Starość też radość!

Zapraszamy na obchody Międzynarodowego Dnia Osób Starszych - „Jarmark kreatywności”, 2 października 2011, godz. 10.00 – 15.00, Ogród Saski, Warszawa.

Święto osób starszych pod nazwą Międzynarodowego Dnia Osób Starszych zostało ustanowione na dzień 1 października przez ONZ w 1990 r. W ramach jego obchodów Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” wraz ze Stowarzyszeniem ESPAR 50+ i innymi organizacjami, Forum 50+ oraz Międzynarodowymi Targami Poznańskimi, zapraszają do Ogrodu Saskiego, gdzie w godzinach 10.00 – 15.00, odbędzie się piknik rodzinny uświetniony występami z udziałem artystów zarówno młodszego, jak i starszego pokolenia.

Na scenie zobaczymy m.in.: zespół Miraż z DK Rakowiec, Artystyczną Grupę Amatorsko-Teatralną AGAT, Krąg „Bajkowa Sowa” z DK Rakowiec i „Barwy jesieni” z Raszyna – laureatów tegorocznego Festiwalu Chórów, Kabaretów i Zespołów Seniora, oraz Wojciecha Dąbrowskiego – dyrektora Festiwalu Retro. Wystąpią też dzieci i młodzież z zespołów Fasolinki i Justins, a bielańscy seniorzy zaproszą do tańców etnicznych w kręgu i tańców na siedząco.

Podczas imprezy będzie można zapoznać się z ofertą organizacji, które działają z seniorami i na rzecz seniorów zarówno w obszarze aktywizacji ruchowej, jak i edukacji i promocji zdrowia, wspierania samotnych osób starszych, promocji wolontariatu 50+, a także reprezentujące środowiska kobiece oraz emeryckie.

Instruktorzy Stowarzyszenia ESPAR 50+ poprowadzą gry i konkursy ruchowe, będą aktywnie zachęcać do międzypokoleniowego spędzania czasu i aktywności ruchowej. Wolontariusze „mbU” zaproszą również do gry w boules/kule, a ESPAR-u do międzypokoleniowej zgadywanki terenowej.

Uczestnicy imprezy znajdą tego dnia w Ogrodzie Saskim również stanowiska, gdzie seniorzy (i nie tylko) będą mogli nieodpłatnie zbadać słuch, poziom cukru we krwi, BMI i zmierzyć ciśnienie, a przedstawiciele HOUSE Domowa Opieka zapewnią profesjonalne omówienie ich wyników i nieodpłatną konsultację. Fundacja Polsko-Niemieckie Pojednanie zaprosi do konsultacji z lekarzem geriatrą oraz prawnikiem, przedstawiciele MobiCare zaprezentują usługi telemonitoringu i teleopieki medycznej w oparciu o oprogramowanie do monitorowania personalnych urządzeń GPS, telefonów komórkowych i call center. Pracownicy „Nowej Pracy Niewidomych” pokażą, jak korzystać z nowinek ułatwiających i umilających życie: czytaków i dyktafonów. Przedstawiciele Urzędu Miasta zachęcać będą warszawiaków do konsultowania (wpisywania swoich uwag) do Programu „Warszawa przyjazna seniorom”. Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich” i seniorzy z Bielan zaproszą do wspólnych warsztatów manualnych.

Tradycyjnie już, wolontariusze Stowarzyszenia „mali bracia Ubogich” będą rozdawać osobom starszym kwiaty z życzeniami z okazji Ich Święta.

Częścią tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Osób Starszych będzie przygotowana przez Międzynarodowe Targi Poznańskie ekspozycja Aktywni 50+, nawiązująca do targów organizowanych od dwóch lat w Poznaniu. Przedstawiona zostanie na niej oferta produktów i usług skierowanych do osób starszych. I tak: stabilne, wygodne rowery trójkołowe zaprezentuje firma Wanmed. Degustacjami produktów ze znakiem Poznaj Dobrą Żywność Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zachęcać będzie zwiedzających do wyboru właśnie tak oznakowanych produktów podczas zakupów. Ciekawe propozycje wypoczynku w sanatoriach na Litwie, po promocyjnych cenach, oferować będzie Biuro Pielgrzymkowo-Turystyczne Nomada, a do wypoczynku w Polsce namawiać będzie Sanatorium Uzdrowiskowe dla Rolników w Nałęczowie. Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych zaprezentują produkty przeznaczone dla osób z nietrzymaniem moczu marki Seni. PKO Bank Polski, największy i jeden z najstarszych banków w Polsce, przedstawi swoje rozwiązania finansowe przygotowane specjalnie z myślą o osobach starszych. Odwiedzający ekspozycje Aktywni 50+ będą mogli zasięgnąć wielu porad specjalistów. Na stoisku firmy Dotyk Zdrowia będą przeprowadzane testy fizjoterapeutyczne i pokazy ćwiczeń rehabilitacyjnych. Seniorki i seniorzy będą mogli skorzystać z konsultacji stylistki Oriflame i wizażystki Atelier Papillon. Specjaliści z Fundacji Edura powiedzą, jak zachować się w momencie wybuchu pożaru w domu, jak zapobiegać pożarom, a prezentowane przez nich czujki gazu i CO będzie można wygrać w konkursie. Przedstawiciele Klubu SpeedBadmintona przekonają uczestników, ile radości jest w tej prostej grze, zorganizowany zostanie specjalny turniej, a najlepsi gracze zostaną nagrodzeni oryginalnym T-shirtem Pierwszych Międzynarodowych Mistrzostw Świata w SpeedBadmintonie i sygnowanym logo Aktywni 50+ sprzętem do gry.

 


Wydarzenia odbywają się pod Honorowym Patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich i Prezydent m.st. Warszawy.
Więcej informacji:
Całość wydarzenia - Joanna Mielczarek, Stowarzyszenie „mali bracia Ubogich”, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
tel./fax.: 22 635 13 64, tel. kom.: 501 151 045
Ekspozycja Aktywni 50+ - Donata Naumienko, Międzynarodowe Targi Poznańskie, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ,
tel. 61 869 29 94, tel. kom. 603 413 932

 

Partnerzy: Urząd m. st. Warszawy, House Domowa Opieka, FH Familia, MPO Warszawa
Patroni Medialni
: AMS, Personal PR, ARBOinteractive, Żyjmy dłużej, NGO.PL. BycSeniorem.pl, TVP Warszawa, Weranda, Wróżka, kochamwies.pl, kobieta50plus.pl

 
reklama
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl