Z horoskopem w podróży

Gdzie wybrać się na wakacje? - przeglądamy oferty biur podróży, podpytujemy znajomych. Okazuje się, że warto zwrócić się do astrologa, który potrafi ustalić najlepsze dla nas miejsce na spędzenie urlopu, a na dodatek wyznaczyć odpowiedni termin podróży.

Z horoskopem w podróży Dawniej, kiedy podróżowanie nie było tak powszechne, jak dziś, i wiązało się z licznymi niebezpieczeństwami, niemal każdy termin wyjazdu konsultowano z astrologiem. Wyznaczaniem dogodnego momentu dla rozpoczęcia jakichkolwiek przedsięwzięć, nie tylko podróży, zajmuje się astrologia elekcyjna, której podstawowe zasady ukształtowały się już w czasach starożytnych. Jednak dopiero w XIII wieku w księdze "Liber Astronomiae" astrolog Guido Bonatii (Bonatus) zwięźle wyłożył jej zasady. Kilka wieków później sprecyzował je angielski astrolog Ebenzer Sibly, jeden z ojców nowoczesnej astrologii.

W swoim obszernym dziele, opublikowanym w 1784 roku, omawia różne zagadnienia dotyczące wpływu gwiazd na nasze losy, poświęcając też sporo miejsca metodom wyznaczania terminów podróży. Pisze on na przykład, że jeśli w horoskopie, który stawia się na moment wyjazdu, Saturn tworzy niekorzystne konfiguracje, to zapowiada to chorobę podróżnego lub inne nieszczęścia.

Sibly zwraca też uwagę na położenie Księżyca, które wskazuje na komfort jazdy. Jeżeli w dniu wyjazdu Księżyc będzie przebywać w znaku Panny, Skorpiona lub Koziorożca, to podróż może być niewygodna i bardzo męcząca. Natomiast położenie Księżyca w znaku Byka lub Raka wróży, że będziemy podróżować komfortowo.

Przez wieki utarło się przekonanie, że z podróżami wiążą się przede wszystkim dwie planety: Merkury i Jowisz. Merkury opiekuje się podróżami krótkimi, do nieodległych miejsc, podczas gdy Jowisz sprawuje pieczę nad dalekimi, zagranicznymi wojażami, trwającymi dłuższy czas. Astrologia przestrzega, aby nie wybierać się w podróż podczas tak zwanego wstecznego ruchu Merkurego, bo możemy być takim wyjazdem rozczarowani.

reklama

Gdzie spędzić wakacje?
BARAN
- Mazury
- Sudety
- Anglia
- Izrael
- Japonia
- Niemcy
BYK
- Bory Tucholskie
- Pomorze
- Holandia
- Szwajcaria
- Irlandia
- Cypr
- Grecja
- południowa Rosja
BLIŹNIĘTA
- Mazury
- Kotlina Sandomierska
- Belgia
- Walia
- Stany Zjednoczone
- zachodnia cześć Wielkiej Brytanii
- Dolny Egipt
- północno-wschodnia Afryka
RAK
- Kujawy
- Morze Bałtyckie
- Szkocja
- Nowa Zelandia
- Holandia
- północno-zachodnia Afryka
LEW
- Morze Bałtyckie
- Mazury
- Mazowsze
- Francja
- Włochy
- Sycylia
- Rumunia
- Czechy
PANNA
- Puszcza Białowieska
- Szwajcaria
- Alzacja
- Kreta
- Grecja
- Turcja
- Brazylia
- zachodnie Indie
WAGA
- Puszcza Kampinoska
- Wielkopolska
- Australia
- Sabaudia
- Birma
- Argentyna
- Tybet
- Indochiny
- Chiny
- Egipt
SKORPION
- Góry Świętokrzyskie
- Bawaria
- Maroko
- Algieria
- Tahiti
- Syria
- Norwegia
STRZELEC
- Hel
- Kaszuby
- Mazury
- Hiszpania
- Węgry
- Dalmacja
- Albania
- Toskania
- Arabia
- Afganistan
- Australia
KOZIOROŻEC
- Tatry
- Małopolska
- Bułgaria
- Grecja
- Styria
- Afganistan
- Indie
- Iran
- Meksyk
WODNIK
- Bieszczady
- Sudety
- Szwecja
- Westfalia
- Abisynia
RYBY
- Kujawy
- Bieszczady
- Lubelszczyzna
- Normandia
- Kalabria
- Portugalia
- Jawa
- Cejlon
- Sahara

Gdzie Lew, gdzie Panna

Z pomocą horoskopu można planować nie tylko termin podróży, lecz także miejsce, gdzie najlepiej udać się na wypoczynek. Już w II wieku n. e. Klaudiusz Ptolemeusz w swoim słynnym dziele "Tetrabiblos" podaje, w których miejscach na Ziemi osoby spod poszczególnych znaków będą się czuły najlepiej. I tak, na przykład, Barany powinny odwiedzić Wyspy Brytyjskie, Niemcy albo Palestynę; Lwy będą się czuły doskonale we Włoszech, Galicji i Fenicji; Panny w Babilonii i na Krecie, a Koziorożce znakomicie odnajdą się w Indiach lub w Macedonii.

Z kolei William Lilly (który przepowiedział wielki pożar w Londynie w 1666 roku), w dziele "Christian Astrology" z 1647 roku, przyporządkował znakom zodiaku poszczególne miasta świata. I tak na przykład Florencja, Kraków, Marsylia, Neapol to Baran; Bolonia, Dublin - Byk; Londyn, San Francisco - Bliźnięta; Amsterdam, Konstantynopol, Nowy Jork - Rak; Bombaj, Chicago, Praga - Lew; Boston, Los Angeles, Lion, Paryż - Panna; Frankfurt - Waga; Baltimore - Skorpion; Budapeszt - Strzelec; Bruksela, Oxford - Koziorożec; Hamburg, Moskwa - Wodnik; Aleksandria, Sewilla - Ryby.

Planując wakacje, warto sprawdzić, co astrologia sądzi o naszych preferencjach. Może dowiemy się, dlaczego tak świetnie czujemy się nad morzem, a fatalnie w górach, dlaczego marzy nam się afrykańska dżungla, a nie norweskie fiordy. Tylko co wtedy, gdy nie stać nas na realizację tych marzeń, gdy nie zanosi się, że pojedziemy do Chin lub Nowej Zelandii.

Nie każda Waga może sobie pozwolić na wycieczkę do Argentyny albo Skorpion na Tahiti czy Koziorożec do Indii. Otóż, nie musimy wcale w tych wszystkich miejscach być. Można kupić jakiś przedmiot charakterystyczny dla tej części świata albo też w inny sposób stworzyć sobie "klimat" tego miejsca - na przykład słuchając muzyki ludowej z wybranego regionu lub nawet przyrządzając potrawę typową dla tamtejszej kuchni.

Wystarczy nawiązać symboliczną więź z tymi częściami świata, które są dla nas korzystne, wspierają i wzmacniają na różnych poziomach nasz potencjał energetyczny. Odpowiada on kosmicznej matrycy, jakim jest znak zodiaku, pod którym się urodziliśmy.

Twoje miejsce na Ziemi

Oprócz związków, jakie występują pomiędzy państwami lub miastami a znakami zodiaku, astrologowie zwrócili uwagę na tak zwaną relokację horoskopu. Okazuje się, że jeśli wyruszymy do innego miejsca, niezwiązanego z naszą datą urodzenia, to nasz horoskop może ulec znaczącym zmianom. Innymi słowy, w każdym miejscu na kuli ziemskiej będzie się on zmieniał, a zwłaszcza ascendent.

Aby można było to szybko i w prosty sposób sprawdzić, unikając stawiania horoskopu na tysiące miast świata, amerykański astrolog Jim Lewis w 1976 roku opracował specjalną technikę, którą określił mianem astrokartografii (Astro*Carto*Graphy). Tę bardzo skomplikowaną technikę można zastosować wyłącznie za pomocą odpowiedniego oprogramowania komputerowego. Po wprowadzeniu danych urodzeniowych na ekranie monitora wyświetla się mapa świata wraz z wyrysowanymi liniami planetarnymi. Z tego początkowo zawiłego rysunku wyłania się jednak spójny i czytelny obraz.

Astrolog niemal natychmiast może stwierdzić, w których miejscach na kuli ziemskiej dana osoba może w pełni rozwinąć swój potencjał sygnalizowany przez układ planet w horoskopie. Astrokartografia jest metodą pozwalającą wyznaczyć te miejsca na świecie, które są najbardziej sprzyjające osobistemu rozwojowi (Słońce), nauce (Merkury), miłości (Wenus), pracy (Saturn), wypoczynkowi (Jowisz), albo które mogą być dla nas niekorzystne: miejsca konfliktów (Mars) czy miejsca izolacji (Neptun).

Do dziś metody astrologii elekcyjnej niewiele się zmieniły. W XX wieku opracowano jednak wiele nowych technik, dzięki którym interpretacja horoskopu staje się coraz bardziej precyzyjna i szczegółowa. Astrolog, jeśli tylko dysponuje dokładnym horoskopem danej osoby, może wyznaczyć nie tylko dogodny czas podróży, ale i miejsce, gdzie warto spędzić wakacje albo nawet całe życie.


tekst: Piotr Piotrowski
ilustr.: Katarzyna Zbytniewska

Źródło: Wróżka nr 7/2004
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl