Inklinacje japońskie

7 czerwca 2011r. godz.18:30 Ethno Cafe. Na ścieżkach „WA” – inklinacje japońskie - poprowadzi Chie Piskorska.

Nowy cykl wykładów w pierwsze wtorki miesiąca prezentujący różne aspekty japońskiego pojęcia „WA” [ła], w swoim podstawowym znaczeniu oznaczającym harmonię. W trakcie wykładów podążymy zarówno do tradycyjnych, jak i współczesnych przejawów „WA” w kulturze Japonii – estetyce, duchowości, sztuce, architekturze, etc... Zajmując się kulturą Japonii i Japonizmem na świecie, w historii i dzisiaj, w rozważaniach będziemy próbować określić „WA” jako klucz do stylu naszego życia w koegzystencji z naturą i między ludźmi… Wykłady poprowadzi Japonka, od wielu lat mieszkająca w Warszawie.

Chie Piskorska Urodzona w Tokio w Japonii, spędziła ponad połowę swojego życia poza ojczyzną. W Polsce mieszka od 14 lat. Ma męża Polaka i dwoje dzieci. Jest wykładowcą na jednej z warszawskich uczelni wyższych. Prowadzi również firmę ‘Plan-C’, działając jako architekt wnętrz, stylistka i florystka. Projektuje prywatne mieszkania i lokale publiczne, próbując realizować harmonię między przestrzenią i człowiekiem z wykorzystaniem energii natury. Pisze artykuły i eseje o Polsce, o ludziach, wyraża swoje przemyślenia filozoficzne itp. Ostatnio, razem z koleżankami zorganizowała Komitet ‘Polska dla Japonii’ i pierwszy w Polsce koncert charytatywny na rzecz ofiar kataklizmu w Japonii z 11 marca 2011.
Interesuje się historią Polski, szczególnie od okresu drugiej wojny światowej, rzemiosłem i folklorem, ekologią w rozumieniu życia w harmonii z naturą, a także moralnymi i duchowymi aspektami w biznesie. Lubi biegać.

reklama
Tagi:
Już w kioskach: 2020


Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

Wydanie specjalne 2/2020