Wyznania Shirley MacLaine

Za co kochamy Shirley MacLaine? Za nagrodzoną Oskarem rolę w filmie "Czułe Słówka"? Za "Pocztówki znad krawędzi"?  Za "Kłopoty z Harrym" Hitchcocka, czy "Słodką Irmę"? Za nietuzinkową filozofię życiową czy promienny uśmiech na ekranie? Shirley MacLaine ma już być może wiele za sobą, z wielu innych rzeczy nie zrezygnuje - jak pisze - nigdy. Z całą pewnością my nigdy nie będziemy mieli jej dość!
 
„Mam to za sobą” to zbiór refleksji i wspomnień dotyczących każdej właściwie sfery życia aktorki: od romansów, przez sprawy rodzinne, zawodowe, aż po spostrzeżenia polityczne i religijne, a nawet ezoteryczne (jest o medytacji, kalendarzu Majów, UFO, erze ryb...). Shirley MacLaine w wielu miejscach była, wiele widziała na własne oczy, poznała wielu sławnych ludzi - ale pisanie o nich zajmuje jej tyle samo miejsca, co opowiadanie o tym, czemu nie prowadzi auta nocą albo co myśli o antybiotykach, pogrzebach i próżności wszystkich aktorów, nie zapominając o sobie. Shirley ma dystans do świata i do własnej postaci, i to właśnie sprawia, że jej  "Wyznania" nabierają cech uniwersalnych. Czytając "Mam to za sobą" można mieć wrażenie spotkania ze starą znajomą, która szczerze opowiada o sobie - cóż, że przy okazji wspomina coś o legendzie kina czy przywódcy jakiegoś mocarstwa - to tylko czyni rozmowę ciekawszą.
 
Shirley MacLaine nominowana do sześciu Oskarów, zdobyła statuetkę za najlepszą rolę kobiecą w 1984 roku za "Czułe Słówka". Wystąpiła w ponad 50 filmach, zdobyła trzy nagrody Emmy oraz dziesięć Złotych Globów. Autorka 11 książek, z których wiele stało się światowymi bestsellerami. Mieszka w Malibu, w Californii, i w Santa Fe, w Nowym Meksyku.
 
Shirley MacLaine "Mam to za sobą i inne wyznania"
Wydawnictwo Axismundi www.axismundi.pl
195 s., cena 29,90 PLN
Premiera światowa: kwiecień 2011,
Premiera polska: 25 stycznia 2012
Tłumaczenie Marta Szelichowska
Patronaty medialne: "Wróżka", FilmBox

Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl