Noworoczne przesądy

Przełom roku to magiczny czas. Możesz teraz zakląć swoje szczęście lub wywróżyć przyszłość. Nie przegap tej szansy – następną będziesz miała dopiero za 365 dni!

Wejdź w nowy rok z czystym kontem (nie mylić z pustym!)
Wejdź w nowy rok z czystym kontem (nie mylić z pustym!)

Wszystkie rachunki za miniony rok zapłać jeszcze przed 31 grudnia, nawet jeśli termin płatności upływa później. Spłać długi, oddaj pożyczone rzeczy, żeby wejść w nowy rok z czystym (choćby i pustym) kontem. Uchronisz się w ten sposób przed nieuczciwymi dłużnikami i nie będziesz przez cały rok cierpieć na brak pieniędzy.


Pozbądź się starych problemów

31 grudnia spisz na czerwonej kartce wszystkie zmartwienia z ostatnich dwunastu miesięcy, a następnie ją spal.


Zrób symboliczne miejsce na to, co nowe

Przed Nowym Rokiem wyrzuć wszystko, co się zepsuło, wyszczerbiło, podarło czy po prostu przestało podobać. Pozbądź się ubrań, których już nie nosisz. Jeśli są dobre, nie musisz ich wyrzucać na śmietnik. Wystarczy, że usuniesz je z domu – mogą jeszcze komuś posłużyć. Dzięki temu oczyścisz przestrzeń.

reklama

Włóż do prawego buta banknot

Oczywiście najlepiej o jak największym nominale. Stuzłotowy nie będzie cię uwierać w tańcu bardziej niż dziesięciozłotowy, a jego magiczna moc jest dziesięciokrotnie większa! To zagwarantuje ci stały dopływ gotówki przez okrągły rok. Aha, i jeszcze jedno: przez stulecia chyba nikt jeszcze nie odważył się sprawdzić, czy banknot w lewym bucie zapewni taki sam efekt. A więc lepiej ty też nie ryzykuj i zrób wszystko zgodnie z tradycją, nawet jeśli jesteś leworęczna.


Przywitaj Nowy Rok w nowej bieliźniePrzywitaj Nowy Rok w nowej bieliźnie

I to koniecznie czerwonej! Wibracje czerwieni pobudzają czakrę podstawy i czakrę serca. Dodają energii, dzięki której można tańczyć aż do świtu, a nazajutrz szybko zregenerować siły. Tego dnia szczególnie warto zadbać o piękny wygląd, bo zapewni ci to powodzenie u płci przeciwnej nie tylko na wieczornym balu.


W sylwestra nie nakręcaj zegara!

Zrób to dopiero po północy, dzięki czemu zapewnisz sobie pomyślność. Gdy wybije północ, wówczas najstarsza osoba w rodzinie powinna na chwilę szeroko otworzyć okno lub drzwi – w ten sposób zaprosi do środka Nowy Rok i życzliwe domowi duchy.


W ostatnią noc roku zapomnij o diecie!


Jedząc smacznie i do syta, zapewnisz sobie powodzenie i dobrobyt w nowym roku. Po północy dostaw na stół nową potrawę. Nie sprzątaj szybko naczyń, bo wyniesiesz z nimi swoje szczęście lub zamrozisz je w lodówce.


Wstrzymaj się z porządkami do 2 stycznia

Jeśli zanadto się pospieszysz, wraz ze śmieciami możesz wyrzucić dobry los, który jeszcze nie zdążył się zadomowić.

Co przyniesie nowy rok
Co przyniesie nowy rok


● Gdy wzniesiesz pierwszy noworoczny toast, spójrz w swój kieliszek szampana. Duże bąbelki chaotycznie poruszające się zapowiadają rok pełen przygód i romansów. Drobne, unoszące się zwiastują zdrowie i spokojny czas. Jeśli łańcuszki bąbelków się krzyżują, wróży to zmienne szczęście w nowym roku.

● Jeżeli szukasz miłości, po północy uważnie przysłuchuj się prowadzonym dookoła rozmowom. Pierwsze męskie imię, jakie w nich padnie, będzie imieniem twojego przyszłego towarzysza życia.

● Zapamiętuj sny – te z kolejnych dwunastu nocy po Nowym Roku mówią o tym, co się wydarzy w ciągu dwunastu miesięcy. Te sprzed północy dotyczą zdarzeń w pierwszym półroczu,te po północy – w drugim.

● Z pogody, jaka będzie między Bożym Narodzeniem a świętem Trzech Króli, przewidzisz aurę na cały rok. Każdy dzień to kolejny miesiąc. Jeśli np. 25 grudnia świeci słońce, możesz się spodziewać słonecznego stycznia itd.Katarzyna Owczarek
fot. shutterstock


Źródło: Wróżka nr 1/2012
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl