Amerykański wynalazek

Leczy choroby, podnosi odporność i odmładza. Już po kilku tygodniach stosowania diety skóra wyraźnie młodnieje, bo pozbywamy się toksyn.

Amerykański wynalazekOrganizm bez wysiłku usuwa zalegające w jelitach złogi, dzięki czemu poprawia się trawienie, a efektem ubocznym jest chudnięcie. Jest także bardzo polecana osobom, które pragną zerwać z paleniem papierosów, gdyż znacznie zmniejsza głód nikotyny. Dietę tę wynalazł amerykański lekarz Max Gerson, który od dzieciństwa cierpiał na tak silne ataki migreny, że czasem tracił z bólu przytomność. Nie pomagały mu specjalistyczne leki i nawet najznamienitsi neurolodzy byli bezradni.

Gerson musiał w końcu wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczął od zapisywania wszystkiego, co robił, jadł i pił. Zauważył, że ataki nasilają się po zjedzeniu niektórych pokarmów, a także wtedy, gdy bardzo się denerwuje i za dużo pracuje. Przeprowadził się na wieś, przygotowywał sobie posiłki wyłącznie ze świeżych warzyw i owoców, przyrządzał z nich też soki i przeciery. Jadł tylko to, co było naturalne i bogate w witaminy. Po jakimś czasie ze zdumieniem odkrył, że ataki migreny pojawiały się coraz rzadziej, aż w końcu bezpowrotnie minęły.

CODZIENNIE NA TALERZU

  • Owoce: możesz jeść dowolne ilości bananów, mandarynek, melonów, czereśni, wiśni, moreli, grejpfrutów, pomarańczy, gruszek, porzeczek, śliwek, jabłek, winogronon lub mango.
  • Warzywa: najwartościowsze z nich to marchew, seler korzeniowy, sałata (w niewielkich ilościach), pomidory, cykoria, rzodkiew i ziemniaki. Te ostatnie zjadaj raz dziennie pieczone, gotowane w mundurkach lub puree.
  • Żytni chleb: dozwolona jest jedna kromka dziennie.
  • Płatki owsiane: zjadaj każdego ranka talerz owsianki z owocami.
  • Soki: wypijaj kilkanaście szklanek dziennie, nawet co godzinę jedną. Najbardziej polecane to – pomarańczowy, winogronowy, jabłkowo-marchwiowy, grejpfrutowy, jabłkowy, pomidorowy. Warto również pić tak zwane soki zielone, na przykład z naci pietruszki, liści kapusty białej i włoskiej, naci buraczanej, szpinaku, jarmużu i rzepy.
reklama
Źródło: Wróżka nr 8/2005
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl