Waga

Najważniejsze to zachować umiar, bo wszystko w nadmiarze szkodzi. Dbaj o równowagę energii męskiej i żeńskiej, dnia i nocy, ciała i ducha...

Karta tarota: SprawiedliwośćKamień
: Różowy kwarc.
Nawet najbardziej zatwardziałe serca otwiera na miłość i bliskość. Pomaga zdobywać sympatię ludzi. Dodaje wiary w siebie i leczy emocjonalne rany.

Karta tarota: Sprawiedliwość.
Przedstawia boginię Temidę. Symbolizuje równowagę, harmonię, szczerość i uczciwość w naszym życiu. Pomaga zawsze dokonywać właściwych wyborów.

Runa: Gebo.
Najważniejsze to zachować umiar, bo wszystko w nadmiarze szkodzi. Gebo pilnuje, by Waga nie popadała w skrajności i zachowała równowagę w dawaniu i braniu. Odsunie od niej tych, którzy chcieliby ją wykorzystać.

Talizman: Jin-jang.
To stary chiński symbol oznaczający połączenie przeciwieństw – energii męskiej i żeńskiej, dnia i nocy, ciała i ducha. Przypomina, że jedno nie może istnieć bez drugiego. Jego moc pomoże zachować wewnętrzną harmonię.

Anioł: Yeiazel.
Podatną na wpływy Wagę uwalnia od złych przyzwyczajeń, złego towarzystwa i wrogów. Dodaje sił do walki z nałogami i z jej największą wadą, czyli lenistwem. Jest patronem pisarzy, scenarzystów i poetów.

reklama

Symbol: MuszlaSymbol: Muszla.
To z niej wychodzi bogini piękności na obrazie Botticellego. W niej rodzą się perły. Jej kształt przypomina żeńskie narządy płciowe. Jest metaforą piękna, kobiecości i tajemnicy.

Planeta: Wenus.
Jej blask zachwyca na wieczornym lub porannym niebie. Towarzyszy kochankom, malarzom i poetom. Jest planetą piękna, zmysłów i miłości, a artystom przynosi natchnienie.

Kolor: Brzoskwiniowy.
Barwa dojrzałych owoców i nieba o brzasku. Czyni Wagę radosną, towarzyską, kieruje jej myśli ku potrzebom innych i daje dziecięcą wrażliwość na piękno.

Roślina: RumianekZwierzę: Żuraw.
Ten smukły, elegancki ptak ma w sobie mnóstwo wdzięku i gracji. Piękny jest jego wygląd, głos i taniec. W Chinach i Japonii to symbol wierności, szczęścia i długowieczności.

Roślina: Rumianek.
Kąpiel w nim dodaje kobiecie urody. Dym z palonego suszonego rumianku zapewnia spokój wewnętrzny, pomaga w medytacji i przy bezsenności. A trzymanie suszonych kwiatków razem z kuponem loterii może przynieść wygraną. 


Fot. shutterstock.com
"Wróżka" 11/2011

Źródło: Wróżka nr 10/2011
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl