Jakim jesteś kolorem

Zgodnie z „humoralnym” pomysłem Hipokratesa, u każdego z nas dominuje jeden z trzech płynów krążących w ciele: krew, żółć albo limfa.

Jakim jesteś kolorem Jeśli mówią o Tobie, że należysz do krewkich osób, zapewne jesteś typem „czerwonym”. Szybko się zniechęcasz i męczysz? Odnajdziesz siebie w „żółtym humorze”, związanym z działaniem limfy na organizm. Z kolei za „zielony” typ temperamentu odpowiadają kwasy żółciowe wydzielane przez wątrobę.

Teoria, że procesy chemiczne toczące się w naszym ciele wpływają na osobowość, przetrwała dwa i pół tysiąca lat. Wpadł na nią nie tylko Hipokrates. Ajurweda, starożytna medycyna indyjska, także ściśle wiąże temperament z cechami fizjologicznymi, takimi jak typ przemiany materii, budowa ciała, poziom energii.

Współczesna medycyna też powraca do takiego spojrzenia na człowieka. Naukowcy udowodnili, że za nasze samopoczucie, poziom witalności i humor odpowiedzialne są w dużym stopniu neuroprzekaźniki oraz hormony. Krążą one po całym organizmie, kształtując psychikę i ciało.

W żółtym humorze
Jesteś wysoka, szczupła i dość dobrze umięśniona. Masz raczej suchą cerę oraz suche, trudne do ułożenia włosy. Jesteś twórcza i masz żywą wyobraźnię, ale trudno Ci doprowadzić swoje liczne projekty do końca, bo szybko tracisz zapał. Należysz do ludzi o żółtym typie temperamentu.

W ogniu czerwieni
Jesteś średniego wzrostu. Masz zgrabną sylwetkę o harmonijnych proporcjach. Inni mogą Ci pozazdrościć dużej sprawności fizycznej. Twoja skóra ma ciepły, różowy koloryt. Jesteś stanowcza, zdecydowana i niezmiernie energiczna. Należysz do czerwonego typu temperamentu.

Siła zieleni
Osoby w tym typie mają gęste włosy i pełne wyrazu oczy oraz jasną, czystą cerę. Jeśli jesteś „zielona”, masz także silną budowę ciała i skłonność do tycia, mocne dłonie i palce. Cechuje Cię rozwaga, cierpliwość i hart ducha. Można polegać na Tobie jak na Zawiszy.

reklama
Źródło: Wróżka nr 1/2007
Tagi:
Komentarzy: 1
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl