Byk

Zazwyczaj ma talent artystyczny i wyczucie kolorów. Niektórzy nazywają go skąpcem, on jednak uważa, że jest po prostu oszczędny. Gdy raz się przywiąże do jakiegoś planu, miejsca lub osoby, bardzo trudno mu od tego odstąpić...

BykPRZEDMIOTY


Stół
To niewątpliwie najważniejszy mebel w jego domu. Musi być duży i solidny, by pomieścić gości i udźwignąć ciężar wszystkich potraw. Biesiady w wesołym towarzystwie to ulubiona rozrywka Byka.

Paleta

Jego patronka Wenus daje mu talent artystyczny i wyczucie kolorów. Chętnie sięga po pędzel, by utrwalić piękno natury. Wielu sławnych malarzy urodziło się pod znakiem Byka.

ZWIERZĘTA

Chomik

Niektórzy nazywają go skąpcem, on jednak uważa, że jest po prostu oszczędny. Dlatego gromadzi wszystko, bo przecież szkoda wyrzucać. Stara kurtka (po wstawieniu kilku łat) może służyć mu jeszcze przez długie lata.

Tukan
Zaborczość to największa wada Byka. Gdyby mógł, zamknąłby swoją żonę w domu. Oczywiście po to, by ją chronić, na wzór tukana, który zamurowuje partnerkę w dziupli na czas lęgu.

reklama

ROŚLINY

Dąb
Chłop jak dąb, można powiedzieć na widok Byka. Silny, dobrze zbudowany, o szerokich, mocnych ramionach. Tak jak dobrze zakorzenione drzewo pewnie stoi obiema nogami na ziemi.

AksamitkiAksamitki
Te kwitnące w maju – miesiącu Byka – kwiatki zwane są potocznie... byczkami. Mają z Bykiem jeszcze więcej wspólnego – podobnie jak on są wytrzymałe, odporne i lubią być blisko ziemi.

Rzep
Gdy raz się przywiąże do jakiegoś planu, miejsca lub osoby, bardzo trudno mu się odczepić. Nie pozbędziesz się męża czy żony Byka, bo nie uznaje rozwodów. Są zbyt kosztowne.

SMAKI

Kotlet
Byk lubi dobrze zjeść, a dobrze znaczy dla niego ciężko, tłusto i tradycyjnie. Niechęć do golonki czy schabowego z kapustą może świadczyć o chorobie lub ciężkiej depresji.

A PONADTO...

Ziemia
To nie tylko żywioł znaku Byka. To także jego największa miłość (poza pieniędzmi). Uwielbia w niej grzebać, kopać, siać i sadzić. Nie będzie szczęśliwy bez skrawka działki, lasu lub choćby przydomowego ogródka.

MiedźSzafir
Nazywany też kamieniem wiary i spokoju ducha, pomaga Bykowi przezwyciężyć chaos i złudzenia, rozprasza zwątpienia i wzmacnia poczucie własnej wartości. Łączy jego duszę z żywiołem Ziemi.

Miedź
Metal przypisany planecie Wenus, która włada znakiem Byka. Przedstawicielom tego znaku szczególnie miły. Na pytanie: „być czy mieć?” każdy Byk odpowie bez wahania: Mieć(dź)!


"Wróżka" 5/2011
Fot. shutterstock.com

Źródło: Wróżka nr 5/2011
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl