Zdrowiej znaczy wolniej

Znany z dowcipnych wypowiedzi Hipokrates twierdził, że przyczyną wszystkich chorób jest denerwowanie i umartwianie się. Dlatego zalecał zioła wymieszane z winem.

Zdrowiej znaczy wolniej Wielowiekowa praktyka naturalistów i zielarzy potwierdza, że domowe leki to naprawdę niezawodny sposób na usunięcie przewlekłych dolegliwości nerwicowych. Wypicie małego kieliszka leczniczej nalewki lub wina wzmacnia nerwy i pozytywnie działa na umysł i emocje, podnosi się bowiem poziom endorfin, czyli hormonów szczęścia. Medyczny magazyn „New Scientist” donosi, że lecznicze nalewki nie tylko uspokajają, ale poprawiają też zdolności umysłu i koncentrację.

Lavendogra

Wymieszaj w słoju szklankę suszonych kwiatów lawendy i 2 szklanki ziela rozmarynu. Zalej spirytusem w takiej ilości, by całkowicie przykryły zioła. Zamknij słój i odstaw w ciemne miejsce na dwa tygodnie. Po odcedzeniu rozcieńcz pół na pół przegotowaną wodą i rozlej do butelek z ciemnego szkła. Pij 20 kropli na wodzie. W dawnych czasach lavendogra uznawana była za lek przeciwko smutkom, pocieszający w zmartwieniach i kłopotach.

Menu dla znerwicowanych

Jeśli czujesz, że Twoje nerwy są napięte jak postronki, powinnaś dostarczać organizmowi witaminy z grupy B. Witamina B1 łagodzi zmęczenie i nadpobudliwość, znajdziesz ją w razowcu i jajach. Witamina B2 ma podobne znaczenie dla mózgu, jak wapń dla kości. Najwięcej jest jej w wołowinie i wieprzowinie. Witamina B12 obecna w serach i rybach poprawia koncentrację. Z kolei cholina obecna w jajach, wołowinie i wątrobie usprawnia przekazywanie sygnałów przez komórki nerwowe.

reklama
Źródło: Wróżka nr 10/2006
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl