Kariera, to takie proste

Wystarczy wiara we własne siły i kilka dobrze dobranych drobiazgów, aby zawodowe problemy odeszły w niepamięć.

Kariera, to takie proste W czasach kryzysu większość z nas myśli o utrzymaniu dotychczasowej pracy, niewielu decyduje się na rozwijanie kariery.

– To błąd. Chińscy mistrzowie powtarzają, że bez względu na okoliczności trzeba wierzyć we własne siły, dzięki temu pokonamy wszystkie trudności, które staną nam na drodze – mówi Marzena Sobkowska, specjalistka feng shui. To stwierdzenie nie powinno dziwić, gdyż feng shui, które jest sztuką aranżacji przestrzeni, wyrasta z dalekowschodniej filozofii traktującej człowieka i jego otoczenie jako całość. – Ale aby ta wewnętrzna siła w nas rozkwitła, trzeba jej w tym pomóc – dodaje Sobkowska.

Odrobina porządku

Według feng shui strefa kariery znajduje się na wprost drzwi wejściowych do mieszkania bądź domu i trzeba zadbać, aby ten rejon przyciągał do nas pozytywną energię. Jak to zrobić?
– Będę nudna, ale zaczynamy od jej wysprzątania – stwierdza Sobkowska. – Nieporządek jest wrogiem wszelkich dobrych zmian, bo według dawnych mistrzów, kto ma bałagan wokół siebie, ten ma bałagan w głowie. Nie jest więc osobą godną zaufania, czyli trudno mu powierzyć istotne zadania w pracy.

Kariera, to takie prosteZadbaj o kolory

Sfera kariery ma barwę ciemnoniebieską, szarą i czarną. To kolory wody, są z tą sferą związane w sposób naturalny i powinny w niej dominować.

– Dobrze jest powiesić w tym miejscu obrazek przedstawiający wodę. Ale zamiast jeziora i wodospadu lepiej wybrać rzekę o rwącym i stale płynącym nurcie, aby symbolizowała naszą nieustannie rozwijającą się karierę – radzi Sobkowska.

Odpada postawienie akwarium, bo należy ono do gadżetów związanych z bogactwem, oraz zawieszenie luster, gdyż od razu po przekroczeniu progu mieszkania każdy zderzałby się ze swoim odbiciem, co wcale nie jest korzystne.

reklama

– Doskonałym pomysłem jest zawieszenie w sferze kariery czegoś, co symbolizuje pracę – obecną i tę, o której w skrytości ducha marzymy. Mogą to być obrazki ukazujące nasze przyszłe zajęcie, na przykład jeśli ktoś chce zostać podróżnikiem, może powiesić zdjęcie człowieka ubranego w charakterystyczny strój globtrotera na tle jakiegoś egzotycznego krajobrazu. Jeśli ktoś marzy o byciu dziennikarzem, może umieścić fotografię studia telewizyjnego i pracujących w nim ludzi – podpowiada specjalistka feng shui.

Dobrze jest powiesić najróżniejsze dyplomy świadczące o zdobytych umiejętnościach oraz nagrody potwierdzające nasze zdolności. To zawsze doskonale wpływa na samopoczucie, zwłaszcza gdy mamy kiepski dzień i wydaje się nam, że do niczego się nie nadajemy.

Sława i kariera to jedno

Dbając o swoją karierę, nie możemy zapominać o sferze sławy oraz przyjaznych nam ludziach.
– Te trzy strefy są ze sobą nierozerwalnie związane – mówi Sobkowska.
Sfera sławy znajduje się na wprost kariery, a przyjaźni ludzie po jej prawej stronie. Sława i rozgłos ma barwę czerwoną, a przyjaciele – szarą (stalową). Dobrze więc wzmocnić je przedmiotami o tych barwach.
– Idealnym pomysłem może być ustawienie srebrzystej ramki z obrazkiem przedstawiającym wodę gdzieś na styku sfery kariery i przyjaznych ludzi – tłumaczy Sobkowska. A co z czerwienią? Ją też można wkomponować w otoczenie.

– Stosowane w feng shui remedia, czyli te wszystkie przedmioty, które mają na nas sprowadzać pozytywne zmiany, są niezwykłym i ważnym dodatkiem. Zmuszają nas do działania, czyli najpierw musimy je wybrać, potem kupić, a jeszcze potem ustawić w odpowiednim miejscu. Słowem, wytwarza się pozytywna energia, która tej naszej krzątaninie towarzyszy. A o to w tym wszystkim chodzi – mówi Marzena Sobkowska.


Magda Lipka


 

Zaczaruj swoje miejsce pracy

Możesz nie tylko wzmacniać odpowiednie sfery w swoim mieszkaniu. Warto zastosować zasady feng shui także w miejscu pracy.
Oto kilka najcenniejszych rad:
• Nie siadamy tyłem do wejścia, bo wówczas zachęcamy, aby ktoś wbił nam symboliczny nóż w plecy.
• Nie należy odwracać się też tyłem do okna, bo to oznacza brak oparcia. Według feng shui to miejsce sugeruje, że zostaniesz zdradzony lub opuszczony przez współpracowników. Najlepiej siedzieć twarzą do drzwi.
• Niezwykle istotne są także kolory dominujące we wnętrzu. Powinny być pastelowe (neutralne). Należy unikać barw intensywnych, które wywołują uczucie dyskomfortu.
• Rośliny wspierają karierę, pod warunkiem, że są zadbane. Gdy zaczynają więdnąć, to znak, że kariera nie rozwija się tak, jak chcemy.
• Ani nadmierny hałas, ani całkowita cisza nie są wskazane w miejscu pracy.
Dobrze jest włączyć muzykę w tle, dość skoczną, aby dodawała energii, ale nie rozpraszała podczas pracy.

Źródło: Wróżka nr 10/2009
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl