Dziecko Lew

Słodko uśmiechnięty bachor tyranizuje dom już od momentu przyjścia na świat. Trzeba się nim nieustannie zajmować, podziwiać – inaczej ryczy jak zarzynany.

W szkole od razu siada w pierwszej ławce i obejmuje przywództwo w klasie. Łaskawie decyduje, kto usiądzie obok niego, kto będzie mieć zaszczyt nosić za nim kapcie czy plecak. Na lekcjach się wymądrza i podnosi rękę, choć niewiele wie. W domu chwali się, ile to dziś dostał piątek i szóstek. Tymczasem na wywiadówce rodzice tego geniusza dowiadują się, że nie przejdzie do następnej klasy.

Urodzony aktor i pyszałek. Chcesz, by coś osiągnął, drażnij jego ambicje i chwal na przemian. Lew musi mieć poczucie, że robi coś genialnie. Krytyka go niszczy – aplauz dodaje skrzydeł. Bardziej niż pieniądze, interesują go sława i władza. Mistrz w wysługiwaniu się innymi, uwielbia tytuły, ordery i zaszczyty. To urodzony polityk, dyktator i wódz. Zawiedziony życiem włóczy się po barach i za piwo opowiada, kim to kiedyś był.

★ RADA:
Nie można wytykać mu błędów i śmiać się z porażek, bo jego duma zostanie urażona. Postępuj więc, jak radziliśmy powyżej. Ma duży talent aktorski, który nieraz wykorzystuje, żeby wykręcić się od domowych obowiązków. Bądź więc czujna - nie daj się zwieść słodkim uśmieszkom i zapewnieniom: "Za chwilę, mamusiu".

reklama
Tagi:
Już w kioskach: 2020

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl