Władysław

Władysław to imię starosłowiańskie. Oznacza człowieka „sławnie panującego” lub tego, który „posiadł sławę”.

Nic dziwnego, że chętnie nadawano je królom. Osobnik noszący je jest otwarty, szczery i zawsze gotowy nieść pomoc. Nie zrażają go niepowodzenia. Drogę do celu wyznaczają mu wzniosłe zasady moralne. Brzydzi się kłamstwem, lizusostwem i obłudą – nie ucieka się do nich nawet w ostateczności.

Jego liczba to JEDYNKA – „patronka” pionierów, indywidualistów, założycieli. Władysławowi niestraszne ryzyko: zawsze chce być pierwszy, lepszy, ważniejszy od innych. Chętnie się zakłada i łatwo go podpuścić – wystarczy podać w wątpliwość jego odwagę, a bez mrugnięcia okiem wdrapie się na czubek Katedry Mariackiej, byle tylko zadać kłam naszym słowom.

Zawsze głośno mówi, co myśli, natomiast przyznawanie się do błędów przychodzi mu równie łatwo, jak wytykanie ich innym.

reklama


Każdy Władysław ma w sobie coś z harcerza: lubi pomagać słabym i chorym, a od czterogwiazdkowych hoteli wyżej ceni sobie wypoczynek pod namiotem.

To także tradycjonalista pełną gębą, doskonały będzie z niego szef – odpowiedzialny, uczciwy, chociaż może odrobinę zbyt władczy.

To najlepsze imię dla rodzinnego Raka, a także słynących z silnej woli i zdrowego rozsądku – Byka, Lwa, Koziorożca i Strzelca. Wodnik pod jego wpływem doceni domowe zacisze, Panna przestanie być samolubna. Skorpion i Baran mogą się poczuć skrępowani stateczną aurą tego imienia, a dla Bliźniąt, Wag i Ryb Władysław to imię zbyt poważne.

WR

Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl