY RUNY – polega na wylosowaniu trzech znaków i ułożeniu ich w rzędzie (należy je kłaść od strony prawej do lewej). Runa prawa dotyczy sytuacji, w jakiej się znajdujesz, środkowa – działania, które ma ją zmienić, a lewa tego, co zdarzy się w przyszłości. Istnieje też drugi sposób interpretacji: runa prawa to Ty w określonym momencie życia, środkowa to przeszkoda, która uniemożliwia osiągnięcie celu, a lewa to najlepsze możliwe rozwiązanie problemu.

Dokładniejsze rozpoznanie każdej sprawy umożliwia metoda CZTERECH RUN. Należy je wylosować i ułożyć według kierunków świata. Ta, która leży na zachodzie, symbolizuje Ciebie w obecnej chwili; wschodnia wskazuje na to, co stoi na przeszkodzie do osiągnięcia celu, co powinieneś przezwyciężyć; północna określa siły, które Ci sprzyjają; a południowa zapowiada nową sytuację, która zaistnieje wówczas, gdy uwzględnisz wskazówki wynikające z run wschodniej i północnej.

KRZYŻ RUNICZNY to jeszcze bardziej złożony układ. Wylosuj sześć run i rozłóż je według następującego schematu:

Jedynka reprezentuje teraźniejszość, pokazuje, co w danej chwili jest dla Ciebie najważniejsze. Dwójka mówi o czasie przeszłym, o tym, co obecnie warunkuje Twoje postępowanie. Trójka dotyczy przyszłości, określa prawdopodobny rozwój sytuacji. Czwórka wskazuje cechy Twojego charakteru, które wymagają szczególnej refleksji. Piątka określa przyczyny trudności życiowych, a szóstka sugeruje najlepsze rozwiązanie tych problemów.

W sytuacjach uroczystych, przełomowych (na przykład z okazji Nowego Roku, urodzin) dobrze jest rozłożyć

KOŁO RUNICZNE. Wylosuj 12 znaków i ułóż je koliście, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara:

Każda runa odpowiada domowi astrologicznemu, czyli jednej z dwunastu sfer życia, na które dzieli się horoskop.
1 – określa Twoją kondycję fizyczną i psychiczną, 2 – stan posiadania, 3 – relacje z najbliższym otoczeniem,
4 – sytuację rodzinną, 5 – potrzeby duszy, 6 – warunki pracy i stan zdrowia, 7 – zdolność tworzenia związków z ludźmi, 8 – grożące Ci niebezpieczeństwo, 9 – perspektywy rozwoju duchowego, 10 – ścieżki kariery,
11 – przyjaźnie, a 12 – czyhające na Ciebie pułapki losu.
Niektórzy interpretatorzy nie biorą pod uwagę, czy runa została wyciągnięta w pozycji naturalnej, czy „do góry nogami”. Jednak większość mistrzów uważa, że jeśli znak został wylosowany w normalnym położeniu, zwiastuje to zastrzyk pozytywnej energii. Natomiast runa odwrócona emanuje energią negatywną.

Fehu


Litera: F
Kolor: jasnoczerwony
Drzewo: czarny bez
Roślina: pokrzywa
Kamień: agat mszysty

To runa zaspokojonych ambicji, odwzajemnionej miłości i otrzymanej nagrody. Mówi o duchowym bogactwie, z którego należy czerpać dla pożytku wszystkich. Nakazuje, abyś troszczył się o to, co zostało osiągnięte, i dbał, by po odniesieniu sukcesu woda sodowa nie uderzyła Ci do głowy. Raduj się swym dobrobytem i dziel nim z innymi, a Twoja moc wzrośnie. Pamiętaj jednak, aby nie obdarzać łaską ludzi, którzy na to nie zasługują. Runa odwrócona: Zbyt często doświadczasz sytuacji niejasnych, pokrętnych. Kusi Cię ciemna strona posiadania. Dąż do równowagi w życiu, a odkryjesz bogactwo prawdziwe – swoje talenty i duchową moc. Strzeż się zarówno nadmiaru własnej energii, która może przerodzić się w agresję, jak i zaniku sił witalnych.

Uruz


Litera: U
Kolor: ciemnozielony
Drzewo: brzoza
Roślina: mech
Kamień: granat

Nastąpił czas aktywnego pozbywania się ograniczeń. Powinieneś pogodzić się ze stratą kogoś lub czegoś, do czego jesteś emocjonalnie przywiązany, co jednak pochłania sporą część Twojego życia. Aby istnieć w pełni, musisz odzyskać brakującą część samego siebie. Nie pozwól na to, by inni destabilizowali Twe działania. Runa odwrócona: Cierpisz na nadmiar posiadania lub opieki. Aby być silnym, najpierw musisz poznać swe słabości. Nie bój się tej konfrontacji, ponieważ możesz z niej wyjść zwycięsko. Jeśli sam odkryjesz w sobie źródło błędu, masz szansę przekształcić słabość w siłę.

Źródło: Wróżka nr 11/2004
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl