Stopa prawdę ci powie

Kartopedia to perska sztuka wróżenia ze stóp, w pewnym stopniu przypominająca czytanie z dłoni.

Stopa prawdę ci powieImre Somoigyi, autor książki „Reading toes”, rozwija tę umiejętność: twierdzi, że kształt stóp i palców może powiedzieć, jaki masz charakter i jakie skłonności. Może to, co było do tej pory kompleksem, teraz okaże się atutem?

Bardzo duży paluch – świetnie umiesz się porozumiewać z innymi ludźmi. Jasne, może jesteś nawet trochę zbyt gadatliwa, ale nikt nie będzie od ciebie lepszym handlowcem lub negocjatorem.  

Dłuższy drugi palec – masz świetne, nieszablonowe pomysły i jesteś ambitna, tylko pracujesz w trybie przez wielu określanym jako „niekontrolowany chaos”. Zawsze masz bałagan na biurku, chwytasz się kilku zadań naraz.

Palce położone blisko siebie – działasz impulsywnie, natychmiast ruszasz na ratunek bliskim i za to cię kochają. Ale czasem działasz na oślep, bez najmniejszego zastanowienia się.

reklama

Palce rozstawione – wszystko sprawdzasz, zanim odpowiesz na pytanie lub okażesz emocje. Niczym szachista musisz mieć czas na zastanowienie się nad następnym ruchem. Ale nie przesadzaj!

Palce zaokrąglone – jesteś spokojna, pełna taktu, szukasz harmonii. Urodzona dyplomatka. Uważaj tylko, by nie być zbyt ostrożną i pruderyjną. Nie chcesz przecież, by ominęły cię jakieś szczęśliwe niespodzianki?

Palce kwadratowe – umiesz mówić ludziom prawdę prosto w oczy, jesteś uczciwa, niestety aż do bólu. Ugryź się czasem w język, a zobaczysz, że ludzie polubią cię za szczerość, a nie cynizm.

Długi mały palec u lewej stopy – pokazuje twą uczuciowość, im jest pokaźniejszy, tym i ona jest większa. Jeśli jest spiczasty, to seks jest dla ciebie bardzo ważny. Nagniotek na tym placu może wskazywać na jakieś blokady uczuciowe!
 

Wróżka 6/2012
fot. Shutterstock

Źródło: Wróżka nr 6/2012
Tagi:
Już w kioskach: 2020
Wydanie specjalne 1/2022

Pozostań z nami w kontakcie

mail fb pic YouTube

sklep.astromagia.pl