Przyjaciółka twojego faceta

Przyjaźń między kobietą i mężczyzną – możliwa czy nie? Odpowiedź na to pytanie warto znać zwłaszcza wtedy, kiedy najlepszym kumplem twojego ukochanego jest… jego koleżanka z pracy.

Przyjaciółka twojego facetaTwój mężczyzna zapewnia, że jesteś kobietą jego życia. O niej mówi: to tylko przyjaźń. Czy powinnaś mu wierzyć? Zanim podejmiesz decyzję: „zaprzyjaźnię się z przyjaciółką swojego faceta” lub postawisz mu ultimatum: „ja albo ona”, przyjrzyj się uważnie jemu i sobie.

– Na żadną imprezę nie stroiłam się tak jak na urodziny Aśki – śmieje się Milena, 30-letnia brunetka o kręconych włosach.

– Długo wybierałam prezent. W końcu zdecydowałam się na cienie, które pasują do jej zielonych oczu. Marek dał jej w prezencie drogi krem przeciwzmarszczkowy, bo żartował, że ona ma obsesję zmarszczek. Nie wygląda na swoje 41 lat, ale wiadomo, że kobieta przeżywa ten wiek.

Milena nie wspomniała o tym, że ona przeżywa przyjaźń Marka z Aśką. Starszą od niego o pięć lat, pewną siebie i zakochaną w swoim nowym narzeczonym nauczycielką plastyki. Rozstali się rok temu. A właściwie to on ją zostawił, bo nie mógł wytrzymać jej złych humorów i zaborczości.

Ona szybko związała się z Igorem. Ale kontaktów z Markiem nie zerwała. „A po co mieliśmy zrywać, skoro lubimy się i pomagamy sobie w pracy?” – wzruszał ramionami chłopak Mileny, gdy ona dziwiła się jego przyjaźni z byłą dziewczyną.

reklama

Gdy poznała Aśkę, przestała się dziwić. Przez cały wieczór przyjaciółka jej chłopaka doradzała mu, jak postąpić w konflikcie z dyrektorem gimnazjum. Milena z ulgą zauważyła, że Aśka rozpromienia się na widok swojego faceta, a na Marka patrzy jak na kolegę. Gdy wspomniała Markowi, że jego przyjaciółka jest na zabój zakochana w narzeczonym, roześmiał się: „Nie dziwię się, ten facet jest dla niej bardziej odpowiedni niż ja”. Gdy to mówił, Milena dostrzegła w jego oczach smutek. Ale nie zastanawiała się nad tym. Cieszyła się, że Marek przyciągnął ją wtedy do siebie i namiętnie pocałował.

– Na urodzinach Aśki świetnie się bawiłam – opowiada. – Wyglądałam naprawdę dobrze, więc nic dziwnego, że jej koleżanki patrzyły na mnie z zazdrością. Ale nie ona. Nie jest z tych kobiet, które zazdroszczą innym urody i dają odczuć, że są lepsze. Mam wrażenie, że poza swoim facetem świata nie widzi, Marka traktuje jak starsza siostra, więc z jej strony nie mam się czego obawiać. Zaprosiłam ją na imprezę u mnie, bo to naprawdę fajna babka.

Oswoić wrogaOswoić wroga
Wydaje się, że Milena przyjęła dobrą strategię: poznać lepiej przyjaciółkę swojego faceta. Polubić ją, a nawet się zaprzyjaźnić. Ale czy w ten sposób sama siebie nie oszukuje? Owszem, Marek twierdzi, że między nim a Asią nie ma już chemii, Aśka ma faceta, a dla Marka jedynie ciepłe, koleżeńskie uczucia. Obiektem jej namiętności jest ktoś inny. Ale to nie powód, żeby spoczywać na laurach.

W tej sytuacji problemem nie jest przyjaciółka. Problemem jest to, co Marek czuje do Aśki. Gdyby Milena przyjrzała się uważniej, dostrzegłaby, że mimo deklaracji: „między nami nic nie ma”, „nie mogłem z nią wytrzymać”, on nie wyobraża sobie świata bez sms-ów, e-maili i spotkań na kawie z Aśką. Dla Mileny ma czas dwa razy w tygodniu. Nudzą go jej znajomi.

W ostatniej chwili odwołuje wyjście do kina, bo jest zmęczony. Spotkań z Joanną nie odwołuje. Czy rzeczywiście chodzi tylko o to, że rzadko się spotykają, bo nie mają czasu? A może tak naprawdę on czuje do niej więcej, niż się sam przed sobą przyznaje? Nie ma co się oszukiwać, przyjaźń faceta z byłą dziewczyną zwykle ma drugie dno. Zwłaszcza jeśli rozstali się stosunkowo niedawno.

Jeśli jesteś w podobnej sytuacji jak Milena, nie wpadaj w panikę, że wasz związek nie ma szans. Daj sobie i jemu czas. Sobie na przyjrzenie się sytuacji. Jemu na to, żeby dostrzegł, że między wami jest prawdziwa bliskość, czułość i namiętność. Niejedno udane małżeństwo zaczyna się wtedy, gdy partner jeszcze do końca „nie wyrósł” z dawnego związku. Często chodzi nie tyle o przyjaciółkę, ale o to, że mężczyzna nie umie przeżyć straty i końca czegoś, co było dla niego ważne. Przyjaźniąc się z byłą, nie czuje się opuszczony przez kobietę, która kiedyś się dla niego liczyła. Co więcej, może czuć się wyjątkowy: „inni rozstają się w złości, a ja potrafiłem zakończyć ten związek z klasą!”.

Zamiast tracić czas na zaprzyjaźnianie się z przyjaciółką ukochanego, postaw na zacieśnianie więzi ze swoim mężczyzną. Postaraj się, żeby wspólny czas był dla was obojga ekscytujący i przyjemny. Lubi tańczyć? Namów go na kurs tanga. Uwielbia filmy akcji?

Oglądaj je razem z nim. Chodzi o to, żeby w twojej obecności poczuł przypływ adrenaliny i to fizyczne pobudzenie skojarzył z kobietą, która jest koło niego, czyli z tobą. Jednocześnie „udomawiaj” go: ugotuj zupę, która kojarzy mu się z dzieciństwem, upiecz ciasto, którym będzie pachniał cały dom. Dzięki temu masz szansę, że zamiast spotkania z przyjaciółką wybierze wieczór z tobą. I w końcu ci zaproponuje: zamieszkajmy razem.

Źródło: Wróżka nr 4/2011
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl