Dobrze jesz, smacznie śpisz

Jednak bezsenność nie dla wszystkich jest jednakowo dotkliwa. Są tacy, którym wystarczy kilka godzin snu, są i tacy, którym mało pół doby.

Dobrze jesz, smacznie śpiszNapoleon Bonaparte zadowalał się 3 godzinami na dobę, natomiast jego wielki przeciwnik Michaił Kutuzow każdą wolną chwilkę przesypiał. Podobnie Thomas Edison. Ale za śpiocha wszechczasów należy uznać Immanuela Kanta, który uwielbiał spędzać czas w w łóżku; z niego też jak zza katedry najchętniej prowadził wykłady i dysputy.

Nieważne więc, jak długo śpisz, tylko jak się czujesz następnego dnia. Jeśli jesteś zmęczony i ospały, wykorzystaj dietę zalecaną przez dwa wielkie autorytety w dziedzinie zdrowia: American Heart Association i American Cancer Society. Rezultaty najnowszych badań naukowych i klinicznych wyraźnie potwierdzają, że to, jak śpisz, zależy od tego, co jesz.

Dietę należy stosować do czasu pozbycia się kłopotów ze spaniem. Jej pierwsze efekty powinieneś zauważyć już po 2 tygodniach.

Zioła Morfeusza


Melisa: zalej torebkę lub łyżeczkę ziela melisy szklanką wrzątku i parz pod przykryciem przez 5 minut. Pij ciepłą herbatkę 2-3 razy dziennie.

Chmiel: łyżeczkę rozdrobnionych szyszek chmielu zalej szklanką wrzątku i trzymaj pod przykryciem 5-10 minut. Pij ciepły napar przed snem.

Arcydzięgiel: zmieszaj 20 g korzenia arcydzięgla, 10 g ziela rozmarynu, 30 g ziela melisy, 20 g szyszek chmielu, 10 g ziela krwawnika. Łyżkę mieszanki zalej szklanką wrzątku, parz przez 5 minut. Pij szklankę naparu wieczorem, przed snem.

Waleriana: łyżeczkę waleriany zalej szklanką wrzątku i parz 10 minut. Jeśli jesteś znerwicowana, pij tę herbatkę wieczorem przez 7 dni.

Dziurawiec: łyżkę suszonego lub świeżego ziela parz w szklance wrzątku przez 10 minut. Herbatę pij przed snem przy bezsenności spowodowanej przez kłopoty trawienne.


reklama
Źródło: Wróżka nr 3/2005
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl