Krew nie kłamie

Twoja grupa krwi ma wpływ na to, jaka jesteś, kogo lubisz i co jest ci pisane!

Krew nie kłamieKlientom japońskich biur matrymonialnych zadaje się pytanie o grupę krwi. W krwi zaklęte są bowiem nasz charakter i osobowość. Wierzy w to przeszło 70 procent mieszkańców Kraju Kwitnącej Wiśni (i Świeżej Ryby), czyli więcej niż w horoskopy. To sprawka profesora Takeji Furukawy.

85 lat temu, wychodząc od rasistowskiego przekonania o wyższości japońskiej krwi i teorii Hipokratesa, w myśl której za nasz temperament miały odpowiadać krew (sangwiniczny), żółć (choleryczny), śluz (flegmatyczny) i czarna żółć (melancholiczny), naukowiec stworzył koncepcję ketsuekigata.

Zgodnie z nią o tym, kim jesteśmy i jakie mamy predyspozycje, decyduje właśnie nasza grupa krwi. Dziś jest ona kluczową informacją, jaką Japończycy udostępniają na Facebooku. W zależności od ketsueki-gata dobierają współpracowników i partnerów. Sprawdź, co twoja krew mówi o tobie.

Typ 0: namiętna terrorystka

To najstarsza z grup – krew grupy 0 płynęła w żyłach pierwszych ludzi – silnych myśliwych. Jeśli też ją masz, jesteś odważna, zdecydowana, odznaczasz się siłą przebicia i potrafisz przewodzić innym. Masz wszelkie predyspozycje do osiągnięcia sukcesu – czy to w polityce, czy w sporcie. Nie boisz się ryzyka. Zapalasz się do nowych pomysłów i podejmujesz błyskawiczne decyzje, nie zawsze jednak kończysz to, co rozpoczęłaś. Bywasz uparta, czasem wręcz tyranizujesz otoczenie. Mimo to masz wielu przyjaciół, bo bez trudu nawiązujesz znajomości. Kochasz namiętnie i romantycznie, choć szybko nudzisz się w stałym związku i poszukujesz wciąż nowych podniet.

reklama


Typ A: wierna domatorka

Grupa krwi A wykształciła się, gdy zaczęto uprawiać rolę, w Azji lub na Bliskim Wschodzie, między 25. a 15. tys. rokiem p.n.e. Ludzie mieszkający w skupiskach nie mogli być agresywnymi indywidualistami, toteż posiadacze grupy krwi A to łagodni domatorzy. Jeśli do nich należysz, cenisz sobie spokój i umiesz kontrolować emocje. Gdy trzeba iść na kompromis, potrafisz ugryźć się w język. Nawet na kierowniczym stanowisku stawiasz na współpracę i dbasz o dobrą atmosferę. Przywiązujesz dużą wagę do wyglądu i przestrzegasz norm. Rozważna i sprytna, możesz odnosić sukcesy w handlu, mediach czy zawodach artystycznych. W związki angażujesz się głęboko i na długo.

Typ B: błyskotliwa męczydusza

Grupa B powstała w Himalajach między 15. a 10. tys. lat p.n.e. Pierwsi ludzie z tą grupą przenosili się ze stadami z miejsca na miejsce. Taki styl życia wymagał pomysłowości i elastyczności. Jeśli więc masz tę grupę krwi, jesteś praktyczna, dobrze zorganizowana i myślisz niestereotypowo. Niestraszne ci są zmiany i niespodzianki, szybko przystosowujeszsię do nowych okoliczności. Ciekawa świata, chętnie podróżujesz, fascynuje cię także odkrywanie tajemnic. Przestrzeganie norm społecznych i sprostanie oczekiwaniom innych nie jest dla ciebie najważniejsze. W to, co robisz, angażujeszsię bez reszty. Analizujesz wszystko, także swoje uczucia. W miłości jesteś wierna i odpowiedzialna.

Typ AB: wiedźma z klasą

Grupa krwi AB powstała w wyniku mieszania się ras – białej (grupy krwi A) i mongolskiej (grupy krwi B) przed 10 – 12 wiekami. Ma ją tylko około 5 procent populacji. To osoby o ogromnej charyzmie. Mają niezwykłe zdolności, od artystycznych po paranormalne, i niezawodną intuicję. Wielu jest wśród nich wróżbitów, astrologów, bioterapeutów. Jeśli masz tę grupę krwi, masz też wielkie serce i jeszcze większy gest. Odnajdziesz się w medycynie i zawodach związanych z opieką nad dziećmi lub zwierzętami. Nie pozwalasz sobie na humory – zawsze zachowujesz się z klasą. Dbasz przede wszystkim o dobro partnera.

Żądza krwi

Najbardziej poszukiwana męska grupa krwi to B! Jej posiadacz pasuje do kobiet z grupą 0, A i AB. Z kolei o pana „zerówkę” powinny się bić damskie „zerówki” i dziewczyny z grupą B, a o „pana A” – takież panie i właścicielki grupy B. Facet z grupą AB niech się w ogóle do tego nie przyznaje, bo żadna go nie będzie chciała. Chyba że pani AB, której koleżanki podkradły wszystkich panów z grupą B.


Katarzyna Owczarek
fot. Shutterstock.com  

Źródło: Wróżka nr 3/2012
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl