Życie według Osho

Był jednym z najgłośniejszych i najbardziej prowokujących nauczycieli duchowych naszych czasów.

Życie według Osho

Niezależna i buntownicza natura Osho była powodem konfliktów i skandali w ciągu całego jego życia. Już w pierwszych latach szkolnych zasłynął jako młodzieniec, wobec którego nauczyciele musieli wciąż mieć się na baczności. Oto na przykład jeden z nich poinformował uczniów, że nie będzie akceptował wymówek w rodzaju „bolała mnie głowa lub paluszek”. Stwierdził, że nie wierzy w żadne bóle głowy. Następnego dnia Rajneesh (tak brzmiało prawdziwe imię Osho) zaczaił się na drzewie, pod którym przechodził nauczyciel i zrzucił mu kamień na głowę. Następnie zszedł z drzewa i zapytał, czy nauczyciel już zaczął wierzyć, że ból głowy istnieje...

Gdyby polecać książki Osho (znanego też jako Bhagwan Shree Rajneesh), kierując się jego naukami, można by stwierdzić: niczego w tych książkach nie znajdziesz, czytanie ich to strata czasu, zacznij po prostu naprawdę żyć, nie zmarnuj tych kilku chwil, które masz dane. Ale co to znaczy tak żyć? Aby się tego dowiedzieć, trzeba jednak zerknąć do książek Osho. Jak mówi guru: „Jedyny obowiązek, jaki posiadasz – to być szczęśliwym”. Osho strzela celnie i trafia... prosto w serce. A wtedy pęka w nas skorupa przekonań na temat siebie, innych i świata. Jeżeli chcesz wyrwać się na wolność i znaleźć drogę do swojego serca, Osho Cię nie zawiedzie.

Zacznij rok z Osho!

Dla Czytelników mamy prezent świąteczno-noworoczny. Wszystkich, którzy chcą otrzymać jedną z książek Osho, prosimy o nadesłanie kartki pocztowej na adres: „Gwiazdy mówią”, ul. Malczewskiego 19, 02–612 Warszawa, z dopiskiem „Osho”. Czekamy do 22 grudnia.

reklama
Źródło: Wróżka nr 7/2009
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl