Skorpion

Twoim symbolem jest pentagram, rośliną mandragora, a zwierzęciem - wąż. Brzmi trochę złowieszczo? Wczytaj się w przesłanie znaków!

Karta tarota: ŚmierćKamień
: Granat
Jego krwistoczerwony kolor kojarzy się z pasją i namiętnością. Ma moc odpierania wszelkiego zła skierowanego ku właścicielowi. Dobrze mieć go przy sobie, gdy trzeba stawić czoła trudnym sprawom lub potężnym wrogom.

Karta tarota: Śmierć
Wbrew negatywnym skojarzeniom ma pomyślne znaczenie. Zapowiada dogłębną przemianę całego życia. Pozwala pozostawić za sobą dawne problemy.

Runa: Perthro
Dzięki wsparciu tej runy z każdej próby wyjdzie zwycięsko. Zrozumie, że wszystko, co go spotyka, choć czasem przykre, jest dla niego dobre, bo wzbogaca go wewnętrznie. Dzięki temu kształtuje swój charakter.

Talizman: Kasztan
Działa jak odpromiennik, który skupia na sobie złą energię z otoczenia. Kasztany noszone w kieszeni spodni mają korzystny wpływ na potencję.

reklama

Talizman: KasztanAnioł: Bardiel
Pojawia się, gdy musimy bronić się przed wrogami. Uczy Skorpiona ufności i jest jego przewodnikiem w trudnym procesie zapominania i wybaczania krzywd.

Zwierzę: Wąż
Nie jest to stworzenie do ­przytulania ani głaskania. Budzi respekt i lęk, gdy spogląda swoim przenikliwym i hipnotyzującym wzrokiem.

Symbol: PentagramRoślina: Mandragora
Jej korzeń przypomina ludzką postać. W starożytności i średniowieczu wierzono, że ma magiczną moc. Przyrządzano z niej eliksiry, z korzenia wróżono przyszłość.

Symbol: Pentagram
Ma dwie twarze, dwa odmienne znaczenia. Przedstawiony jednym wierzchołkiem do góry – jest odzwierciedleniem siły boskiej, odwrócony – symbolizuje demoniczne moce i wyższość instynktów człowieka nad wolą i intelektem.

­Platena: Pluton
Jego podopieczni to ludzie impulsywni, namiętni i skryci. W Skorpionie budzi ukryte siły i pomaga przezwyciężyć największe przeszkody.

Kolor: Purpurowy
To barwa ludzi zmysłowych i silnych. Symbolizuje moc, władzę, szacunek i bogactwo. Była kolorem władców Rzymu, kardynałów i… ladacznic.


Fot. shutterstock.com
"Wróżka" 11/2011

Źródło: Wróżka nr 11/2011
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl