Czy jesteś medium?

Aby zobaczyć to, czego nie widać, potrzebne są odpowiednie cechy osobowości. Sprawdź, czy je masz!

Czy jesteś mediumJeśli ktoś urodzi się ze słuchem absolutnym, wcale nie musi zostać muzykiem. Przez całe życie będzie korzystać ze swojego niezwykłego daru tylko sporadycznie, może nawet nie wiedzieć, że go posiada. Podobnie jest ze zdolnościami parapsychicznymi (zwanymi też zdolnościami psi albo ESP).

Parapsycholodzy są zdania, że zalążki prekognicji (widzenia przyszłości), telepatii (rozpoznawania myśli innych ludzi), psychokinezy (zdolności poruszania przedmiotami na odległość) i jasnowidzenia (zdolności rozpoznawania przedmiotów i zdarzeń bez udziału pięciu normalnych zmysłów) posiada wiele osób, ale nie u wszystkich są one widoczne. Aby się ujawniły, konieczne jest posiadanie odpowiednich cech osobowości, zainteresowań, nastawienia i emocji. Ich listę ustalono na podstawie wielu badań nad osobami uzdolnionymi parapsychicznie.

Nawet gwiazdy psi nie od zawsze wiedzą o swoich niecodziennych umiejętnościach. Często latami żyją w przekonaniu, że ich umiejętności są równie pospolite jak spostrzeganie kolorów czy słyszenie dźwięków i dopiero pod wpływem jakiegoś szczególnego splotu okoliczności uświadomili sobie, że są „inni”. Niejednokrotnie było to wypełnienie parapsychologicznego testu. Pytania podzielone są w nim na cztery kategorie. Mierzą one odpowiednie cechy osobowości, zainteresowania, emocje i wyobraźnię. Na pytania należy odpowiadać: „Tak” lub „Nie”.

reklama

Osobowość

Aby zostać medium, trzeba mieć odpowiednie skłonności charakterologiczne.

1. Czy zgadzasz się, że element ryzyka dodaje życiu pikanterii?
2. Czy trudno ci oszczędzać regularnie?
3. Czy lubisz kontakty z ludźmi?
4. Czy jeszcze nie wiesz, co będziesz robić podczas następnych wakacji?
5. Czy w szkole zdarzało ci się chodzić na wagary?
6. Czy raczej nie zdarza ci się przychodzić na umówione spotkania punktualnie?
7. Czy lubisz szybko jeździć autem?
8. Czy na przyjęciu zwykle pozwalasz sobie na dobrą zabawę?
9. Czy często kupujesz coś pod wpływem impulsu?
10. Czy lubisz opowiadać anegdotki i kawały w grupie przyjaciół?

Te pytania mierzą jedną z podstawowych cech osobowości – tak zwaną ekstrawersję. Każda odpowiedź „Tak” charakterystyczna jest dla ekstrawertyka. Jeśli postawiłeś więcej niż sześć odpowiedzi „Tak”, prawdopodobnie jesteś ekstrawertykiem – osobą podejmującą ryzyko, impulsywną i towarzyską. Badania pokazują, że u ekstrawertyków zdolności parapsychiczne ujawniają się – co zaskakujące – częściej niż u introwertyków. Wybitni jasnowidze, telepaci itp. to najczęściej ekstrawertycy. W eksperymentach parapsychologicznych ci, którzy posiadają cechy ekstrawertyków, wypadają lepiej.

Może się to wydawać dziwne, wszak introwertyk, zamknięty w sobie i wycofany, wydaje się lepiej pasować do wyobrażenia medium skupionego na odbieraniu informacji „z zaświatów”. Tak jednak nie jest. To dlatego, że mózg introwertyków jest bardziej wrażliwy, co sprawia, że niemal cały czas jest pobudzony, „zajęty”. Nawet słabe bodźce wywołują w nim silne reakcje.

Dlatego introwertycy starają się unikać silnych bodźców (na przykład przyjęcia) i nie lubią pobudzających sytuacji (działają one na nich zbyt silnie). Ekstrawertycy mają mózgi na co dzień mniej „zajęte” i mniej pobudzone (dlatego właśnie poszukują pobudzających sytuacji, bo one dodają im energii). Słabsze pobudzenie mózgu sprzyja doświadczaniu zjawisk paranormalnych – tak jakby miały one „miejsce” do ujawnienia się, nie są zagłuszone przez zwykłe bodźce.

Zainteresowania

Zdolność psi idą w parze ze specyficznymi zainteresowaniami.

1. Czy wierzysz w istnienie zdolności paranormalnych?
2. Czy miałaś/miałeś w życiu przynajmniej jedno przeczucie, które się sprawdziło, i nie był to zbieg okoliczności?
3. Czy przynajmniej raz w życiu miałaś/miałeś poczucie, że twoje „ja” znajduje się poza twoim ciałem?
4. Czy uważasz, że świat byłby lepszy, gdyby ludzie posiadali zdolności paranormalne?
5. Czy wierzysz w życie po śmierci?
6. Czy sądzisz, że w historii ludzkości niektórzy ludzie posiadali zdolności widzenia przyszłości, przesuwania przedmiotów za pomocą myśli, jasnowidzenia itp.?
7. Czy uważasz, że niektóre zwierzęta posiadają zdolność wyczuwania przyszłych zdarzeń, czytania myśli itp.?
8. Czy myślisz, że prędzej czy później naukowcy odkryją u ludzi zdolności parapsychiczne?
9. Czy miałaś/miałeś sen, który następnie się sprawdził, i trudno to wytłumaczyć zwykłym przypadkiem?
10. Czy często doświadczasz déjà vu – uczucia, że jesteś po raz drugi w sytuacji, w której naprawdę znajdujesz się pierwszy raz?

Ta grupa pytań mierzy zainteresowania i przekonania na temat świata. Jeśli udzieliłeś sześć lub więcej odpowiedzi „Tak”, wierzysz w ESP. W żargonie parapsychologicznym takie osoby nazywa się „owcami”. Sceptycy, nazywani „kozami”, wypadają w różnego rodzaju testach o wiele słabiej niż ci, którzy wierzą w zjawiska nadprzyrodzone. „Owce” mają wyższe wyniki! Trudno tu jednak powiedzieć, czy to wiara powoduje lepszy rozwój i stymulację parapsychicznych właściwości, czy raczej posiadanie zdolności parapsychicznych powoduje, że człowiek częściej doświadcza niewytłumaczonych zjawisk, a więc zaczyna wierzyć w ich istnienie.

Źródło: Wróżka nr 1/2011
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl