Wodnik: niespokojny duch

Nigdy nie jest za późno na zmiany. W wieku 57 lat Oprah Winfrey posłuchała swojego wewnętrznego głosu i zaczęła wszystko od nowa. W maju ubiegłego roku zrezygnowała z prowadzenia programu „The Oprah Winfrey Show” w ABC i założyła własną stację TV Oprah Winfrey Network. Teraz, odmieniona, powróciła przed kamerę.

W styczniu 2012 amerykańska publiczność obejrzała pierwszy odcinek jej nowego talk-show, „New Chapter Oprah” (Oprah: Nowy rozdział). Przez poprzednich kilka miesięcy Winfrey zgubiła kilkanaście kilogramów i zainteresowała się duchowością. – Każdy może zmienić swoje życie – mówiła przed kamerami. – Trzeba tylko znaleźć odpowiedź, jak to zrobić. A każdy nosi ją w sobie.

Wodnik: niespokojny duchOna znalazła ją w Transcendentalnej Medytacji. Dzięki niej nie tylko pokonała stres, ale też – jak stwierdziła – nawiązała kontakt ze swoim wewnętrznym źródłem kreatywności, energii i inteligencji. Następnie zatrudniła w swojej stacji telewizyjnej instruktorów, którzy dwa razy dziennie – rano i po południu – prowadzą 20-minutowe sesje medytacyjne dla pracowników.

– Dziś – reklamowała w pierwszym odcinku – nikt z nich nie skarży się już na migrenę. Wszyscy lepiej sypiają i lepiej odnoszą się do innych.


Od czasu Beatlesów Transcendentalna Medytacja nie pozyskała silniejszego stronnika, wszak – jak pokazują badania socjologów – dla amerykańskich chrześcijan Oprah jest nie tylko ulubioną dziennikarką telewizyjną, ale też jednym z najbardziej wpływowych autorytetów… religijnych. – Zostałam stworzona do wielkich rzeczy – mówiła o sobie, kiedy w 1983 roku pojawiła się na rozmowie kwalifikacyjnej w chicagowskim oddziale ABC. I przedstawiła swoją wizję telewizji śniadaniowej.

Pieczenie ciasteczek na ekranie i reklamowanie tuszu do rzęs miało być w niej przeplatane poważnymi rozmowami o seksie albo rasizmie. I choć pomysł brzmiał niedorzecznie, Oprah dostała swoją szansę. I z niej skorzystała. Po roku licencję na show odkupiło z Chicago ponad 130 kanałów telewizyjnych w całych Stanach, a prowadzącą uhonorowano dwoma Nagrodami Emmy.

Oprah Winfrey, jak przystało na zodiakalnego Wodnika, zawsze lubiła być w centrum uwagi.

Znak ten jest związany z Uranem, który nadaje mu niezwykły ładunek energii. Krótko mówiąc – Wodnikowi trudno usiedzieć w miejscu, ciągle wybiega daleko w przyszłość, podąża za swoimi ambicjami. Czarnoskóra dziewczyna z biednego miasteczka Kosciusko z rolniczych regionów Mississipi miała po temu trzy argumenty: urodę, silny głos i umiejętność mówienia od serca.

reklama


Marsz na szczyt zaczęła od stanowych wyborów miss. Wszystkie kandydatki zapytano, co zrobiłyby z milionem dolarów. Dziewczyny opowiadały o biednych i ratowaniu świata. Oprah zamyśliła się głośno: „O Boże… Gdybym miała milion, to… wydawałabym, wydawała i jeszcze raz wydawała”. Komisja wybuchła śmiechem i przyznała jej tytuł. Gdy potem fotografowie i ekipy telewizyjne tłoczyły się wokół niej, ona tylko pytała, gdzie jest kamera i żądała, żeby „patrzeć na nią”. Do domu wróciła z postanowieniem, że będzie pracować w telewizji.

„Parcie na szkło” jest cechą każdego Wodnika.

W związanym z karierą, dziesiątym domu astrologicznym znakiem tym rządzi Pluton, który pobudza ambicję. Wodnik ma wrodzone poczucie dramatyzmu, lubi przyciągać uwagę, na dodatek potrafi w niezwykły sposób mówić o zwykłych rzeczach. Przez kilka lat Oprah zajmowała się właśnie tymi „zwykłymi rzeczami”.

Upragnioną pracę w telewizji dostała dzięki szczęśliwemu splotowi okoliczności. Stacja w Baltimore poszukiwała reporterki. Oprah nie miała pojęcia o reportażu, ale na jej korzyść zadziałał kolor skóry – stacja chciała poprawić swój wizerunek przez opowiedzenie się za równouprawnieniem płci i ras.

Źródło: Wróżka nr 2/2012
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl