Powrót do Poziomki

Co może być piękniejszego od znalezienia własnego miejsca na ziemi? Od poczucia spokoju i bezpieczeństwa, które ogarnęło mnie, gdy pierwszy raz stanęłam pod małym białym domkiem, na polanie otoczonej sosnami, a wszystko wstrzymało oddech w oczekiwaniu na moje „tak!, biorę ten dom!”. Co może być piękniejszego od pierwszych chwil spędzonych pod własnym dachem, rozpalenia ognia we własnym kominku, zasadzenie pierwszego drzewka i pierwszej krzewinki we własnym ogrodzie? Od pierwszego śniadania i pierwszej kolacji przy własnym stole? Od tych wszystkich wyjątkowych, niepowtarzalnych chwil, piękniejszy jest tylko powrót do domu.

Ewa, Witold i malutka Julijka, Andrzej z Karoliną, niania Jasia – oto bohaterowie „Powrotu do Poziomki”, czarownego miejsca, przepełnionego miłością i spokojem, gdzie marzenia się spełniają, a szczęście puka do drzwi. Jednak życie gotuje im niespodziankę za niespodzianką: Ewa musi wybrać – mąż czy przyjaciel, Witold – rodzina czy przygoda, Andrzej – pieniądze czy… wolność, Karolina musi pozostać wierna temu, kogo pokochała, choć to niełatwe... Czy odnajdą drogę do domu, który jest w nich samych?

Katarzyna Michalak w drugim tomie bestsellerowego „Roku w Poziomce” zabierze nas na piękną polską wieś, w miejsca znane i nieznane, oraz w egzotyczną podróż do Indii, zapewniając dużo zaskakujących zwrotów akcji, silnych emocji, śmiechu i łez, a także wspaniałych opowieści o zwierzętach, bez których Poziomka nie byłaby Poziomką.

Katarzyna Michalak już w wieku 6 lat napisała pierwszą książkę: była to opowieść o zwierzętach. Od tamtej pory zwierzęta i pisanie to jej największe pasje. Tę pierwszą zrealizowała po studiach weterynaryjnych, poświęcając się – jako lekarz ogrodu zoologicznego – swym egzotycznym pacjentom. Dla pisania zrezygnowała z weterynarii i uciekła z Warszawy do wymarzonego domku pod lasem, zwanego Poziomką. Tam, w otoczeniu wiekowych sosen, słuchając szumu drzew i śpiewu ptaków, pisze o domu, który jest w nas, o miłości, która gdzieś czeka na każdego, o tym że marzenia się spełniają i o zwierzętach, towarzyszących jej przez całe życie. 

Debiutowała w 2007 r. autorskim wydaniem Gry o Ferrin, lecz sukces przyszedł rok później wraz z trylogią słoneczną, do której należą Poczekajka, Zachcianek i Zmyślona. Katarzyna Michalak jest także Autorką popularnej książki Sklepik z Niespodzianką. Bogusia. Ostatnie książki Katarzyny Michalak:Rok w Poziomce, i Lato w Jagódce były bardzo ciepło przyjęte przez czytelniczki i powtórzyły sukces sprzedażowy poprzednich książek Autorki. Już niebawem ukaże się najnowsza jej książka Powrót do Poziomki , która jest kontynuacją pierwszej części „owocowej serii”.

Jej prozę cechuje przeogromne, autoironiczne poczucie humoru, wartka, wielowątkowa akcja, błyskotliwe dialogi, niechęć do dłużyzn, a przede wszystkim ciepło, serdeczność, przyjaźń i miłość. Autorka wierzy – i to stara się przekazać w swych opowieściach – że świat jest piękny, ludzie dobrzy, a życie ciekawe.

W pisaniu jest coś magicznego… Podążam za moimi bohaterami - tak jak Ty za nimi pójdziesz, czytając książkę – i nie wiem, co spotkam na następnej stronie. Jestem więc na szczęśliwej pozycji nie tylko autorki, ale i czytelniczki. A że bohaterów mam nieobliczalnych - niemal tak, jak pacjentów w Ogrodzie Zoologicznym - co i rusz jestem przez nich zaskakiwana. Coś magicznego jest w spełnianiu marzeń – wszystkie moje powieści są nie tyle o miłości, przepraszam: o Miłości przez duże M, co właśnie o marzeniach. Każda z nas może mieć inne: dla jednej będzie to Książę Na Białym Koniu, dla drugiej wydanie bestsellerowej powieści, dla trzeciej praca menagerki po 20 godzin dziennie za to za 20 tys. miesięcznie. Moim wielkim marzeniem jest Dom i wszystko co się pod tym magicznym słowem kryje: i ten książę (na białym koniu oczywiście), i dzieci bawiące się nad stawem, i psy znaczące pieczątkami łap świeżo umytą podłogę w kuchni… Dom to szczęście i już nie wierzę, że szczęście jest w nas. Musimy dzielić je z innymi, dopiero wtedy poczujemy jego smak. Tak, ścieżka mego życia wypełniona jest magią i marzeniami. Bez marzeń byłabym pyłem na wietrze. Bez magii nie byłoby marzeń. Krąg się zamyka. A pośrodku kręgu ja. I Dom. Pora ruszyć w drogę. Do Domu.


 

Katarzyna Michalak: Powrót do Poziomki
https://katarzynamichalak.blogspot.com/
Premiera 9 listopada 2011
Format C, broszura ze skrzydełkami

reklama
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl