Koziorożec nieufny w miłości

Przed 45. urodzinami Małgorzata Foremniak przemeblowała całe swoje życie. Zrobiła to systematycznie, krok po kroku.

Koziorożec nieufny w miłościZaczęła od telefonu. Wykasowała numery tych, którzy ją zawiedli, i tych, którzy tylko grzali się w jej blasku. Mówią, że zamknęła się w sobie. Znikła z salonów. Tego wymagał jej nowy plan życia, który opracowała z przyjaciółką, wróżką i psychoterapeutką w jednej osobie. I jak przystało na zodiakalnego Koziorożca, tego się trzyma. A że w jej horoskopie w tym znaku oprócz Słońca znajduje się też Merkury, to nie ma dla niej rzeczy niemożliwych. – Można mieć głowę w chmurach, ale pod stopami trzeba czuć twardy grunt, inaczej człowiek wybije sobie zęby – mówi. Rozpoczęcie nowego rozdziału życia przypieczętowała zmianą agenta i odwlekanym od lat rozwodem z Waldemarem Dzikim.

Pasmo klęsk


Rok 2011 był dla Małgorzaty wyjątkowo trudny. W lutym, po miesiącach komplikacji cukrzycowych, odeszła jej mama. Były ze sobą bardzo związane. Mama zawsze powtarzała: „Małgosiu, pamiętaj, świat jest do zdobywania”. Nauczyła ją nie tylko tego, że kobieta powinna być silna, lecz także ukształtowała jako człowieka. Wpoiła szacunek do innych i była podporą w trudnych momentach. Gdy mamy zabrakło, Małgorzacie wydawało się, że cały jej świat legł w gruzach.

Ale to było dopiero preludium. Posypały się kolejne ciosy. Firma kosmetyczna, z którą łączył ją lukratywny kontrakt reklamowy, postanowiła go nie przedłużać. Potem nóż w jej serce po raz kolejny wbił Rafał Maserak. Wyznał dziennikarzom, że nie planuje ślubu i nie zamierza kupować aktorce pierścionka, a zaraz potem wyprowadził się do modelki Anity Leśniak.

reklama

Foremniak to jednak twarda sztuka. W końcu jest Koziorożcem, i to nie byle jakim. W jej horoskopie Słońce i Merkury znajdują się w kwadraturze do Marsa – co jej zatem nie zabije, to ją wzmocni. A, jak sama twierdzi, po klęskach życie smakuje lepiej. Nauczyła się tego, kiedy na pierwszym roku studiów, spadając z konia, złamała kręgosłup. Jej babcia mawiała: „Nieważne, ile razy upadasz, ważne, ile razy się podnosisz”. I Małgorzata święcie w to wierzy. Po tygodniach depresji uzmysłowiła sobie, że śmierć mamy nie była końcem świata, ale końcem pewnego etapu. Postanowiła więc zacząć wszystko raz jeszcze.

Jako numerologiczna Piątka skończyła właśnie bardzo trudny dziewiąty rok osobisty. A że od lat interesuje się ezoteryką i duchowością, dobrze wie, że nie ma lepszego czasu na zmiany niż pierwszy rok nowego cyklu.

W niewoli własnego charakterku

– Do tej pory w każdym związku to ja byłam lokomotywą – opowiada. – Przejmowałam czyjeś problemy, uważałam, że powinnam je rozwiązać. Ulegałam emocjom i poczuciu obowiązku. Spełniałam czyjeś oczekiwania, a siebie odkładałam na potem. Dziś wiem, że to był błąd.

Pani Małgosia twierdzi, że wszystkiemu winne jest surowe wychowanie, jakie otrzymała. Jej dom był pełen zasad. Każde z trójki rodzeństwa miało swoje obowiązki i nie było dyskusji. Rodzice wpoili jej szacunek do ludzi. I to, że babcię i dziadka trzeba całować w rękę. Ten wychów miał też swoje ciemne strony – zdaniem aktorki to właśnie dlatego żyła nie tak, jak czuła, i nieustannie próbowała spełniać czyjeś oczekiwania. Ale to nie do końca prawda, bo swoje trzy grosze wtrąciły też gwiazdy. Słoneczny Koziorożec to trudny znak, wymagający tak od siebie, jak i innych. Zwłaszcza kiedy, tak jak aktorka, ma ascendent w Pannie.

Koziorożce są ambitne, wiecznie niezadowolone i raczej czepliwe. I chociaż pani Małgosia stara się uchodzić za osobę otwartą i pozytywnie nastawioną, to podobno, gdy dowiedziała się, że nie będzie szefową jury w „Mam talent!”, zrezygnowała z udziału w show. Ostatecznie dała się przebłagać. Jednak w ostatniej edycji już nie rozczulała się nad uczestnikami, ale strzykała jadem. W finale – nie wiedzieć czemu – zmasakrowała występ małżeństwa iluzjonistów, a wcześniej jednego z uczestników eliminacji spytała, czy… robił dziś kupę.

Osobę naprawdę trudną we współżyciu czyni z niej nie pozycja Słońca, lecz Księżyc w narwanym Strzelcu, w jej horoskopie znajdujący się w kwadraturze do Urana, Saturna i Plutona. To powoduje huśtawki nastrojów i skłonność do popadania w konflikty. Poza tym kto w horoskopie ma Wenus w Wodniku, i to w koniunkcji z Uranem i Plutonem, nie znosi rutyny i potrzebuje wyzwań.

– Kiedy coś znam już do końca robi się nudno, a tego nie lubię – mówi. Anioł by tego nie zniósł, a co dopiero mężczyzna… Ciężki charakter aktorka przypłaciła dwoma rozwodami: z ojcem swojej córki Oli, biznesmenem Tomaszem Jędruszczakiem, oraz z reżyserem Waldemarem Dzikim. Poza tym była też cała masa rozstań. Małgorzata bowiem nie potrafi być sama i z jednego związku ucieka w drugi. Niekoniecznie zalegalizowany.

Piękna czy potwór?

Pod koniec studiów w łódzkiej filmówce zaszła w ciążę. Dla młodej dziewczyny, która zdążyła już się pokazać w filmie Machulskiego („Kingsajz”) i właśnie miała dostać rolę u samego Hanuszkiewicza, to był niemal koniec świata. Z młodym mężem, początkującym w biznesie, wróciła do rodzinnego Radomia. Prowincjonalne życie przytłaczało ją, ale mąż nie chciał słyszeć o przeprowadzce do Warszawy. Wzięła więc za rękę trzyletnią wówczas Olę oraz jedną walizkę i wsiadła do pociągu do stolicy, gdzie miała propozycję angażu w jednym z teatrów.

To wersja oficjalna. Tak naprawdę bardziej niż o rozczarowanie życiem na peryferiach chodziło o pewnego reżysera. Wielka miłość nie była jej jednak pisana. W jej horoskopie Uran, władca Wenus, jest w koniunkcji z Plutonem i w opozycji do Saturna. Komplikuje to jej związki z mężczyznami i sprawia, że zazwyczaj czai się w nich element niespełnienia. Bo niby aktorka chce niewiele – odrobiny miłości i zaufania – lecz Saturn na descendencie sprawia, że nigdy tego nie dostaje. Ma bowiem problem z wyrażaniem uczuć, a dodatkowo, ze względu na węzły Księżycowe na linii Skorpion–Byk, obawia się bliskości. W efekcie wszystkie jej romanse kończą się bolesnymi rozczarowaniami. Prędzej czy później zawsze dochodzi do wniosku, że związek przestaje być związkiem, a zaczyna być układem. A na to się nie godzi.

Źródło: Wróżka nr 1/2012
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl