Recepta na szczęśliwy związek

Dlaczego jeden mężczyzna Cię pociąga, a inny odpycha? Dlaczego niektóre pary żyją zgodnie przez wiele lat, a inne nie mogą wytrzymać razem nawet miesiąca? Według feng shui - chińskiej wiedzy o harmonijnym życiu - każdy człowiek to jeden z żywiołów: Ogień, Ziemia, Metal, Woda lub Drewno. Twoje szczęście zależy od tego, czy spotkasz odpowiedni dla Ciebie żywioł.

Recepta na szczęśliwy związek Drewno
To osoby zdecydowane, dynamiczne, łatwo przystosowujące się do nowej sytuacji. Nie znoszą ograniczeń. Na sprzeciw innych reagują z irytacją i gwałtownie. Mężczyzny-Drewna nie możesz mieć tylko dla siebie, bo potrzebuje dużo swobody. Jeśli to Ty jesteś Drewnem, też cenisz wolność. I nigdy nie dopuścisz do tego, by stać się czyjąś własnością.

Ogień
Gorąca krew. Gotowy do romantycznych uniesień, ale zmienny i niefrasobliwy. Mężczyzna-Ogień potrafi rozpalić Twoje serce. W miłości jest żarliwy, namiętny i bardzo wymagający. Ona-Ogień tryska energią i witalnością. Szybko się zakochuje, ale nie zawsze najszczęśliwiej. Bez trudu potrafi znaleźć się w centrum zainteresowania. Bywa nieobliczalna.

Ziemia
"Ziemianie" są realistami. Można na nich polegać - są oddani i ofiarni. Unikają konfliktów, ale brakuje im polotu i fantazji. Partner-Ziemia nie dąży do podbojów, raczej sam chciałby zostać odkryty. Kiedy jednak naprawdę zapłonie miłością, jest oddany, czuły i wierny. Ona-Ziemia jest bardzo zmysłowa, choć sprawia wrażenie chłodnej. Lubi dominować, dlatego mężczyźni czują się przez nią manipulowani.

reklama

Metal
Mężczyzna-Metal jest zadufany w sobie, ambitny, bezwzględny, często więc odnosi sukcesy. W związkach z kobietami chce dominować i daje im silne oparcie. Troszczy się o utrzymanie rodziny. Rzadko przyznaje się do popełnienia błędu. Nie interesują go skoki w bok. Kobieta-Metal potrafi korzystać z magii seksu. Ale nie szafuje uczuciami. Często poświęca się karierze zawodowej. Wybiera mężczyznę, który, podobnie jak ona, stawia przede wszystkim na status, prestiż.

Woda
Mężczyznę-Wodę fascynują urodziwe kobiety. Zakochuje się często, ale powierzchownie. Zapomina o zasadach, daje się zwieść z właściwej drogi. Ulega pokusom życia. Ona-Woda postrzegana jest jako pogodna i urocza, ale naprawdę nie jest siebie pewna. Żeby potwierdzić się jako kobieta, wdaje się często w różne erotyczne przygody. Od swojego mężczyzny wymaga wsparcia i ochrony, ale jednocześnie dużo samodzielności. Jeśli uznasz, że Twoja osobowość tylko częściowo pokrywa się z opisem Twego żywiołu, to niewątpliwie znak, że wychowanie "przerobiło" Cię na tyle skutecznie, że straciłaś wiele właściwych sobie cech. Mówiąc obrazowo - znalazłaś się w "ślepej uliczce". Im wcześniej to sobie uświadomisz, tym lepiej.Konstelacje żywiołów

Drewno z Drewnem
Bardzo dobry związek. Oboje starają się dzielić wspólne zainteresowa nia i karierę. Pędzą przez życie w zawrotnym tempie. Mają jednak trudności z okazywaniem swoich uczuć. Dlatego powinni jak najczęściej razem wyjeżdżać na łono natury. Przy urządzaniu wnętrz nie zawadzi uwzględnić koloru zielonego, a także pomyśleć o czymś ze złota lub mosiądzu w sypialni.

Drewno z Ogniem
Połączenie niezbyt korzystne. Partnerzy powinni uzgodnić, jak ma wyglądać ich życie seksualne. Gdy tego nie uczynią, dojdzie do konfliktu między zmysłowością Drewna i żądzą głębokich przeżyć Ognia. Zaletą takich związków jest wzajemne uzupełnianie się. Impulsywny Ogień staje się pod wpływem Drewna bardziej stabilny. Natomiast energia i zapał Ognia mogą podziałać na Drewno inspirująco.

Drewno z Ziemią
Dopóki oboje partnerzy trzymają swoje natury na wodzy i szanują własne uczucia, dopóty związek może funkcjonować prawidłowo. W przeciwnym razie - dojdzie do konfliktów. Równowagę mogą przynieść elementy żywiołu Ognia, na przykład czerwone świece.

Drewno z Metalem
Układ wybitnie niekorzystny. Każde z partnerów stara się zdominować drugie. Porozumienie jest możliwe, jeśli Metal zapanuje nad swoją naturą i zaaprobuje idee Drewna. W sypialni pożądany kolor niebieski - barwa wody działa kojąco na taki układ.

Drewno z Wodą
Obie strony łączą niewidzialne więzi. W łóżku powściągliwa Woda podporządkowuje się Drewnu, na które spada odpowiedzialność za czułą atmosferę. Dobrze byłoby wzbogacić tę konstelację o żywioł Metalu, w formie, na przykład, miedzianej figurki.

Źródło: Wróżka nr 10/2003
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl