Starodawne sposoby leczenia

 Znany antropolog amerykański Michael Harner przemierzał wiele lat temu puszczę Amazonii w towarzystwie szamana, a ten pokazywał mu różne rośliny, opowiadając o tym, jakie moce posiadają.

Starodawne sposoby leczenia Po przybyciu do wioski naukowiec wyjął notatnik i poprosił, aby szaman opisał mu sposób przygotowywania ziół. Na to Indianin roześmiał się i powiedział: „Duch rośliny musi przyjść do ciebie we śnie i powiedzieć, jak ją przygotować”. Szamani z całego świata wierzą, że prawdziwa wiedza o tym, co jest nam potrzebne do zdrowia i życia, znajduje się w świecie duchów. Receptury te przekazywane są z dziada pradziada jako wewnętrzna wiedza plemienia. Trudnego zadania opracowania przepisów medycyny ludowej, w tym plemiennej, z różnych stron świata podjął się chiński lekarz Dian Dincin Buchman. Zebrał je w swojej najnowszej książce „Ancient Healing secrets” („Starodawne sekrety leczenia”).

Na sprawny umysł


Nasi ojcowie odznaczali się rewelacyjną pamięcią. Kronikarze twierdzą, że Lucjusz Scypion pamiętał nazwiska wszystkich Rzymian, Cyrus umiał wywołać każdego żołnierza armii po imieniu, a Seneka był w stanie od razu powtórzyć dwa tysiące słów, które usłyszał tylko raz. A więc: pamięć można wspomóc.

Szałwia

W starożytności uważana była za panaceum, czyli lek na wszystko. W czasach średniowiecza stosowano ją głównie jako składnik mikstur przywracających dobrą pamięć. Zaparz 3 łyżki suchego ziela szałwii w połowie szklanki wrzątku. Ostudź, przesącz przez gęste sitko i dodaj do 1/2 litra czerwonego, wytrawnego wina. Pij kieliszek dziennie.

reklama

Orzechy leszczyny  Orzechy leszczyny 

Amisze, którzy od XVI wieku żyją w odizolowanych od cywilizacji wspólnotach religijnych, kilka razy w roku stosują terapię orzechową, której celem jest wzmacnianie pamięci. Przez cały tydzień jedz orzechy. Zacznij od sześciu, następnie każdego kolejnego dnia jedz o jeden orzech więcej.

Gotu kola

Indianie z Apallachów już wieki temu odkryli, jak zapamiętać raz przebytą, choć długą i skomplikowaną trasę. Zdolność zapamiętywania szczegółów drogi zawdzięczają roślinie gotu kola. Obecnie jest ona jednym z leków stosowanych przy osłabieniu koncentracji. Gotu kola dostępna jest w aptekach. Zażywaj 1-2 kapsułki trzy razy dziennie podczas posiłków.

Fiołek wonny


W starożytnej Grecji fiołek uważano za święty kwiat, wierzono w jego właściwości „chłodzące” i uśmierzania bólu głowy. Jeśli obdarowujemy kogoś fiołkami, oznacza to, że często o nim myślimy. Fiołek w perfumach symbolizuje nutę serca. Dawniej używano jego liści, żeby przywrócić dobrą pamięć. Codziennie dodawaj do sałatek liść fiołka wonnego.

Źródło: Wróżka nr 6/2006
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl