Przytul się do drzewa

Jeśli męczą cię dolegliwości, musisz odnaleźć swoje drzewo i... do niego się mocno przytulić.

Brzoza

Brzoza
Jeśli dręczą Cię jakieś nie rozwiązane problemy, oprzyj się o pień brzozy.Ludzie, którzy tego spróbowali, w ciągu następnych dwóch tygodni zazwyczaj wpadali na „genialną” pomysły, które pomagały im pokonać trudności. Częste kontakty z brzozą pozwalają na bezbłędne wyczuwanie intencji innych osób. Ponadto sok z brzozy poprawia pracę nerek oraz pęcherza i dodaje blasku skórze.

 

Buk
Nawet w odległości 15 metrów od korzenia odczuwa się jego kojący wpływ. Spacer po bukowym lesie wypędza z duszy melancholię, wzmagając pozytywne nastawienie do życia. Buki poprawiają zdolność koncentracji i dodają zapału do pracy. Okłady z liści bukowych uśmierzają nawet najbardziej przykre bóle głowy.

 

Czarny bez
Herbat z kwiatu czarnego bzu jest znanym środkiem napotnym. Owoce wzmacniają system odpornościowy organizmu, a substancje pozyskiwane z kory usuwają nadmiar wody z tkanek. Kto mieszka w sąsiedztwie tych pięknych drzew, ten pewnie zauważył, jak szybko goją się blizny i wrzody. To zasługa bzu! Dotykając kory drzewa, już po kilku minutach zauważysz poprawę samopoczucia.

Dąb

Dąb
Poprawia kondycję. Jeżeli jesteś wyczerpana ciężką pracą lub chorobą, idź do parku i oprzyj się o pień dębu na 4-7 minut. Najpóźniej po tygodniu powinnaś odczuć znaczącą poprawę. Z kory dębowej przygotowuje się wywar, który rewelacyjnie działa na cerę trądzikowi, wysypki i obrzęki.

reklama

 

Jarzębina
Wzmocni Twoją siłę woli, pomoże Ci doprowadzić do końca wszystkie Twoje plany. Wrogom nie będzie łatwo wyprowadzić Cię w pole, bo energia jarzębiny ułatwia komunikację między pod- i nadświadomością. Dlatego też o wiele szybciej będziesz podejmować ważne decyzje i staniesz się odporniejsza na wszelkie ataki. Herbata z owoców jarzębiny pomaga przy schorzeniach wątroby i śledziony, zaś ich zewnętrzne stosowanie (np. nacieranie) łagodzi bóle reumatyczne i mięśniowe.

Jodła

Jodła
Ma działanie antyzapalne, a wyciąg z niej dodaje się do maści stosowanych przy reumatyzmie. Żywica jodłowa wzmacnia dziąsła, jeśli żuje się ją regularnie, a ciepła kąpiel z dodatkiem wygotowanych gałązek leczy stany zapalne pęcherza. Jodła w ogrodzie to prawdziwe błogosławieństwo dla domu, gdyż pomaga ona przezwyciężyć negatywne uczucia, takie jak małoduszność, pesymizm czy chciwość.

Kasztanowiec

Kasztanowiec
Niezawodny przy dolegliwościach duszy: złamanym sercu, depresji czy lękach. Pomoże Ci on odnaleźć siłę i wiarę w siebie. Z kory młodych gałązek otrzymuje się substancję pobudzającą przemianę materii i ukrwienie. Kora pnia dostarcza surowców do leczenia hemoroidów, żylaków i zatorów. Herbata z kwiatów kasztanowca odwadnia i wzmacnia tkankę.

Lipa

Lipa
Z energii tego drzewa korzystaj przed posiłkami. Lipa wprowadza harmonię pomiędzy głową a sercem, co wzmacnia tak umysł, jak i uczucia. Powierz lipie swoje rozterki sercowe, a uśmierzy ona Twój ból i poprawi intuicję tak, że instynktownie będziesz wiedziała, jak się zachować. Z jej pomocą odzyskasz utraconą równowagę i skuteczność działania. Herbata z kwiatów lipy łagodzi kaszel, katar i zapalenie oskrzeli.

 

Olcha
Umacnia duchową moc człowieka. Zdaniem ezoteryków olcha otwiera „trzecie oko”, przy pomocy którego można nawiązać kontakt z zaświatami.

Sosna

Sosna
Aromat sosnowego lasu doskonale wpływa na drogi oddechowe, łagodząc przeziębienia. Żywica, ale także wyciąg z igieł wzmagają ukrwienie, uspokajają nerwy i leczą uporczywy kaszel. Olejek sosnowy możesz wcierać w skórę albo dodać go do ciepłej kąpieli i wdychać.

 

Wierzba
Swój strumień energii kieruje prosto w nasze dusze, potęgując nastrój, w jakim się znajdujemy. Dlatego ma opinię rośliny niebezpiecznej. Jeśli więc akurat jesteś w dołku psychicznym, za żadne skarby nie siadaj pod wierzbą. Wierzba ma duży wpływ na duchowy rozwój dzieci. Pozwól zatem bawić się im pod nią. Herbata z kory wierzbowej obniża gorączkę i pomaga przy artretyzmie i nerwobólach.

 

Wiśnia
Dodaje seksapilu i budzi apetyt na seks. Najsilniej działa, kiedy kwitnie. Usiądź pod nią ze swoim ukochanym, a przekonasz się, że wiśnia działa niczym afrodyzjak. Jeżeli masz jakieś zahamowania związane z seksem, powinnaś codziennie opierać się plecami o pień wiśni i przez trzy minuty głęboko oddychać, pochylając podczas wydechu tułów i ramiona do przodu. Pamiętaj o złączonych razem nogach. Herbata z suszonych gałązek wiśni pomaga przy silnym kaszlu, a sok z wiśni reguluje zbyt niskie ciśnienie.

Źródło: Wróżka nr 6/2009
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl